• EOL

Raspberry Pi 2 model B V1.2 - 1GB RAM

Indeks: RPI-03181 EAN: 5056561802428

Popularny minikomputer Raspberry Pi w wersji 2. Ten model wyróżnia bardziej wydajny procesor quad-core ARM Cortex-A53 900 MHz i większa ilość pamięci 1 GB RAM. Płytkę wyposażono w znane z wersji B+ peryferia, są to m.in. cztery gniazda USB, dodatkowe 40 GPIO, złącza na kartę microSD, port Ethernet oraz cztery otwory montażowe. 

Raspberry Pi 2 model B V1.2 - 1GB RAM
189,00 zł
153,66 zł netto
Zapłać później
Powiadom o dostępności
Niedostępny
Produkt wycofany
Producent: Raspberry Pi

Uwaga!

Sprzedaż produktu została zakończona. Sprawdź inne w tej kategorii.

Opis produktu: Raspberry Pi 2 model B V1.2 - 1GB RAM

Nowa odsłona popularnego minikomputera Raspberry Pi w wersji 2. Model 2 wyróżnia bardziej wydajny procesor quad-core ARM Cortex-A53 900 MHz i większa ilość pamięci 1 GB RAM. Płytkę wyposażono w znane z wersji B+ peryferia, są to m.in. cztery gniazda USB, dodatkowe 40 GPIO, złącza na kartę microSD, port Ethernet oraz cztery otwory montażowe.

Co nowego w wersji 2? 

  • Procesor quad-core ARM Cortex-A53 CPU, taktowany częstotliwością 900 MHz
  • 1 GB LPDDR2 SDRAM zamiast 512 MB B+
  • Układ peryferiów pozostał bez zmian, tak aby zachować kompatybilność z poprzednią wersją

W naszej ofercie znajdziesz dedykowane do wersji 2 obudowy!

Dzięki zastosowaniu tych samych układów peryferyjnych i identycznemu rozkładowi elementów Raspberry Pi 2 jest kompatybilne z modelem B+. Oznacza to, że akcesoria i obudowy będą współpracowały z nową wersją.

Przedstawienie minikomputera Raspberry Pi.

Obraz i dźwięk

Raspberry Pi posiada złącze HDMI wersji 1.4, poprzez które można przesyłać zarówno obraz jak i dźwięk. Dodatkowo płytka została wyposażana w 4-polowe gniazdo jack 3,5 mm, do którego można podłączyć słuchawki, głośniki lub wyprowadzić wideo poprzez standard RCA Composite. W naszej ofercie znajdziesz odpowiedni przewód Jack - RCA.

System operacyjny

Dyskiem maliny jest karta pamięci microSD. System operacyjny można wgrać korzystając z komputera z czytnikiem. W naszym sklepie dostępne są karty z zainstalowanym programem NOOBs, który przy pierwszym uruchomieniu umożliwia wybór spośród systemów: Raspbian, Pidora Openelec, RaspBMC, RISC OS, Aarch Linux. Microsoft obiecuje w przyszłości wydanie Windows 10, który będzie pracował z Raspberry Pi 2.

Komunikacja

Malina posiada podstawowe interfejsy komunikacyjne, które spotkać można w komputerach biurowych klasy PC. Oprócz wcześniej wymienionych złącz audio i wideo użytkownik ma do dyspozycji: 

  • cztery złącza USB, pod które można podłączyć np. myszkę, klawiaturę, kartę WiFi czy pendrive. Jeśli okaże się, że gniazd jest zbyt mało można zwiększyć ich ilości stosując zewnętrzny HUB USB.
  • gniazdo Ethernet, czyli możliwość bezpośredniego podłączenia do sieci LAN
  • GPIO - wyjścia/wejścia ogólnego przeznaczenia, które mogą służyć do obsługi diod LED, przycisków, sterowników silników. Wśród nich znajdują się piny obsługujące interfejsy: I2C, SPI i UART. Od wersji B+ liczba GPIO została zwiększona z 26 do 40.
Raspberry Pi 2 model B V1.2 - 1GB RAM.

Instalacja systemu i uruchomienie Raspberry Pi.

Zasilanie

Jako źródło zasilania układ wykorzystuje złącze microUSB. W praktyce oznacza to, że do uruchomienia Rasbperry Pi można wykorzystać ładowarkę do telefonów komórkowych o wydajności co najmniej 1 A.

Akcesoria kompatybilne z wersją 2

Rozszerzenia, obudowy i nakładki, które współpracują z wersją B+ będą również kompatybilne z nowym wydaniem 2. W naszej ofercie znajdziesz również książki o Raspberry Pi.

Raspberry Pi 2 model B V1.2

Druga generacja popularnego minikomputera sygnowanego logotypem maliny. Raspberry Pi 2 model B V1.2 - 1GB RAM bazuje na 900-megahercowym 4-rdzeniowym procesorze Broadcom o architekturze ARM Cortex-A53.

Na płytce znalazły się cztery porty USB 2.0 (gniazda typu A), port Ethernet, gniazdo jack 3,5 mm, interfejsy do podłączenia kamery (CSI) i wyświetlacza (DSI), a także pełnowymiarowe gniazdo HDMI, port zasilania w postaci złącza microUSB i 40-pinowy goldpin, dający użytkownikowi dostęp do obu szyn zasilania (+3,3 V i +5 V) oraz wybranych linii GPIO.

Raspberry Pi 2 model B – akcesoria dostępne od ręki

W naszej ofercie oprócz samego minikomputera Raspberry Pi 2 model B V1.2 znajdziesz także obszerną ofertę dedykowanych akcesoriów. Wśród nich polecamy różnego rodzaju obudowy, które zaspokoją gusta niemal wszystkich miłośników „maliny”.

Do minikomputerów Raspberry Pi mamy też oficjalne akcesoria USB (klawiatury i myszki komputerowe z logo Raspberry), karty sieciowe USB, okablowanie (HDMI, Ethernet), a także wydajne zasilacze z wyjściem microUSB. Koniecznie zapoznaj się także z bogatą ofertą nakładek typu Raspberry Pi Hat.

UC - Pamięć RAM 1 GB
UC - Piny cyfrowe 40
UC - Taktowanie 0.9 GHz
Szerokość opakowania 0 cm
Masa opakowania 0.068 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: