Promowane produkty

Polecane

Mosty WiFi

Ilość produktów: 2
Loading...

Most WiFi Hored RD-S300CPE - 2,4GHz - 1km

Bezprzewodowy most WiFi  opracowany przez firmę Hored. Działa na częstotliwości  2,4 GHz  na maksymalnym dystansie 1 km w otwartej przestrzeni. Prawidłową pracę modułu...
Indeks: PRO-17650
Indeks: PRO-17650
Oczekiwanie na dostawę
Czas oczekiwania ok. 10-30 dni
Cena podstawowa 313,00 zł Cena 313,00 zł
  • Darmowa dostawa

Most WiFi Hored RD-S380QCPE - 5GHz - 1km

Urządzenie opracowane przez firmę Hored pozwalające na pracę w częstotliwości 5 GHz na dystansie do 1 km w otwartej przestrzeni. Za prawidłową pracę mostu odpowiada chipset...
Indeks: PRO-17651
Indeks: PRO-17651
Oczekiwanie na dostawę
Czas oczekiwania ok. 10-30 dni
Cena podstawowa 449,70 zł Cena 449,70 zł
  • Darmowa dostawa

Metody zwiększania zasięgu sieci bezprzewodowej

W przypadku sieci WLAN możemy zwiększyć zasięg na trzy sposoby. Pierwsza metoda to zastosowanie urządzeń o odpowiedniej mocy, np. routerów, wyposażonych we właściwie dobrane anteny o dużym zysku i odpowiedniej kierunkowości (zależnej od tego, w którą stronę i na jakim obszarze sygnał ma być transmitowany). Drugą, równie popularną metodą, stosowaną zwłaszcza w przypadku większych mieszkań lub domów jednorodzinnych, a także w małej i średniej wielkości obiektach komercyjnych, jest zastosowanie wzmacniacza sygnału WiFi. Na podstawie sieci bazowej tworzy on nową sieć i w ten sposób zwiększa obszar pokryty zasięgiem bezprzewodowego Internetu. Natomiast trzecia z wymienionych metod to zastosowanie mostu WiFi, czyli pary specjalnych urządzeń, które pozwalają zastąpić kabel Ethernet (skrętkę) stabilnym połączeniem radiowym o dużej przepustowości.

Zastosowanie mostów WiFi w budowie sieci komputerowych

Jak wspomnieliśmy wcześniej, most WiFi pozwala skutecznie rozszerzyć zasięg sieci bezprzewodowej. Warto jednak pamiętać o pewnych podstawowych zasadach stosowania tego rodzaju urządzeń oraz o ich istotnych zaletach, ale także ograniczeniach. Pierwszą bardzo ważną kwestią jest fakt, że most WiFi stanowi – jak sama nazwa wskazuje – połączenie między dwoma wybranymi punktami. O ile zastosowanie np. punktu dostępowego, czyli access pointa (AC) albo wzmacniacza WiFi powoduje wzmocnienie zasięgu sieci na całym obszarze działania urządzenia, o tyle w przypadku mostu WiFi utworzone zostaje połączenie między dwoma, znacznie oddalonymi od siebie punktami. W efekcie powstają niejako dwa obszary ze wzmocnionym zasięgiem sieci (wokół urządzeń), które to obszary są od siebie jednak (zazwyczaj) oddzielone. Tego typu rozwiązania warto stosować np. wtedy, gdy sygnał sieci bezprzewodowej trzeba poprowadzić z jednego budynku do drugiego, a tradycyjne połączenie przewodowe jest z jakichś względów niemożliwe lub nieopłacalne. Mosty WiFi pozwalają też efektywnie zarządzać rozłożeniem zasięgów, ponieważ nie musimy dbać o dużą moc nadawania sygnału w miejscu, które tego nie wymaga, np. na parkingu pomiędzy budynkami albo w otwartej przestrzeni – sygnał doprowadzamy tylko tam, gdzie będzie on naprawdę wykorzystywany.

Mosty WiFi dostępne w ofercie Botland

W naszym sklepie oferujemy urządzenia renomowanej marki Hored o oznaczeniach RD-S300CPE oraz RD-S380QCPE. Obydwa zestawy pozwalają na rozszerzenie sieci bezprzewodowej na odległości do 1 km w przestrzeni otwartej (w linii wzroku), natomiast różnią się przede wszystkim obsługiwanym pasmem. Model o oznaczeniu S300CPE pracuje w paśmie 2,4 GHz, podczas gdy drugi ze wspomnianych zestawów umożliwia połączenie w paśmie 5 GHz. Urządzenia pracują w oparciu o przemysłowej klasy procesory Qualcomm i wyposażone są w 8MB wbudowanej pamięci Flash oraz 64 MB pamięci RAM typu DDR lub DDR2 (w zależności od modelu). Zapewniają prędkość przesyłu danych na poziomie do 150 Mb/s. Warto też wspomnieć, że obydwa zestawy wspierają standard PoE, czyli Power over Ethernet, co zapewnia bezproblemową współpracę z innymi urządzeniami sieciowymi wspierającymi ten nowoczesny tryb zasilania. W urządzeniu znalazły się także czytelne kontrolki LED obrazujące stan urządzenia. Maksymalna moc nadawania w obydwu przypadkach wynosi 20 dBm, a czułość odbiorników dochodzi do -98 dBm (dla 2,4 GHz) i do -97 dBm (w przypadku modelu o paśmie 5 GHz). Łatwą instalację gwarantują wbudowane anteny. Na obudowach mostów WiFi produkcji Hored znajdują się także przyciski reset, które po dłuższym przyciśnięciu przywracają domyślne ustawienia fabryczne.