Opis produktu: Raspberry Pi CM4 Compute Module 4 - 4 GB RAM + 32 GB eMMC + WiFi / Bluetooth - CM4104032
Raspberry Pi CM4 to zminiaturyzowana wersja minikomputera Raspberry Pi 4B. Moduł posiada możliwości klasycznej maliny z interfejsami wyprowadzonymi na dwa złącza wielopinowe kompatybilne z gniazdami płytki CM4IO Board. Płytka oparta została na procesorze Broadcom BCM2711 z 4 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci eMMC. Moduł wyposażony w komunikację bezprzewodową WiFi / Bluetooth oraz złącze U.FL, które pozwala na montaż zewnętrznej anteny. Moduły Compute przeznaczone są do zastosowań przemysłowych, nie zostały one wyposażone w złącza typu USB, HDMI, itp.
Wyprowadzenia Raspberry Pi Compute Module 4.
1. eMMC 0, 8, 16, 32, 2. Układ łączności bezprzewodowej, 3. Złącze anteny zewnętrznej, 4. Wbudowana antena, 5. Gigabit Ethernet, 6. RAM 1, 2, 4, 8 GB, 7. Raspberry Pi 4 SoC.
Moduł CM4 zamontowany na płytce CM4IO.
Specyfikacja CM4 Compute Module
- Procesor: Broadcom BCM2711 / 1,5 GHz
- Rdzeń: ARM Cortex A72 / 64-bit
- Zasilanie: 5 V
- Interfejsy:
- Gigabit Ethernet
- 1x USB 2.0
- 28 GPIO
- karty pamięci microSD / eMMC (dla wersji bez wbudowanej pamięci)
- dual HDMI
- 2-liniowy MIPI DSI dla ekranu
- 2-liniowy MIPI CSI dla kamery
- 4-liniowy MIPI DSI dla ekranu
- 4-liniowy MIPI CSI dla kamery
- Pamięć RAM: 4 GB
- Pamięć eMMC: 32 GB
- Komunikacja: WiFi / Bluetooth
- Antena WiFi: wbudowana (dodatkowe złącze U.FL do podłączenia zewnętrznej anteny)
- Ethernet: 1000 Mb/s
- Złącze: 2x 104 pin
- Wymiary: 55 x 40 mm
W naszej ofercie znajdziesz również Raspberry Pi CM4 w innych konfiguracjach. |
Konstrukcja modułu pozwala na wykorzystanie go wszędzie tam, gdzie użycie dużej wersji przez jej wymiary byłoby niemożliwe. Najczęściej stosowany w wielomodułowych klastrach. |
Komputerowy klaster z płytek Pi Compute Module
Istotną zaletą praktyczną minikomputera Raspberry Pi w wersji Compute Module, jest możliwość jego łączenia w dwa i więcej modułów, które mogą ze sobą współpracować w sposób równoległy. Takie połączenie tworzy klaster komputerowy. Jest to prosty sposób na zwielokrotnienie mocy obliczeniowej, którą możemy wykorzystać w szerokim zakresie aplikacji, takich jak np. analiza dużej ilości danych statystycznych, a także cyfrowe modelowanie zjawisk fizycznych.
Zmniejszone wymiary z zachowaniem dużej mocy obliczeniowej
Już od swoich pierwszych dni w sprzedaży, w 2012 roku, minikomputery jednopłytkowe od Raspberry Pi Foundation cieszyły się wielką popularnością, a każda następna generacja oferowała coraz więcej możliwości wykorzystania w różnych projektach i prototypach. Problem się pojawia, kiedy mamy mocno ograniczoną ilość miejsca w obudowie, a jednocześnie potrzebujemy dużej mocy obliczeniowej. Wówczas odpowiedzią na ten problem jest Raspberry Pi Compute Module CM4 - pomniejszona wersja modelu Pi 4B, która oferuje takie same, wysokie osiągi sprzętowe!
Przydatne linki |