Opis produktu: Stacja dokująca ProtoDock dla Raspberry Pi 3B/3B+/4B - akrylowa - PiHut TPH-041
Uniwersalna stacja dokująca wykonana z laserowo wyciętego akrylu, pomaga zachować porządek na biurku poprzez utrzymanie wszystkich niezbędnych akcesoriów do Raspberry Pi w jednym miejscu. ProtoDock sprawia, że praca z minikomputerem jest szybsza i bardziej zorganizowana, dzięki specjalnie przygotowanej przestrzeni na płytkę stykową. Stacja z powodzeniem może być stosowana jako podstawka na gotowy już projekt, pozwalając przy tym na utrzymanie istotnych części zamiennych np. bezprzewodowych modułów USB do klawiatury bezprzewodowej zaraz przy minikomputerze. Produkt kompatybilny z Raspberry Pi 3B oraz Raspberry Pi 4B.
Zestaw zawiera
- 4-warstwowy laserowo wycinany dok akrylowy
- Płytkę stykową 400 otworów
- Niezbędne elementy montażowe
Instrukcja montażu
- Przed rozpoczęciem montażu zdjąć folię ochronną z elementów obudowy.
- Na czarny panel 162 x 100 mm położyć przeźroczysty panel 162 x 100 mm tak by wszystkie otwory montażowe pasowały do siebie.
- Obrócić całość o 180° i umieścić czarne nakrętki, a następnie ponownie obrócić o 180° i przykręcić czarny dystans do umieszczonej nakrętki
(Najlepiej zrobić to pojedynczo przytrzymując nakrętkę palcem). - Umieścić dołączoną płytkę stykową w przygotowanym dla niej wycięciu.
- Nałożyć mniejszą, czarną warstwę.
- Nałożyć mniejszą, przeźroczystą warstwę.
- Do pozostałych otworów włożyć 4x śrubki o długości 17 mm oraz w miejscu, gdzie łączą się tylko dwie warstwy 2x śrubki o długości 10 mm.
- Obrócić całość o 180°, a następnie zabezpieczyć śrubki umieszczone w punkcie 7 nakrętkami kołpakowymi.
- Obrócić całość o 180°, umieścić Raspberry Pi na przygotowanych dystansach i przykręcić przy użyciu dołączonych śrubek o długości 7 mm.
ProtoDock - jeszcze bardziej wygodne prototypowanie
Oferowana stacja dokująca jest wyposażona w 400-polową płytkę stykową. Takie zintegrowane rozwiązanie konstrukcyjne czyni proces prototypowania dużo bardziej wygodnym, co docenią szczególnie konstruktorzy urządzeń elektronicznych oraz studenci i nauczyciele akademiccy. Elementy konstrukcji są zaprojektowane komputerowo i wykrawane laserowo, co gwarantuje pełną kompatybilność z budową mechaniczną płytki Raspberry Pi 4B.
Raspberry Pi 4B - komputer wszechstronny
Raspberry Pi 4B zadebiutował w 2019 roku. Jest to następca uznanego minikomputera Raspberry Pi 3B+. Tworząc Pi 4B, projektanci uwzględnili liczne zalety konstrukcyjne znane z poprzednika, ale także gruntownie zmienili i wzbogacili elementy osprzętu. Po raz pierwszy zastosowano dwa złącza typu micro HDMI do podłączenia monitorów obrazu w jakości 4K oraz złącza USB typu A w standardzie 3.0. Możliwości sprzętowe Raspberry Pi 4B pozwalają na jego wykorzystanie jako komputera biurkowego oraz programowalnego sterownika dla sprzętowych aplikacji wbudowanych.
Przydatne linki |