Kategorie

Napięcie wyjściowe 3,3V

W ofercie naszego sklepu znajdziesz układy scalone, które zasilają urządzenie napięciem 3,3 V. Jest ono niezależne od temperatury czy napięcia wejściowego. Jest to tzw. stabilizator napięcia, będący rodzajem układu elektronicznego. Jego rola to stabilizacja napięcia i jego utrzymanie na wyjściu. Aby urządzenie działało bez zarzutu, konieczne jest prawidłowe dobranie stabilizatora pod kątem napięcia. Jest to istotne, ponieważ w dzisiejszych czasach praktycznie każdy sprzęt wymaga zasilacza do utrzymania ciągłości działania. Przykładem tego jest laptop, który po pewnym czasie pracy również musi zostać naładowany.

Rodzaje stabilizatorów

Ze względu na wszechstronność zastosowań i nowoczesne sprzęty, możemy rozróżnić kilka rodzajów stabilizatorów. Najbardziej popularne są stabilizatory liniowe oraz impulsowe. Ta zakładka dotyczy stabilizatorów liniowych. Posiadają one prostą konstrukcję, która jest odporna na przegrzania czy zwarcia. Jest to idealne rozwiązanie do zasilania bateryjnego. Jest to produkt niedrogi, z uwagi na niewielką liczbę komponentów zewnętrznych. U nas dostaniesz stabilizatory o różnym napięciu: 1.8 V, 3.3 V, 5 V, 8 V, 9 V, 10 V oraz 12 V, a więc bez problemu dobierzesz właściwy do urządzenia, które ma być zasilane. Nasz sklep posiada nie tylko duży wybór, ale i atrakcyjne ceny.

Jak wybrać właściwy stabilizator liniowy?

Jeśli znajdujesz się na tej stronie, to zapewne szukasz właściwego dla twojego sprzętu stabilizatora. Konieczne jest znalezienie odpowiedniego rodzaju stabilizatora, biorąc pod uwagę jego maksymalny prąd wyjściowy. Kolejnym krokiem jest połączenie go z właściwą kombinacją rezystorów R 1 oraz R 2. Na koniec należy ustalić poziom straty mocy na regulatorze. Dzięki temu można określić, czy będzie potrzebny jeszcze radiator, czy też nie. W razie jakichkolwiek problemów zachęcamy do kontaktu z naszymi pracownikami. Chętnie pomożemy w wyborze właściwego produktu.