• Wyprzedaż!

Palette 3 - system łączenia filamentów

Indeks: MOS-19525 EAN: 850226000830
Palette 3 to zaawansowany system łączenia filamentów, które są powszechnie wykorzystywane w druku 3D. Produkt to przemyślane rozwiązanie przeznaczone dla osób, które pomimo posiadania drukarek 3D z pojedynczą wytłaczarką, mogącą podawać jednocześnie tylko jedną nitkę termoplastu, chcą w prosty sposób wykonywać wydruki z większą ilością kolorów. Palette w wersji 3 pozwala na jednoczesne wykorzystanie nawet czterech filamentów. Oprócz urozmaicenia barwy końcowego modelu, system sprawdzi się również przy tworzeniu podpór rozpuszczalnych w modelach 3D o skomplikowanych kształtach.   
Palette 3 - system łączenia filamentów
3 399,00 zł -700,00 zł
2 699,00 zł
2 194,31 zł netto
Najniższa cena z 30 dni: 2 699,00 zł
Producent: Mosaic

Opis produktu: Palette 3 - system łączenia filamentów

Palette 3 to zaawansowany system łączenia filamentów, które są powszechnie wykorzystywane w druku 3D. Produkt to przemyślane rozwiązanie przeznaczone dla osób, które pomimo posiadania drukarek 3D z pojedynczą wytłaczarką, mogącą podawać jednocześnie tylko jedną nitkę termoplastu, chcą w prosty sposób wykonywać wydruki z większą ilością kolorów. Palette w wersji 3 pozwala na jednoczesne wykorzystanie nawet czterech filamnetów. Oprócz urozmaicenia barwy końcowego modelu, system sprawdzi się również przy tworzeniu podpór rozpuszczalnych w modelach 3D o skomplikowanych kształtach. 


Prezentacja potencjalnych możliwości Mosaic Palette 3.

Mechanizm Palette 3
Mechanizm Palette 3.

Palette 3 - jak to działa?

Zasada działania produktu firmy Mosaic opiera na odpowiednim skracaniu pobieranego materiału do drukowania. Palette jednocześnie pobiera wszystkie załadowane filamenty, następnie zgodnie z wprowadzonymi przez nas wytycznymi w projekcie, wybiera odpowiedni i przycina go do odpowiedniego rozmiaru. W następnym kroku pobiera kolejną nitkę innego filamentu i również docina do odpowiedniej długości. Kolejny etap pracy polega na połączeniu obu kawałków. Proces ten jest stale powtarzany. W rezultacie otrzymujemy nowy filament złożony z kilku innych. Jest on następnie podawany do ekstrudera drukarki. 

Kolorowy potencjał

Tworzenie kolorowych, skomplikowanych modeli jeszcze nigdy nie było tak proste. Palette pozwala na jednoczesne wykorzystanie nawet czterech filamentów o zupełnie różnych barwach. Wszystko to można osiągnąć bez ingerencji w konstrukcję posiadanej przez nas drukarki 3D. Dla cieszenia się szeroką paletą barw gotowych trójwymiarowych modeli nie jest już konieczny kosztowny zakup urządzeń z wieloma ekstruderami. Użytkownik Palette 3 nie musi również ręcznie malować uzyskanych wydruków, co jest bardzo wymagającym i czasochłonnym procesem.    

Prosty montaż Pallete 3 na niemal dowolnej drukarce 3D

Prosty montaż Palette 3 na niemal dowolnej drukarce 3D.

Stylowa obudowa w jasnym kolorze to wyróżnik modelu Pallete 3

Stylowa obudowa w jasnym kolorze to wyróżnik modelu Palette 3.

Wielomateriałowy druk 3D

Podobnie jak w przypadku mieszania kolorów, Mosaic Palette 3 jest nieocenionym narzędziem w łączeniu ze sobą różnych typów filamentów. Drukowanie skomplikowanych trójwymiarowych modeli, w których poszczególne elementy powinny wykazywać odmienne właściwości, dzięki Palette 3 staje się sporo łatwiejsze. W trakcie projektowania można mieszać ze sobą poszczególne typy filamentów. System firmy Mosaic wykona najtrudniejszą część pracy. Dodatkowo produkt stanowi nieocenioną pomoc przy tworzeniu rozpuszczalnych podpór. Producent wśród kompatybilnych typów filamentów wymienia: PLA, PETG, TPU, ABS, PVA, HIPS o twardości w skali Shore'a wynoszącej co najmniej 95A.

Udoskonalony rdzeń splotowy 3 generacji

Wersja Palette 3 to model, w którym producent zastosował udoskonalony system łączenia kawałków pociętych wcześniej nitek filamentu. Jego działanie opiera się o zmodernizowany rdzeń splotowy, który charakteryzuje się szybkością i ogromną precyzją działania. Zapewnia niezawodne i dokładne łączenie filamentów, a następnie transportowanie ich do mechanizmu przesuwu w drukarce 3D. Dodatkowym atutem produktu jest możliwość długotrwałej pracy, która bardzo często jest wymagana przy skomplikowanych modelach 3D. W przypadku wyczerpania, któregoś z zainstalowanych filamentów Palette automatycznie wykorzysta kolejny, nie przerywając drukowania. 

Rdzeń splotowy w Pallete 3


Rdzeń splotowy w Palette 3
.

Oprogramowanie Canvas


Oprogramowanie Canvas.

Wygoda użytkowania

Palette 3 wyposażono w łączność WiFi. Rozwiązanie to umożliwia szybkie i niezawodne połączenie modułu z drukarką i komputerem. System łączenia filamentów firmy Mosaic to również dedykowany oprogramowanie Canvas, które umożliwia tworzenie zaawansowanych modyfikacji modeli 3D w chmurze.

Co zmieniło się w stosunku do Palette 2?

 • Nawet o 25% szybsze łączenie nitek filamentu
 • Ulepszony system chłodzenia 
 • Większy, czytelniejszy wyświetlacz
 • Zmodernizowane rurki do transportu materiału do drukowania, ograniczające ryzyko jego zakleszczenia
 • Zintegrowany Canvas Hub. Palette 3 nie wymaga już oddzielnego zakupu elementu, ułatwiającego łączenie z komputerem. Sterowanie odbywa się za pomocą wbudowanego w Palette 3 ekranu dotykowego. Urządzenie nadal jest kompatybilne z OctoPrint.

Zestawienie wersji Palette 3 i Palette 3 Pro

Porównanie systemów Palette 3 i Palette 3 Pro
Wersja: Palette 3 Palette 3 Pro
Ilość materiału: 4 8
Hub Canvas: zintegrowany zintegrowany
Wyświetlacz: 4'' dotykowy

4'' dotykowy

Łączność WiFi: tak

tak

Łączność Ethernet: nie

tak

Przewody splatające w zestawie: 3 5
Napęd: Mosaic Rotary Selector System Mosaic Rotary Selector System
Bufor filamentu: ograniczona pętla ograniczona pętla
Szybkość pracy (cięć): 32 s 28 s
Średnica filamentu: 1,75 mm 1,75 mm
Temperatury topnienia filamentu: do 250°C do 250°C

Specyfikacja Palette 3 

 • Napięcie pracy: 12 V / 4 A
 • Procesor: Quad-Core 1,4 GHz ARM Cortex-A53
 • Pamięć RAM: 1 GB LPDDR2 SDRAM
 • Pamięć Flash: 8 GB eMMC 
 • Wspierane materiały: PLA, PETG, TPU, ABS, PVA, HIPS o twardości w skali Shore'a wynoszącej co najmniej 95A
 • Obsługiwana średnica filamentu: 1,75 mm ± 0,03 mm
 • Wbudowany czujnik końca filamentu
 • Komunikacja: 2 x USB typu A, 1 x USB typu B 
 • Standard WiFi: 2,4 GHz, 802. 11 b/g/n
Palette 3

Palette 3 - system łączenia filamentów.

Palette 3 - system łączenia filamentów - znakomity sposób na utrzymanie ciągłości wielkoseryjnego druku 3D

System Palette 3 jest wszechstronnym narzędziem zaprojektowanym z myślą o drukarkach 3D, które pracują w sposób długotrwały. W wielkoseryjnym wytwarzaniu obiektów 3D, za wyjątkiem przerw na prace konserwacyjne drukarki 3D, należy zadbać o nieprzerwaną dostawę filamentu.

Dzięki systemowi łączenia filamentów Palette 3, mamy pewność, że jeśli dojdzie do wyczerpania wkładu jednej puli filamentu, ciągłość druku zostanie zachowana - wówczas system Palette 3 dokona przełączenia na kolejną szpulę, dzięki czemu proces druku 3D zostanie kontynuowany bez śladu ,,automatycznej przerwy technicznej”. System Palette 3 umożliwia jednoczesne załadowanie do czterech szpul.

Palette 3 - system łączenia filamentów - godny następca systemu Palette 2

System Palette 3 zachował najlepsze cechy poprzednika, ale posiada także liczne ulepszenia, które czynią go jeszcze lepszym wyborem dla bardziej wymagających użytkowników.

Wbudowana łączność Wi-Fi na częstotliwości 2,4GHz, umożliwia bezprzewodową komunikację systemu Palette z komputerem i drukarką 3D. Większy wyświetlacz ułatwia obsługę, a sam proces druku 3D odbywa się znacznie szybciej, nawet o 25%

<
Promocja 1
Filament - średnica 1.75 mm
Szerokość opakowania 43 cm
Wysokość opakowania 19 cm
Głębokość opakowania 34 cm
Masa opakowania 1 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: