Kategorie

Potencjometry

Potencjometry (zwane inaczej rezystorami nastawnymi) to pojedyncze elementy układów elektrycznych. Działają one na zasadzie klasycznego dzielnika napięcia, więc ich standardowym zadaniem jest regulacja prądu lub napięcia. Jeśli Waszym zadaniem jest budowa lub naprawa regulatorów, to tego typu części mogą okazać się niezbędne. W tej kategorii naszego sklepu znajdziecie produkty najwyższej jakości – gwarantujemy, że jest to asortyment nowy, pozbawiony wad i pochodzi od najlepszych producentów na rynku.

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Potencjometr w większości urządzeń – zastosowanie w wyposażeniu domowym

Posiadacie głośniki, sprzęt audio lub niewielkie AGD kuchenne z możliwością regulacji mocy za pomocą pokrętła lub suwaka? W takim razie istnieje duże prawdopodobieństwo, że ten układ wykorzystuje potencjometry do swojej pracy. Jeśli system ulegnie awarii lub uszkodzeniu, nie warto pozbywać się całego produktu – jego naprawa może być szybka, prosta i dużo tańsza, niż zakup nowego zestawu.

Jeśli jesteście miłośnikami prac związanych z konstruowaniem i projektowaniem układów elektronicznych, warto posiadać w swoim domu zestawy, w których będą znajdować się modele o zróżnicowanych parametrach i opornościach. Łatwiej wtedy dopasować potencjometr do urządzeń i oczekiwań użytkowników. W tej kategorii znajdziecie zarówno pojedyncze zaawansowane propozycje, jak i całe zestawy dla wymagających. Dysponujemy także potencjometrami, które kompatybilne są z modułami Arduino – dlatego miłośnicy automatyki, robotyki i komputeryzacji także znajdą asortyment dla siebie!

Dostępne rodzaje potencjometrów

Układy często mogą wymagać zróżnicowanych części, a potencjometry możemy podzielić m.in. na: obrotowe, montażowe, dotykowe, cyfrowe, suwakowe, leżące i precyzyjne. Oczywiście dzielą się one także ze względu na zastosowanie. Mogą być dodatkowo wyposażone w wyłącznik lub silnik – opcji dla konstruktorów jest naprawdę wiele. Wszystko zależy od oczekiwań osób projektujących układ lub naprawiających uszkodzone sprzęty elektroniczne.

W tej kategorii posiadamy także gałki i suwaki, które pozwalają na regulację. Zawsze gwarantujemy najlepszy stosunek jakości do ceny asortymentu, ponieważ zadowolenie naszych klientów jest priorytetem, o który dba cała załoga specjalistów. Także jesteśmy pasjonatami nowych technologii, dlatego oferujemy wyposażenie, z którego sami chętnie korzystamy.