Filtruj według
Cena
169 499
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (535) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Płytki rozwojowe SI

Kategoria poświęcona gotowym płytkom pozwalającym tworzyć własne projekty związane ze sztuczną inteligencją. W tej kategorii znajdziesz zarówno nowe rozwiązania jak i płytki wykorzystujące znanej już formaty np. formaty płytek Arduino.

Ilość produktów: 3
Loading...

Płytka rozwojowa Maixduino AI - K210 RISC-V AI + lOT ESP32 + OV2640 - DFRobot DFR0640

Maixduino AI to płytka rozwojowa o formacie Arduino UNO dedykowana do pracy ze sztuczną inteligencją. Płytka została oparta na procesorze K210  RISC-V AI, a także wyposażona...
5.0 (1)
Indeks: DFR-16463
Indeks: DFR-16463
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 199,00 zł Cena 199,00 zł
  • Darmowa dostawa

Płytka rozwojowa Jetson-Orin-IO-Base - zgodna z Jetson Orin Nano/NX - Waveshare 24726

Płytka rozwojowa Jetson-Orin-IO-Base  to zaawansowane urządzenie do rozwoju aplikacji sztucznej inteligencji , kompatybilne z modułami Jetson Orin Nano i NX . Oferuje...
Indeks: WSR-23398
Indeks: WSR-23398
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 499,00 zł Cena 499,00 zł
  • Darmowa dostawa

Płytka rozwojowa Maix Bit AI RISC-V K210 - IOT AI - DFRobot DFR0639

Płytka rozwojowa Maix Bit AI wyposażona w układ K210 z dwurdzeniowym procesorem RISC-V 64 bit, 400 Mhz posiadającym niezależny FPU i 8 MB pamięci SRAM. Na płytce znajduje...
Indeks: DFR-16351
Indeks: DFR-16351
Chwilowo niedostępny
Czas oczekiwania: 4-6 tyg.
Cena podstawowa 169,00 zł Cena 169,00 zł
  • Darmowa dostawa

Płytki rozwojowe SI

W tej kategorii oferujemy płytki rozwojowe SI, które są wyposażone w specjalistyczne procesory przeznaczone do zastosowań w technologiach sztucznej inteligencji. Całe urządzenie jest zaprojektowane i wykonane tak, aby użytkownik mógł w pełni wykorzystywać możliwości procesora, bez poświęcania czasu na lutowanie i dobór odpowiednich komponentów. Specjaliści z firmy DFRobot starannie zaprojektowali i wykonali cały projekt, wykorzystując do tego optymalnie dopasowane elementy najwyższej jakości. Urządzenie tego rodzaju może zostać wykorzystane na przykład do budowy inteligentnego robota, innego urządzenia lub całego systemu.

Procesor – serce całego układu

Oferowane urządzenia wyposażone są w specjalną jednostkę centralną, która jest przystosowana do możliwie najwydajniejszej pracy przy obsłudze algorytmów sztucznej inteligencji – między innymi do maszynowego uczenia się. Jest to procesor RISC-V 64-bit o dwóch rdzeniach o domyślnej częstotliwości taktowania 400 MHz (wartość tę można dodatkowo zwiększyć). Pamięć SRAM została w nim podzielona na część przeznaczoną do wykorzystania przez AI (Artificial Intelligence – sztuczna inteligencja) oraz osobną do przeznaczenia ogólnego. Procesor jest wyposażony w specjalny akcelerator szybkiej transformaty Fouriera (FFT), sieci neuronowych (KPU) oraz moduł przetwarzania głosu. Jedną z najważniejszych właściwości tej jednostki centralnej jest bardzo wysoka wydajność. Duża moc obliczeniowa w tym wypadku idzie w parze z bardzo niskim zużyciem energii elektrycznej. To bardzo istotna właściwość, ponieważ urządzenia, w których procesory tego typu są wykorzystywane, to zazwyczaj sprzęt mający pracować niestacjonarnie (bez stałego zasilania z sieci). Oprócz tego duża szybkość wykonywanych obliczeń jest istotna, ponieważ wiele zadań dla takich urządzeń musi być wykonywanych w czasie rzeczywistym.

Przykładowe zastosowania

Urządzenia tego typu znakomicie sprawdzą się jako elementy logiczne w robotach mających na przykład wykorzystywać algorytmy maszynowego uczenia się. Dobrym przykładem może być system robotów mobilnych, które jeżdżą wielokrotnie tą samą trasą – mogą dynamicznie uczyć się nowej, optymalnej na dany moment (na przykład energetycznie lub czasowo) trasy i przekazywać sobie tę informację. Innym przykładem wykorzystania są wszelkiego rodzaju urządzenia rozpoznające głos i ludzką mowę. Korzystając z takich możliwości, można na przykład zaprojektować sprzęt tak, żeby był w stanie w krótkim czasie rozpoznać, do kogo należy głos (porównując go ze znanymi wzorcami) lub w jakim języku ktoś mówi, albo po prostu tłumaczyć na bieżąco usłyszane zdania. W podobny sposób można zaimplementować też umiejętność uczenia się i rozpoznawania ludzi po sposobie poruszania się lub rozpoznawać pismo. Moduł może przydać się również jako urządzenie analizujące zbiory danych, gdzie znajdują się prawidłowości, o których człowiek nawet nie wiedział. W ten sposób można poznawać nawet prawa fizyki lub na przykład wynajdować nowe leki.

Co dokładnie oferujemy

W ofercie znajdziesz płytki rozwojowe wykonane przez znakomitą firmę DFRobot. To urządzenia zaprojektowane w taki sposób, aby najłatwiej można było je wykorzystywać do pracy ze sztuczną inteligencją. Na szczególną uwagę zasługuje urządzenie o nazwie Maixduino – nazwa poprzez charakterystyczną końcówkę „-duino” sugeruje powiązanie z płytką rozwojową Arduino. W rzeczywistości jest to urządzenie wykonane dokładnie w formacie płytki Arduino UNO. Maixduino ma wbudowany dwurdzeniowy procesor K210, moduł MI AI, ESP32 i jest w stanie komunikować się przez interfejsy takie jak Wi-Fi i Bluetooth. Możesz także korzystać ze złącz do kamery, wyświetlacza, mikrofonu, złącza USB 2.0 (typu C) i wielu innych interfejsów (między innymi PWM, I2C i UART). Warto jednak pamiętać, że mimo podobieństwa wizualnego z Arduino UNO podłączenie urządzenia do zasilania o napięciu 5 V może uszkodzić sprzęt – maksymalne napięcie wynosi 3,3 V. Oprócz opisywanego sprzętu warto zwrócić uwagę także na płytkę rozwojową Maix Bit, która również sprawdzi się w projektach wykorzystujących sztuczną inteligencję.