Kategorie

Zasilacze awaryjne UPS

W kategorii “Zasilacze awaryjne UPS” znajdziesz szeroki wybór specjalistycznych urządzeń pozwalających zachować ciągłość zasilania dla różnego rodzaju sprzętu. W przypadku czasowego odcięcia dopływu energii elektrycznej lub jej nieprawidłowych parametrów, zasilaczy awaryjny UPS odetnie dopływ prądu z sieci i sam zacznie dostarczać energię w odpowiedniej formie. W ofercie posiadamy samodzielne zasilacze UPS, odpowiednie okablowanie, stabilizatory napięcia oraz akumulatory wielokrotnego ładowania (bezobsługowe i bezwyciekowe).

Filtrowanie

Zasilacz - typ
Napięcie wyjścia od
Napięcie wyjścia do
Moc nominalna
Zasilacz - Wtyk
Długość przewodu
Producenci
Wydajność prąd
Liczba gniazdek

Zasilacze awaryjne UPS

Zasilacze awaryjne UPS to urządzenia, które mają za zadanie utrzymać i czasowo utrzymać zasilanie innych urządzeń w przypadku, w którym zasilanie sieciowe zaniknie lub będzie miało nieprawidłowe parametry. Chronione urządzenia podłączone są bezpośrednio do sieci, która jednak jest stale monitorowana. W momencie wykrycia wszelkich nieprawidłowości, w bardzo krótkim czasie sieć zostaje odłączona, a prąd zaczyna być podawany z akumulatora przez zasilacz - cały proces zajmuje zwykle od 2 ms do 10 ms. Zasilacz awaryjny wyposażony jest we wbudowany falownik, dzięki któremu urządzenie zamienia napięcie stałe z akumulatora na napięcie przemienne na wyjściu. W trakcie czuwania rozładowany akumulator doładowywany jest niewielkim prądem. Natomiast jeżeli akumulator jest pełny, niewielka ilość energii elektrycznej potrzebna jest jedynie do zasilenia układu sterowania, który monitoruje stan całego układu. Taki system sprawia, że straty energii są minimalizowane, a system nie generuje większych kosztów utrzymania. Opisywany typ zasilacza awaryjnego UPS to Offline.

Zastosowanie zasilaczy awaryjnych UPS

Tego typu urządzenia znajdują często zastosowania w domach, na przykład do zabezpieczenia pracy komputera. Nagłe odcinanie zasilania od komputera stacjonarnego może skończyć się uszkodzeniem niektórych podzespołów - jednym z częstszych przypadków jest utrata danych z dysku twardego.

Co oferujemy w tej kategorii?

Nasza oferta obejmuje wiele rodzajów zasilaczy awaryjnych UPS. Są to produkty firm Lanberg, OEM, Quer, VRLA o wydajnościach prądowych od 1,5 A do 8 A i mocach nominalnych 360 W, 480 W, 500 W, 600 W, 900 W, 1000 W, 1200 W, 2000 W. Część urządzeń wyposażonych jest w wyświetlacze oraz złącza komunikacyjne (RS-232, USB typu B, RJ-45), interfejs pozwalające na zarządzanie z poziomu komputera. Oferujemy zasilacze awaryjne UPS sprzedawane samodzielnie, stabilizatory napięcia, akumulatory, zestawy zasilaczy z akumulatorem, przewody zasilające oraz przejściówki do przewodów. Zasilacze posiadają najczęściej wbudowane przeciążeniowe systemy ochrony, które zabezpieczają urządzenie przed głębokim rozładowaniem lub przeładowaniem.