Opalarka na gorące powietrze Steinel HL1821S

Indeks: LUK-22813 EAN: 4007841082147
Opalarka firmy Steinel o szerokim zastosowaniu, wykonana z wysokiej jakości komponentów. Model HL1821S został wyposażony w silnik o mocy 1800 W, wydmuchujący powietrze o temperaturze do 550°C. Do zestawu dołączone zostały 3 dysze, dzięki którym dostosujesz pracę opalarki do własnych potrzeb.
Opalarka na gorące powietrze Steinel HL1821S
199,00 zł
161,79 zł netto
Zapłać później
Producent: Steinel

Opis produktu: Opalarka na gorące powietrze Steinel HL1821S

Opalarka firmy Steinel o szerokim zastosowaniu, wykonana z wysokiej jakości komponentów. Przeznaczona jest m.in. do prac naprawczych i remontowych, takich jak usuwanie farby, naprawa instalacji elektrycznych, usuwanie powłok lakierniczych, usuwanie naklejek i wiele innych. Model HL1821S został wyposażony w silnik o mocy 1800 W, wydmuchujący powietrze o temperaturze do 550°C. Urządzenie umożliwia regulację temperatury i przepływu powietrza. Do zestawu dołączone zostały 3 dysze, dzięki którym dostosujesz pracę opalarki do własnych potrzeb.

Opalarka na gorące powietrze Steinel HL1821S.

Elementy wchodzące w skład zestawu.

Specyfikacja techniczna opalarki Steinel HL1821S

  • Moc: 1800 W
  • Temperatura pracy: 300°C, 550°C
  • Nadmuch powietrza: 350 l/min, 450 l/min
  • Napięcie zasilania: 230 V / 50 Hz
  • Wymiary: 252 x 86 x 200 mm
  • Masa: 720 g

Zawartość zestawu

  • Opalarka na gorące powietrze Steinel HL1821S
  • Dysza reflektorowa Steinel 070519
  • Dysza szerokostrumieniowa 75 mm Steinel 070212
  • Dysza okienna 50 mm Steinel 070311

Opalarka na gorące powietrze - wszechstronne narzędzie pomocne przy wielu pracach

Opalarka na gorące powietrze to narzędzie, które ma wiele praktycznych zastosowań. Można ją wykorzystać np. do naprawy ekranu telefonu – wówczas należy powoli podgrzewać obudowę telefonu tak, aby jej temperatura osiągnęła ok. 70 *C. Wówczas klej trzymający obudowę stanie się wystarczająco giętki, aby można było usunąć obudowę. Opalarkę można także użyć do lutowania elementów elektronicznych montowanych powierzchniowo (SMD), kiedy brakuje innego narzędzia pod ręką. Natomiast w celu odświeżenia czarnych opon, poprzez delikatnie podgrzewanie plastiku następuje wydobywanie oleju ze struktury opony, przywracając jej naturalną strukturę kolorystyczną. Opalarka również bardzo dobrze się sprawdzi przy formowaniu termicznym odkształconych powierzchni, np. obuwia. Jeśli rozmrażamy zamrażarkę, po odłączeniu jej zasilania i usunięciu szuflad z żywnością, opalarka pomoże nam szybko pozbyć się lodowych płatów, które powstają często w wyniku nieszczelności zamrażarki.

Wskazówki dotyczące zasad bezpieczeństwa podczas pracy opalarką na gorące powietrze

Opalarka przy nieodpowiednim obchodzeniu się jest niebezpiecznym narzędziem. Temperatury na wyjściu jej dyszy mogą ​​mogą spowodować poważne oparzenia bez zastosowania odpowiednich środków ostrożności. Chociaż otwarty płomień jest bardziej niebezpieczny niż gorące powietrze z opalarki, nadal gorące powietrze może wzmagać ryzyko wystąpienia pożaru. Podczas korzystania z opalarki należy nosić okulary ochronne i rękawice odporne na ciepło, a także maskę ochronną, jeśli pracujemy w zapylonym obszarze. Przed rozpoczęciem pracy należy upewnić się, że przewód zasilający jest wystarczająco długi, aby łatwo dotrzeć do strefy operowania narzędziem - w razie konieczności, należy podłączyć opalarkę do przedłużacza zasilającego.

Szerokość opakowania 39 cm
Wysokość opakowania 32 cm
Głębokość opakowania 11 cm
Masa opakowania 1.8 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: