Kategorie

Złącza krokodylkowe

W warsztacie elektronika do prądu podłącza się różne rzeczy. Połączenie ze sobą dwóch modułów wyposażonych w dedykowane złącza, czy podłączenie sensora wyposażonego we wtyczkę jest proste o tyle, o ile chcecie szybko połączyć ze sobą dwa odizolowane przewody, lub podłączyć do sygnału fragment blachy czy folii aluminiowej… pojawiają się pewne problemy. Oczywiście nie są to problemy nie do rozwiązania – wystarczy wykorzystać złącze krokodylkowe. Jest to prosty rodzaj złącza, które pozwala na podłączanie sygnału do przedmiotów o różnorodnych kształtach.

Filtrowanie

Złącza - Typ
Złącza - Standard
Ilość pinów
Raster

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Uniwersalne złącza krokodylkowe niezbędne w każdym warsztacie

Złącza krokodylkowe przydadzą się w każdym warsztacie elektronika. Z ich pomocą można łatwo uchwycić np. wyprowadzenia baterii czy nóżki dyskretnego elementu w obudowie do montażu przewlekanego (a nawet SMD, jeśli mamy odpowiednio małe krokodylki lub haczyki). W naszym sklepie dostępne są krokodylki o różnej wielkości, a także przejściówki – kable, które z jednej strony zakończone są złączem krokodylkowym, a z drugiej strony innym konektorem – żeńskim gniazdem na goldpin, konektorem oczkowym lub widełkami, a także np. gniazdem lub wtyczką do zasilacza, dzięki czemu łatwo można podłączać zasilanie do rozmaitych systemów.

Szeroki wybór rozmiarów i parametrów złącz krokodylkowych

W naszym sklepie znaleźć możecie różne rodzaje krokodylków do zamontowania na kablach we własnym zakresie i już fabrycznie założonych na różnego rodzaju kablach czy przejściówkach. Dzięki temu z pewnością dobierzesz odpowiednie złącze krokodylkowe, wypełniające każdą niszę w Twoim warsztacie. Dostępne są niewielkie krokodylki dedykowane do podłączania sygnałów o niedużym napięciu i prądzie, ale też ogromne kleszcze, dedykowane do przesyłania wysokich prądów, nawet do siedemdziesięciu amperów. Z pewnością zasilą nawet najbardziej energochłonne urządzenia w naszym warsztacie elektrycznym lub elektronicznym.

Kolorowe krokodylki metodą na porządek w warsztacie

Dzięki kolorowej izolacji na złączu krokodylkowym unikniemy powstania przypadkowego zwarcia. Krokodylek jest w całości wykonany z metalu i przypadkowe zetknięcie się dwóch takich elementów na stole warsztatowym może doprowadzić do uszkodzenia układu lub nawet pożaru, w przypadku powstania zwarcia na liniach wysokiego napięcia. Nie jest to jednak jedyna zaleta tych kolorowych osłonek. Dzięki temu, że w naszym sklepie dostępne są wersje złącz krokodylkowych w różnych kolorach, możliwe jest wykonanie wielokolorowych kabli warsztatowych, które z pewnością pozwolą utrzymać porządek na stanowisku pomiarowym. Dzięki różnorodnym kolorom każde połączenie będzie czytelne i dobrze widoczne.

Przejściówki wyposażone w złącza krokodylkowe

W naszym sklepie, oprócz samych złącz krokodylkowych, znaleźć można gotowe przejściówki, które z jednej strony posiadają jedno lub dwa złącza krokodylkowe, a z drugiej inne konektory. Są u nas również złącza na goldpiny – męskie lub żeńskie – oraz złącza do zasilaczy. W ofercie sklepu Botland znajdziecie duży wybór przejściówek wyposażonych we wtyczki i gniazda do zasilaczy, dzięki czemu złącza krokodylkowe pełnić mogą rolę tak źródła zasilania, jak i miejsca, gdzie podłączony będzie odbiornik prądu.