Kategorie

Przewody do serw

Przewody do serw wykorzystuje się do łączenia serwomechanizmów ze sterownikami. Umożliwiają one podłączenie jednego, dwóch lub więcej serw (w przypadku przewodów rozgałęziających) do centralnego modułu sterującego urządzeniem. W tej kategorii oferujemy szeroki wybór przewodów do serw wysokiej klasy. Znajdziesz tu przewody o różnych długościach, rozgałęziacze do serwomechanizmów oraz modele z wbudowanym kondensatorem elektrolitycznym, który umożliwia filtrowanie sygnału sterującego serwem. Dzięki wybraniu przewodów wysokiej jakości możliwe jest bezstratne przekazywanie sygnału do serwomechanizmu, co pozwala na uzyskanie maksymalnej precyzji i świetnych rezultatów w sterowaniu elementem. Dobrze dobrane przewody umożliwiają również ograniczenie zużycia cennego miejsca wewnątrz obudowy urządzeń wykorzystujących serwy, dlatego tak ważne jest każdorazowe wybranie odpowiedniego modelu, który sprawdzi się w konkretnym projekcie.

Przewody do serw

Przewody do serw wykorzystuje się w celu podłączenia serwomechanizmu do elementu sterującego. Mają one szereg cech, które determinują ich przydatność w tym zastosowaniu. Jedną z nich jest obecność odpowiednich wtyczek na obu końcach przewodu – umożliwia to proste połączenie serwy (lub w przypadku rozgałęźnika serw) ze sterownikiem bez konieczności lutowania kabli. Najczęściej przewody do serwomechanizmów składają się z trzech żył (czasem może być ich cztery lub pięć), które dla łatwiejszego rozróżnienia mają izolację w różnych kolorach. W sprzedaży są dostępne kable do serw o różnej długości, dzięki czemu możliwe jest wybranie wariantu, który najlepiej sprawdzi się w planowanym projekcie. Bardzo wygodnym rozwiązaniem są także rozgałęźniki do serwomechanizmów, które pozwalają na podłączenie dwóch lub więcej serw do jednego sterownika.

Jakie przewody do serw oferujemy w tej kategorii

W naszym asortymencie znajdziesz szeroką ofertę przewodów do serw dostępnych w wielu wersjach. Oferujemy między innymi duży wybór przewodów-rozgałęziaczy do serw (tak zwane przewody Y) o długości 15 cm, 20 cm, 30 cm oraz 60 cm. Dostępne są modele z żyłami połączonymi taśmowo, oddzielonymi lub skręconymi. Wszystkie przewody do serwomechanizmów oferowane w naszym sklepie internetowym mają żyły oznaczone różnymi kolorami izolacji, co pozwala łatwo je rozróżnić nawet w wariantach ze skręconym żyłowaniem. W asortymencie Botland znajdziesz również modele z wbudowanym kondensatorem elektrolitycznym o pojemności 2200 µF i dopuszczalnym napięciu 10 V. Taka wersja znakomicie sprawdzi się w projektach, gdzie potrzebne jest zwiększenie rezystancji odbieranego kanału, co pozwala na przefiltrowanie wysokich częstotliwości sygnału i tym samym zmniejszenie liczby zakłóceń. Korpus kondensatora w tym modelu ma średnicę 12,7 mm i długość 25 mm. Element także jest wyposażony w przewód o długości 60 mm zakończony złączem do serwomechanizmów z trzema pinami.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupów

Wybór odpowiednich przewodów do serwomechanizmów umieszczonych w projekcie potrafi znacznie przyspieszyć pracę i zapobiec ewentualnym problemom związanym z niewłaściwym działaniem tych elementów lub innym skutkom niedopasowania. Jedną z podstawowych kwestii jest wybór przewodu o odpowiedniej długości. Warto przed zakupem precyzyjnie wymierzyć potrzebną do pokonania przez kabel odległość i wybrać wariant, który jest jej najbliższy – oczywiście o długości nieco większej niż planowana odległość między wejściem serwomechanizmu a gniazdem zamontowanego sterownika. Nie należy jednak decydować się na znacznie dłuższy przewód, ponieważ może to sprawić, że pod obudową urządzenia zabraknie miejsca na istotniejsze elementy. Z tego samego powodu bardzo praktyczne rozwiązanie stanowią rozgałęźniki do serwomechanizmów, które pozwalają kontrolować dwa serwa sterowane tym samym sygnałem z poziomu jednego wejścia na sterowniku. Warto też pamiętać, by – niezależnie od wybranego wariantu – zawsze korzystać z przewodów do serw wysokiej jakości i pochodzących z pewnych źródeł, co pozwala zachować czystość przesyłanego sygnału i w efekcie rzutuje na działanie całego urządzenia.