Opis producenta: Taśma termoprzewodząca AG Thermopad 30x30x2mm - 6W/mK
Taśma usprawnia przepływ ciepła pomiędzy elementami elektronicznymi. Stosowana w miejscach, gdzie nie jest możliwe zastosowanie pasty termoprzewodzącej. Taśma jest dwustronnie klejąca, bardzo elastyczna i posiada wysoką ściśliwość, dzięki temu zapewnia dobre dopasowanie do elementów, które wymagają chłodzenia. Przewodność cieplna jest równa 6 W/mK. Wymiary taśmy: 30 x 30 x 2 mm.
Specyfikacja
- Przewodnictwo ciepła: 6 W/mK
- Typ taśmy: taśma dwustronna
- Wymiary: 30 x 30 x 2 mm
Markowa taśma termoprzewodząca w gotowej formatce
Taśma termoprzewodząca AG Thermopad oferuje przewodność cieplną równą 6W/mK i jest sprzedawana w gotowych, kwadratowych formatkach o wymiarach 30 x 30 mm i grubości 2 mm. Dwustronne pokrycie klejem umożliwia szybki, łatwy i niezawodny montaż radiatora do obudowy elementu, np. układu scalonego lub ogniwa Peltiera.
Element może pracować w bardzo szerokim zakresie temperatur od -60oC do aż +200oC, przy czym magazynowanie (w celu zachowania pełni właściwości technicznych oferowanych przez zastosowane materiały) powinno odbywać się w otoczeniu o temperaturze 20-25oC.
Pasty i taśmy termoprzewodzące – jak działają i do czego służą?
Zadaniem każdego elementu lub materiału termoprzewodzącego jest – jak sama nazwa wskazuje – utrzymanie właściwej szybkości przepływu ciepła pomiędzy dwoma elementami, najczęściej w celu chłodzenia danego komponentu (choć w rzadkich przypadkach w celu jego ogrzania). Kluczem do zrozumienia sensu stosowania warstwy termoprzewodzącej są właściwości termiczne powietrza. Ponieważ doskonale izoluje ono łączone ze sobą elementy (np. obudowę układu scalonego oraz radiator), to pozostawienie nawet znikomej ilości pustej przestrzeni pomiędzy łączonymi powierzchniami powoduje znaczne obniżenie efektywności odbioru ciepła przez radiator.
Pasty, kleje oraz taśmy termoprzewodzące mają zatem na celu wypełnienie tych mikroskopijnych szczelin, co powoduje powstanie swego rodzaju „mostka” termicznego, znacznie ułatwiającego przepływ ciepła, a w efekcie – poprawę warunków pracy chłodzonego elementu.