Kategorie

Micro:bit - moduły główne i zestawy

W tym dziale znajdziesz produkty firmy BBC Microbit - Moduły główne i zestawy. Moduły Micro:bit to niewielkie urządzenia, często nazywane również minikomputerami lub mikrokomputerami. Produkt posiada wbudowany mikroprocesor o znakomitym stosunku rozmiarów do możliwości, jakie oferuje. To wielofunkcyjne narzędzie, które może posłużyć jako część pełniąca rolę układu logicznego i zapewnia łączność z urządzeniami mobilnymi (dzięki interfejsowi Bluetooth). Minikomputer od BBC posiada wbudowany także akcelerometr, wyświetlacz złożony z diod LED, magnetometr, a także przyciski tact switch.

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Microbit - Moduły główne i zestawy

W naszym sklepie oferujemy moduły Micro:bit od BBC do zakupienia osobno lub w zestawach. Moduły mają zapewniać łatwy dostęp do zaawansowanej technologii, dzięki której młode pokolenie może zainteresować się naukami technicznymi. Każdy moduł posiada mikroprocesor 32-bitowy o rdzeniu ARM Cortex M0 - na wyposażeniu znajduje się także interfejs Bluetooth, akcelerometr, magnetometr, wyświetlacz LED 5x5, przyciski tact-switch, USB, złącze microUSB oraz 5 złącz bananowych. Urządzenie zasilane jest przez złącze USB lub za pomocą baterii. Z poziomu komputera Micro:bit widoczny jest jako pamięć Flash - wystarczy załadować na niego gotowy skrypt, aby ten zaczął działać z urządzeniem. Wszelkie procedury są maksymalnie uproszczone, aby urządzenie mogło być obsługiwane przez jak najmłodszych użytkowników. Płytka może być programowana w edytorze Microbit, edytorze Mu lub po prostu w edytorze webowym. Wymiary sprzętu to około 52 mm x 43 mm.

Co oferujemy?

W tej kategorii proponujemy naszym klientom zarówno pojedyncze moduły Micro:bit, jak i szereg innych możliwości - moduły w zestawach dla szkół (na przykład 10 sztuk), komplety z akcesoriami oraz same akcesoria dla osób, które już posiadają płytkę. Oferujemy między innymi zestaw Grove Inventor Kit, który pozwala jeszcze bardziej rozszerzyć możliwości płytek BBC. Korzystanie z zestawu nie wymaga manualnej umiejętności lutowania elementów elektronicznych. W ten sposób tworzenie prototypów skomplikowanych urządzeń zachodzi dużo sprawniej i szybciej. Oferujemy także moduły w zestawach z obudową, koszyczkami na baterie, z platformą zawierającą płytkę stykową, z przewodami USB i diodami LED, a także z akcesoriami pomagającymi zrozumieć zasady działania takich elementów, jak silniczki i różnego rodzaju sensory. Proponujemy także platformy do budowy robotów opierających swoje działania o płytkę Micro:bit - roboty kroczące, roboty mobilne (samochody czterokołowe, pojazdy dwukołowe), ramiona robotów i wiele innych.