• Wyprzedaż!

Palette 3 Pro - system łączenia filamentów

Indeks: MOS-19524 EAN: 850226000847
Palette 3 Pro to zaawansowana wersja systemu łączenia filamentów, stworzona przez firmę Mosaic. Produkt to rozwiązanie zaprojektowane z myślą o osobach, których drukarki 3D wyposażone zostały w pojedynczy ekstruder i mogą podawać jednocześnie tylko jedną nitkę termoplastu. Palette 3 pozwala w prosty sposób wykonać wydruki z użyciem większej ilości kolorowych filamentów. W wersji Pro jest to nawet osiem różnych materiałów do drukowania. Oprócz urozmaicenia barwy ostatecznego modelu 3D, system  sprawdzi się również przy tworzeniu podpór rozpuszczalnych w modelach 3D o skomplikowanych kształtach.
Palette 3 Pro - system łączenia filamentów
4 499,00 zł -200,00 zł
4 299,00 zł
3 495,12 zł netto
Najniższa cena z 30 dni: 4 299,00 zł
Producent: Mosaic

Opis produktu: Palette 3 Pro - system łączenia filamentów

Palette 3 Pro to zaawansowana wersja systemu łączenia filamentów, stworzona przez firmę Mosaic. Produkt to rozwiązanie zaprojektowane z myślą o osobach, których drukarki 3D wyposażone zostały w pojedynczy ekstruder i mogą podawać jednocześnie tylko jedną nitkę termoplastu. Palette 3 pozwala w prosty sposób wykonać wydruki z użyciem większej ilości kolorowych filamentów. W wersji Pro jest to nawet osiem różnych materiałów do drukowania. Oprócz urozmaicenia barwy ostatecznego modelu 3D, system sprawdzi się również przy tworzeniu podpór rozpuszczalnych w modelach 3D o skomplikowanych kształtach. 


Prezentacja potencjalnych możliwości Mosaic Palette 3 Pro.

Mechanizm Palette 3 Pro
Mechanizm Palette 3 Pro.

Palette 3 Pro - jak to działa?

Zasada działania produktu firmy Mosaic opiera na odpowiednim skracaniu pobieranego materiału do drukowania. Palette jednocześnie pobiera wszystkie załadowane filamenty, następnie zgodnie z wprowadzonymi przez nas wytycznymi w projekcie, wybiera odpowiedni i przycina go do odpowiedniego rozmiaru. W następnym kroku pobiera kolejną nitkę innego filamentu i również docina do odpowiedniej długości. Kolejny etap pracy polega na połączeniu obu kawałków. Proces ten jest stale powtarzany. W rezultacie otrzymujemy nowy filament złożony z kilku innych. Jest on następnie podawany do ekstrudera drukarki. 

Bogactwo kolorów z Palette 3 Pro

Z systemem Palette 3 wykonywanie trójwymiarowych modeli o najbardziej fantazyjnych barwach, nie stanowi wyzwania nawet dla miej doświadczonych adeptów druku 3D. Wersja Pro umożliwia wykorzystanie nawet ośmiu filametów o różnych kolorach, przy czym nie jest wymagana ingerencja w konstrukcję posiadanej przez nas drukarki 3D. Aby cieszyć się szeroką paletą barw gotowych trójwymiarowych wydruków nie jest już konieczny zakup specjalistycznych urządzeń z wieloma ekstruderami, lub czasochłonne malowanie gotowych modeli.

Prosty montaż Pallete 3 Pro na niemal dowolnej drukarce 3D

Prosty montaż Palette 3 Pro na niemal dowolnej drukarce 3D.

Stylowa obudowa w czarnym kolorze to wyróżnik modelu Pallete 3

Stylowa obudowa w czarnym kolorze to wyróżnik modelu Palette 3 Pro.

Różne typy filamentu w jednym wydruku

Podobnie jak w przypadku mieszania kolorów, Mosaic Palette 3 Pro stanowi nieocenione narzędzie w procesie łączenia ze sobą różnych typów filamentów. Wykonywanie skomplikowanych wydruków 3D, których poszczególne elementy muszą wykazywać inne właściwości, dzięki wykorzystaniu Palette 3 Pro jest o wiele prostsze. W trakcie projektowania można mieszać ze sobą poszczególne rodzaje filamentów (np. elastyczne z twardszymi). System firmy Mosaic wykona najtrudniejszą część pracy. Produkt stanowi również nieocenioną pomoc przy tworzeniu rozpuszczalnych podpór. Producent wśród kompatybilnych filamentów wymienia: PLA, PETG, TPU, ABS, PVA, HIPS o twardości w skali Shore'a wynoszącej co najmniej 95A.

Udoskonalony rdzeń splotowy 3 generacji

Wersja Palette 3 Pro to model, w którym producent zastosował unowocześniony system łączenia kawałków pociętych wcześniej nitek filamentu. Jego działanie opiera się o zmodernizowany rdzeń splotowy, który charakteryzuje się ogromną precyzją działania. Komponent jest nawet o 10% wydajniejszy niż poprzednia wersja, ma również ulepszony system chłodzenia. Zapewnia niezawodne i dokładne łączenie filamentów, a następnie transportowanie ich do mechanizmu przesuwu w drukarce 3D. Dodatkowym atutem produktu jest możliwość długotrwałej pracy, która bardzo często jest wymagana przy skomplikowanych modelach 3D. W przypadku wyczerpania, któregoś z zainstalowanych filamentów Palette automatycznie wykorzysta kolejny, nie przerywając drukowania. 

Rdzeń splotowy w Pallete 3 Pro


Rdzeń splotowy w Palette 3 Pro
.

Oprogramowanie Canvas


Oprogramowanie Canvas.

Wygoda użytkowania

Palette 3 Pro wyposażono w łączność WiFi. Rozwiązanie to umożliwia szybkie i niezawodne połączenie modułu z drukarką i komputerem. System łączenia filamentów firmy Mosaic to również dedykowany oprogramowanie Canvas, które umożliwia tworzenie zaawansowanych modyfikacji modeli 3D w chmurze.

Co zmieniło się w stosunku do Palette 2?

 • Nawet o 35% szybsze łączenie nitek filamentu
 • Ulepszony system chłodzenia 
 • Większy, czytelniejszy wyświetlacz
 • Zmodernizowane rurki do transportu materiału do drukowania, ograniczające ryzyko jego zakleszczenia
 • Zintegrowany Canvas Hub. Palette 3 Pro nie wymaga już oddzielnego zakupu elementu, ułatwiającego łączenie z komputerem. Sterowanie odbywa się za pomocą wbudowanego w Palette 3 Pro ekranu dotykowego. Urządzenie nadal jest kompatybilne z OctoPrint.

Zestawienie wersji Palette 3 i Palette 3 Pro

Porównanie systemów Palette 3 i Palette 3 Pro
Wersja: Palette 3 Palette 3 Pro
Ilość materiału: 4 8
Hub Canvas: zintegrowany zintegrowany
Wyświetlacz: 4'' dotykowy

4'' dotykowy

Łączność WiFi: tak

tak

Łączność Ethernet: nie

tak

Przewody splatające w zestawie: 3 5
Napęd: Mosaic Rotary Selector System Mosaic Rotary Selector System
Bufor filamentu: ograniczona pętla ograniczona pętla
Szybkość pracy (cięć): 32 s 28 s
Średnica filamentu: 1,75 mm 1,75 mm
Temperatury topnienia filamentu: do 250°C do 250°C

Specyfikacja Palette 3 

 • Napięcie pracy: 12 V / 4 A
 • Procesor: Quad-Core 1.4 GHz ARM Cortex-A53
 • Pamięć RAM: 1 GB LPDDR2 SDRAM
 • Pamięć Flash: 8 GB eMMC 
 • Wspierane materiały: PLA, PETG, TPU, ABS, PVA, HIPS o twardości w skali Shore'a wynoszącej co najmniej 95A
 • Obsługiwana średnica filamentu: 1,75 mm ± 0,03 mm
 • Wbudowany czujnik końca filamentu
 • Komunikacja: 2 x USB typu A, 1 x USB typu B 
 • Standard WiFi: 2.4 GHz, 802. 11 b/g/n
 • Wbudowane gniazdo Ethernet
Palette 3

Palette 3 Pro - system łączenia filamentów.

Palette 3 Pro - system łączenia filamentów - znakomite rozwiązanie dla produkcji seryjnej druku 3D

System Palette 3 Pro to znakomite narzędzie szczególnie do drukarek 3D, które wytwarzają obiekty 3D w dużej ilości. W masowej produkcji, trzeba zadbać o ciągłość dostaw surowca. Wykorzystując system łączenia filamentów Palette 3 Pro, możemy mieć pewność, że w przypadku wyczerpania puli, ciągłość druku zostanie utrzymana - system przełączy na następną szpulę, kontynuując proces drukowania. Maksymalnie możemy załadować do ośmiu szpul jednocześnie.

Palette 3 Pro - system łączenia filamentów - nowoczesne i pomocne elementy funkcjonalne

Precyzyjne funkcjonowanie systemu Palette 3 Pro jest także możliwe dzięki wbudowanej łączności Wi-Fi, która pozwala na połączenie systemu Palette z drukarką i komputerem. Ponadto, dzięki dedykowanemu oprogramowaniu Canvas, które jest łatwe w obsłudze, możemy łatwo zarządzać wszystkimi plikami druku 3D zawartymi w chmurze. System Palette 3 Pro może współdziałać z większością filamentów o średnicy 1,75mm.

Promocja 1
Filament - średnica 1.75 mm
Szerokość opakowania 43 cm
Wysokość opakowania 19 cm
Głębokość opakowania 34.5 cm
Masa opakowania 7 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: