Drukarka 3D - Flashforge Adventurer 3

Indeks: FFO-15590 EAN: 6970152952431

Drukarka 3D zaprojektowana przez firmę Flashforge. Przeznaczona jest do wydruku trójwymiarowych modeli wymiarach do 150 x 150 x 150 mm. Posiada obudowę typu zamkniętego, wewnętrzne oświetlenie oraz kamerę umożliwiającą zdalne śledzenie postępów wydruku. Adventurer 3 jest niezwykle cicha, w trakcie pracy generuje dźwięk poniżej 45 dB. Urządzenie jest w całości złożone, gotowe do użytku.

2 399,00 zł
1 950,41 zł netto
Dostępny, wysyłka 24h!
SPRAWDŹ ILOŚĆ
Wysyłka 24h
30 dni na zwrot
Producent: Flashforge

Opis produktu: drukarka 3D Flashforge 3D Printer Adventurer 3

Drukarka 3D zaprojektowana przez firmę Flashforge. Przeznaczona jest do wydruku trójwymiarowych modeli o wymiarach do 150 x 150 x 150 mm. Posiada obudowę typu zamkniętego, wewnętrzne oświetlenie oraz kamerę umożliwiającą zdalne śledzenie postępów wydruku. Adventurer 3 jest niezwykle cicha, w trakcie pracy generuje dźwięk poniżej 45 dB. Urządzenie jest w całości złożone, gotowe do użytku


Flashforge Adventurer 3.


Pierwsze uruchomienie Adventurer 3.

Uniwersalne rozwiązanie

Adventurer 3 to wyjątkowe urządzenie łączące w sobie ciekawy design, prostotę obsługi oraz bardzo dobre parametry drukowania modeli. Czynniki te sprawiają, że jest to świetny wybór zarówno dla osób posiadających już doświadczenie w obsłudze tego typu urządzeń, jak i dla tych, które rozpoczynają dopiero swoją przygodę z drukiem 3D. Drukarka posiada szereg innowacyjnych rozwiązań, które do tej pory zarezerwowane były niemal wyłącznie dla urządzeń z najwyższej półki cenowej.

Innowacyjny projekt dyszy drukującej

Adventurer 3 potrzebuje zaledwie chwili, by być w pełni przygotowana do drukowania. Czas rozgrzewania extrudera do temperatury 200°C wynosi zaledwie 60 s. Jego maksymalna temperatura pracy wynosi 240°C.

Dysza drukująca Adventure 3

Czas rozgrzewania extrudera w Adventure 3.


Extruder Adventure 3

Głowica drukująca Adventurer 3.

Łatwa wymiana dyszy

Dzięki prostemu systemowi wyjmowania dyszy drukującej kontrolowanie jej drożności jest bardzo proste. Zastosowanie przez producenta zatrzasków ułatwiających usunięcie i ponowny montaż dyszy po jej wyczyszczeniu jest rozwiązaniem, które nie stanowi problemu nawet dla mniej doświadczonych użytkowników.

Wyjmowalny stół do drukowania, niewymagający poziomowania

W Adventurer 3 zastosowano nowatorskie rozwiązanie usuwania modelu po zakończonym drukowaniu. Wystarczy delikatnie nacisnąć przycisk w wyznaczonym miejscu stołu, by wysunąć powierzchnię, do której przywiera wydruk i bezpiecznie go zdjąć. Dzięki temu nawet duże modele mogą być usuwane bez użycia dodatkowych narzędzi, które mogą łatwo uszkodzić powierzchnię, do której przywiera wydruk. 

Maksymalna temperatura robocza stołu do drukowania wynosząca aż 100°C, co umożliwia wykorzystanie Adventurer 3 do tworzenia modeli z materiału ABS. Największy rozmiar wydruków w przypadku tej drukarki wynosi 150 x 150 x 150 mm.


Hotbed Adventurer 3

Innowacyjne rozwiązanie usuwania wydruków.


Obudowa Adventurer 3

Widok drukarki od frontu, z góry i z boku.

Nowoczesny design obudowy

Drukarka posiada obudowę typu zamkniętego. Boczne, przezroczyste ścianki umożliwiają jednak bieżącą obserwację przebiegu drukowania modelu. Dzięki zamontowanej w środku diodzie LED proces nanoszenia kolejnych warstw filamentu jest jeszcze lepiej widoczny. Oświetlenie możemy wyłączyć lub ponownie włączyć z poziomu dotykowego menu drukarki. Drukarka posiada również wewnętrzną kamerę, co umożliwia zdalne kontrolowanie wydruku.

Kompaktowe wymiary urządzenia

Dzięki kompaktowym rozmiarom umieszczenie Adventurer 3 w dowolnym miejscu w pomieszczeniu nie stanowi większego wyzwania. Zamknięta obudowa pozwala na ograniczenie dostępu w trakcie pracy. Jest to bardzo dobre rozwiązanie chroniące przed dotknięciem gorących części urządzenia przez małe dzieci. Drukarka jest przy tym niezwykle cicha, pracując generuje dźwięk na poziomie zaledwie 45 dB, co jest świetnym wynikiem w tej klasie drukarek.

Poziom dźwięku generowanego przez Adventurer 3

Poziom natężenia dźwięku generowanego przez Adventurer 3 w trakcie pracy.


Przykładowy wydruk Adventure 3

Modele 3D wykonane za pomocą Adventurer 3.

Wysoka jakość wydruku 

Drukarki z serii Adventurer 3 to nie tylko świetny wygląd i innowacyjne rozwiązania ułatwiające obsługę. To również gwarancja dobrej jakość wydruków. Drukarka pozwala na druk o grubości warstwy w zakresie od 0,1 do 0,4 mm. Maksymalna prędkość nanoszenia kolejnych warstw modelu to 100 mm/s.

Prosty system wymiany filamentu

Adventurer 3 posiada zautomatyzowany, niezwykle prosty w obsłudze system instalacji i wymiany filamentu, którego szpula może być zamontowana w bocznej ściance obudowy, co pozwala na zaoszczędzenie miejsca na biurku.

Uwaga!

W ściance obudowy może być umieszczona szpula filamentu o średnicy do 180 mm oraz grubości do 50 mm. Są to wymiary szpuli filamentu dostarczonej przez producenta razem z drukarką. Możliwy jest samodzielny wydruk adaptera pozwalającego na korzystanie z większych szpul przy zdjętej bocznej ściance obudowy.


Adapter do większych szpul

Adapter do samodzielnego wydrukowania, umożliwiający używanie większych szpul z filamentem.

Menu dotykowe Adventurer 3

Dotykowe menu Adventurer 3.

Dotykowe menu

Wyjątkowo proste w obsłudze dotykowe menu, umieszczone zostało na wyraźnym 2,8 calowym wyświetlaczu zlokalizowanym na frontowej części urządzenia. Przejrzysty układ zapewnia dużą wygodę obsługi urządzenia, która nie sprawia problemów nawet mniej doświadczonym użytkownikom. 

Dedykowane oprogramowanie

Producent dostarczył do urządzenia dedykowane oprogramowanie FlashPrint generujące pliki GX/G jako wyjściowe, w pełni kompatybilne z drukarką. Można je przesłać do urządzenia za pomocą pendrive'a, przewodu Ethernet, Wi-Fi lub skorzystać z projektów zapisanych w chmurze, przestrzeni przypisanej do naszego konta.

FlashPrint dla Adventurer 3.

Konto FlashCloud

Konto FlashCloud i podgląd z kamery w trakcie drukowania.

Chmura Flashprint

Konto FlashCloud, do którego dostęp uzyskujemy po rejestracji na stronie producenta, umożliwia zarządzanie drukarką, przegląd własnych wydruków oraz wyświetlanie obrazów z zainstalowanej w Adventurer 3 kamerze.  Znajduje się na nim również odnośnik do biblioteki modeli.

Specyfikacja Adventurer 3

Specyfikacja techniczna
Napięcie zasilania: 

od 110 V do 240 V (AC - sieciowe)

Moc całkowita:  150 W
Wyświetlacz: dotykowy 2,8 cala 
Prędkość druku:  od 10 do 100 mm/s
Dokładność druku:  ± 0.2 mm
Grubość druku:  od 0,1 mm do 0,4 mm
Średnica dyszy:

0,4 mm

Obsługiwany filament:

PLA, ABS

Średnica filamentu:  1,75 mm
Tryb pracy: Online, Ethernet lub z pendrive'a
Wyjściowy format plików:  GX/G
Oprogramowanie:  FlashPrint
Rozmiar druku: 

150 x 150 x 150 mm

Temperatura dyszy:  maks. 240°C
Temperatura stołu roboczego:  100°C
Wymiary drukarki:   340 x 388 x 405 mm
Masa:

 9 kg

Zawartość zestawu

 • W pełni zmontowana drukarka Adventurer 3
 • Filament PLA 1,75 m o losowym kolorze
 • Śrubokręt
 • Skrócona instrukcja obsługi

Producent drukarki umożliwia zakup oryginalnych części zamiennych dedykowanych dla urządzenia.


Wymiary Adventure 3

Wymiary zewnętrzne i pole robocze Adventurer 3.

Adventurer 3


Flashforge Adventurer 3 - jakość w przystępnej cenie
.

Flashforge - nowoczesne rozwiązania techniczne w dziedzinie druku trójwymiarowego

Druk trójwymiarowy jest jednym z najszybciej rozwijających się zagadnień w zakresie szeroko rozumianej technologii, w której kluczowe znaczenie mają programowanie, elektronika, metody sztucznej inteligencji oraz mechanika precyzyjna. Na plus wychodzi także rosnące zainteresowanie w środowisku użytkowników drukarek 3D. Dzięki temu, firma Flashforge stworzyła linię wysokiej jakości drukarek 3D, które charakteryzują się rozbudowaną implementacją sprzętowo-programową gwarantującą wysoką jakość druku 3D.

Flashforge Adventurer 3 - przystępna cena i wszechstronność w jednym!

Konstrukcja drukarki Adventurer 3 została zaprojektowana przez inżynierów z wieloletnim doświadczeniem, którzy szczególny nacisk położyli na również na prostotę obsługi. Wymiana filamentu trwa zaledwie kilka minut - następnie wystarczy połączyć drukarkę z komputerem, włączyć zasilanie, podgrzać dyszę i...możemy przystąpić do drukowania. Adventurer 3 może drukować obiekty 3D z dokładnością do 0,1mm. Dzięki temu, drukarka od Flashforge znakomicie spełnia swoje zadanie jako maszyna do małoseryjnej produkcji elementów 3D z wysoką dbałością o detale.

Opinia eksperta o drukarce Flashforge Adventurer 3

Drukarka 3d Flashforge Adventurer 3 ma opinie bardzo intuicyjnego i prostego w obsłudze urządzenia.

Rekomenduję ją zarówno dla profesjonalistów doświadczonym w druku 3D, jak i dla osób początkujących w tej dziedzinie. Obudowa urządzenia jest całkowicie zamknięta, dzięki czemu powstający hałas jest mocno ograniczony, a nieprzyjemne zapachy nie będą się ulatniały.

Warto także zwrócić uwagę na precyzyjność Flashforge Adventurer 3 - drukarka jest w stanie drukować warstwy o grubości od 0,1 mm do 0,4 mm. Sprzęt jest świetnie przystosowany do umieszczenia go w dowolnym miejscu w pomieszczeniu - dzięki kompaktowym wymiarom zmieści się zarówno na stole roboczym, jak i na biurku obok komputera.

Grzegorz Galuba, zespół Botland

3D - rozmiar druku 150x150x150 mm
3D - typ wydruku FFF/FDM
3D - ilość materiału 1
3D - średnica filam. 1.75 mm
3D - prędkość druku 100 mm/s
3D - grubość druku 0.1 - 0.4 mm
3D - temp. stołu 100 °C
Laboratorium przyszłości Zgodny

Wysyłka w dniu zamówienia

Zaksięgowanie wpłaty za zamówienie na naszym koncie w dzień roboczy do godziny 12:00 oznacza wysyłkę towaru jeszcze tego samego dnia! 

Czas realizacji płatności uzależniony jest od godzin sesji ELIXIR banków nadawcy i odbiorcy przelewu (więcej informacji na ten temat np. na stronie https://www.kiedy-przelew.pl/).

Darmowa wysyłka w Polsce już od 300 zł

Jeśli kwota do zapłaty za produkty przekroczy 300 zł dostawa gratis! Dotyczy zamówień opłaconych przed wysyłką. Zamówienia pobraniowe wysyłamy gratis od 500 zł.

Zamówienia wielkogabarytowe, przekraczające standardowe wymiary przesyłek kurierskich mogą zostać wysłane na palecie. Czas doręczenia takiej przesyłki wynosi 1-3 dni robocze od momentu nadania.

Wysyłka na terenie Polski

Card image cap
Poczta Polska
 • Termin dostawy: 1-3 dni
 • Płatność z góry: od 9,90 zł
 • Płatność przy odbiorze: 17,90 zł
 • Ubezpieczenie: 1000 zł
Card image cap
Kurier GLS
 • Termin dostawy: 24h
 • Płatność z góry: od 14,90 zł
 • Płatność przy odbiorze: 22,90 zł
 • Ubezpieczenie: 6000 zł
Card image cap
Inpost Paczkomaty 24/7
 • Termin dostawy: 1-3 dni
 • Płatność z góry: od 12,90 zł
 • Ponad 11 000 Paczkomatów
 • Ubezpieczenie: 200 zł
Card image cap
Inpost Kurier
 • Termin dostawy: 24h
 • Płatność z góry: od 16,90 zł
 • Ubezpieczenie: do 100 000 zł
 • Dostawa pod wskazany adres

Wysyłka za granicę

Kurier GLS - strefa 1

Austria, Belgia, Chrowacja, Czechy, Dania, Niemcy, Holandia, Słowacja

 • Termin dostawy: 2-4 dni
 • Płatność z góry: 35 zł
Kurier GLS - strefa 2

Bułgaria, Estonia, Francja, Litwa, Luksemburg,  Łotwa, Portugalia, Rumunia, San Marino, Słowenia, Węgry, Włochy

 • Termin dostawy: 2-5 dni
 • Płatność z góry: 50 zł
Kurier GLS - strefa 3

Finlandia, Grecja, Hiszpania, Irlandia, Szwecja

 • Termin dostawy: 2-7 dni
 • Płatność z góry: 80 zł

Formy płatności

Card image cap
PayU
 • Płatność natychmiastowa. Twoja wpłata trafi na nasze kontro w ciągu kilku minut.

  W tym:
Card image cap
Przelewy24
 • Szybki przelew internetowy. Twoją wpłatę otrzymamy w ciągu kilku minut.

  W tym:
Card image cap
Przelew tradycyjny
 • Po złożeniu zamówienia otrzymasz od nas numer konta bankowego do dokonania przelewu.

  W zależności od banku Twoja wpłata dotrze do nas w ciągu 1-2 dni roboczych.
Card image cap
Pobranie
 • Za zakupy zapłacisz bezpośrednio przy odbiorze paczki. Pamiętaj o przygotowaniu odliczonej kwoty.

  Maksymalna wartość zamówienia płatnego za pobraniem to 6 000 zł.

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Drukarka 3D - Flashforge Adventurer 3

4.9/5

Średnia Ocena

9

Opinie Klientów
17.03.2022
Produkt godny polecenia :)
11.01.2022
ok.
05.01.2022
Super!!!
28.12.2021
produkt zgodny z opisem
15.12.2021
Drukarka do użytku szkolnego sprawdza się w tej roli
29.11.2021
wszystko ok
01.11.2021
Bardzo sprawna realizacja zamówienia, sprzęt bez zastrzeżeń.
29.03.2021
Wszystko OK
19.03.2021
Dla mnie Bomba!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: