Kategorie

Arduino Shield - czujniki i dźwięk

Dźwięk odgrywa bardzo ważną funkcję zarówno w aplikacjach przemysłowych, jak i domowego użytku – również tych o charakterze rozrywkowym. Sygnalizacja akustyczna jest bardzo często używana w alarmach antywłamaniowych, jak też systemach ostrzegawczych, wykorzystujących czujniki, które mają za zadanie sygnalizować pojawienie się niebezpiecznych warunków na stanowisku warsztatowym lub w jego pobliżu. Z kolei w przypadku odtwarzania muzyki oraz rejestrowania dźwięku z udziałem techniki cyfrowej, warto zwrócić uwagę na dobór odpowiedniego osprzętu, który zapewni nam bardzo dobrą jakość pliku, zarówno w procesie zapisu, jak i odczytu dźwięku. Sklep Botland oferuje dedykowane nakładki Arduino Shield, za pomocą których będziesz mógł zrealizować większość z zadań opisanych powyżej.

Filtrowanie

Napięcie zasil. od
Napięcie zasil. do
UC - Mikrokontroler
UC - Pamięć Flash
UC - Pamięć RAM
UC - Piny cyfrowe
UC - Kanały PWM
Producenci
Napięcie wyjścia od
Napięcie wyjścia do
UC - Taktowanie
UC - Rdzeń
UC - Ethernet
UC - Moduł WiFi
UC - Bluetooth
UC - GSM/GPRS
UC - Interfejs UART
UC - Interfejs USB
UC - Interfejs I2C
UC - Interfejs SPI
UC - Interfejs CAN
UC - Przetwornik CA
UC - Przetwornik AC
UC - wejścia analog.
UC - microSD

Uczta dla melomanów z nakładkami Arduino Shield

Dodanie możliwości odtwarzania muzyki bądź efektów dźwiękowych do Twojego projektu może się okazać ciekawym urozmaiceniem, które przysporzy mu atrakcyjności i przyciągnie uwagę odbiorców. Używając Arduino oraz dedykowanych nakładek, możesz odtwarzać pliki dźwiękowe w popularnych formatach, takich jak MP3, WAVE czy WMA. Nakładka Waveshare Music Shield VS1053B MP3 jest znakomitym dla tego celu rozwiązaniem. Wystarczy włożyć kartę SD i połączyć moduł z zewnętrznymi głośnikami lub słuchawkami. Za pomocą przycisków i potencjometrów możesz wybierać pliki do odtworzenia oraz regulować parametry dźwięku, takie jak głośność wyjściowa czy wzmocnienie poszczególnych pasm częstotliwości. Natomiast nakładka MIDI KIT Shield od SparkFun, umożliwi Ci zbudowanie syntezatora dźwięku oraz sekwencera krokowego. Zagranie koncertu na zbudowanym przez siebie instrumencie? Bezcenne doświadczenie!

Prosta sygnalizacja akustyczna

Poza aplikacjami muzycznymi, za pomocą nakładek dźwiękowych Arduino Shield będziesz mógł zaprojektować rozbudowany system czujników z sygnalizacją akustyczną, które będą ostrzegać np. jeśli w powietrzu pojawią się szkodliwe gazy bądź zostanie wprawiona w ruch brama o napędzie elektrycznym. Podłączając mikrofon do shielda, będziesz mógł zbudować zaawansowany system automatyki budynkowej, w którym sterowanie roletami czy oświetleniem będzie bezdotykowe. Odbywać się będzie za pomocą komend wydawanych głosowo.