Kategorie

Akcesoria do czujników odległości

Stosując w swoich projektach czujniki odległości pamiętaj, że w ofercie Botland przygotowaliśmy dla Ciebie akcesoria do czujników odległości takie jak przewody, przejściówki, płytki PCB oraz uchwyty, które znacznie ułatwią prace nad Twoimi konstrukcjami. Sięgnij po gotowe przewody zakończone złączami typu JST oraz wolnymi przewodami, bądź końcówkami. Dzięki mocowaniom oraz uchwytom dedykowanym pod konkretne modele czujników zapewnisz ich stabilny montaż. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Filtrowanie

Napięcie zasil. od
Napięcie zasil. do
Moduł - typ
Moduł - Temperatura od
Moduł - Temperatura do
Moduł - Temperatura dokładność
Moduł - Odległ. do
Moduł - Odległ. od
Moduł - montaż
Producenci

Akcesoria do czujników odległości

Przewody i przejściówki

Stosowanie w układach elektronicznych czujników wiąże się w większości przypadków z koniecznością zamontowania czujnika w pewnej odległości od jednostki sterującej (mikrokontroler, komputer, sterownik), która jest odpowiedzialna za odczyt i przetwarzanie sygnałów z czujnika, które posłużą jako dane wejściowe do algorytmu sterowania. Wymaga to zatem zastosowania przewodów. Dlatego też oferujemy Ci dedykowane akcesoria do czujników odległości w postaci gotowych przewodów. Znajdziesz wśród nich przewody ze złączem typu JST 3x1 zakończone końcówkami męskimi, żeńskimi lub wolnymi przewodami do zamontowania dowolnego innego gniazda / wtyczki lub bezpośredniego przylutowania. Złącza JST mają raster 2 mm i są kompatybilne z czujnikami odległości Sharp – np. GP2Y0A51. Aby zaoszczędzić Ci czasu na dostosowanie przewodów do standardowych złączy o rastrze 2,54 mm występujących w większości zestawów uruchomieniowych (Arduino, Raspberry Pi), mamy dla Ciebie przejściówki zakończone z jednej strony złączem JST, a z drugiej żeńskim złączem o rastrze 2,54 mm.

Uchwyty, podstawki i mocowania

Bardzo ważnym elementem w układach elektronicznych, które zawierają czujniki odległości są mocowania, podstawki oraz uchwyty. W przypadku pomiarów odległości ma to bardzo istotne znaczenie w celu zapewnienia dokładności i powtarzalności pomiarów wykonywanych przez czujniki. Botland zadbał również o to, aby tego typu akcesoria do czujników odległości były w zasięgu Twojej ręki.