Opis produktu: Raspberry Pi CM3+ Compute Module 3+ Lite - 1,2 GHz, 1 GB RAM
Zminiaturyzowana wersja popularnego minikomputera Raspberry Pi 3+. Posiada możliwości klasycznej maliny z interfejsami wyprowadzonymi na złącza DDR2-SODIMM. CM3+ posiada procesor Broadcom BCM2387B0 quad-core 64-bitowy Cortex-A53 1,2 GHz, 1 GB RAM, oraz liczne peryferia. Nie posiada złącz typu USB, HDMI, itp.
Konstrukcja modułu pozwala na wykorzystanie go wszędzie tam, gdzie użycie dużej wersji przez jej wymiary byłoby niemożliwe. Najczęściej stosowany w wielomodułowych klastrach. |
Porównanie modułu z główną wersją Raspberry Pi 3B+
Przedstawienie modułu na podstawie starszej wersji.
Specyfikacja Raspberry Pi CM3+ Compute Module 3+ Lite
- Procesor: Broadcom BCM2837 64-bit
- Rdzeń: Quad-Core ARM Cortex A53
- Taktowanie: 1,2 GHz
- Pamięć RAM: 1 GB LPDDR2
- Złącze: 200 pinowe SODIMM
- 48 pinów GPIO
- 2 x I2C
- 2 x SPI
- 2 x UART
- 2 x SD / SDIO
- 1 x HDMI 1.3a
- 1 x USB2 HOST / OTG
- 1 x DPI
- 1 x interfejs NAND
- 1 x 4-liniowy interfejs CSI
- 1 x 2-liniowy interfejs CSI
- 1 x 4-liniowy interfejs DSI
- 1 x 2-liniowy interfejs DSI
- 2 otwory montażowe 2,3 mm: rozstaw 61,6 mm
- Wymiary modułu: 67,6 x 31 mm
Szczegółowy opis modułu dostępny w dokumentacji technicznej.
W naszej ofercie znajdziesz również Raspberry Pi CM3+ w innych konfiguracjach. |
Oszczędność miejsca bez zaniżania osiągów!
Minikomputery jednopłytkowe Raspberry Pi cieszą się zdecydowanie niesłabnącą popularnością i to już od pierwszych dni swojej dostępności w sprzedaży. Każda kolejna generacja “malinki” posiada liczne ulepszenia sprzętowe. Oprócz zastosowań edukacyjnych i hobbystycznych, Raspberry Pi jest bardzo wykorzystywany w aplikacjach przemysłowych. Z uwagi na bardzo dużą liczbę urządzeń zainstalowanych w szafach sterowniczych, producent wprowadził do oferty model Pi CM3+ Compute Module Lite, który oferuje takie same osiągi jak model Pi 3+, ale w znacznie mniejszych wymiarach!
Elektroniczna technika obliczeniowa dla profesjonalistów!
Nie da się ukryć, że upowszechnienie komputerów gruntownie zmieniło podejście do wykonywania wielu prac, w tym również badań naukowych. Dowodem tego, jest także Raspberry Pi Compute Module CM3+ Lite. Ta miniaturowa platforma sprzętowo-programowa powstała z myślą o pracy w złożonych klastrach obliczeniowych. Za pomocą takiego klastra złożonego z wielu modułów CM3+ Lite, możesz wykonać obfitującą w rozległe obliczenia symulację komputerową dla różnych zjawisk fizycznych, takich jak np. modelowanie przepływów aerodynamicznych wokół nadwozi statków powietrznych.
Przydatne linki |