- EOL
Opis produktu: Mikrokontrolery AVR ATmega w praktyce - Rafał Baranowski
Jeśli w swoich projektach chcesz wykorzystać mikrokontrolery AVR, ale brakuje Ci wiedzy na ich temat. Jeśli jesteś studentem uczelni technicznych i chcesz dowiedzieć się czegoś więcej niż to co zawarte jest podczas zajęć akademickich. Sięgnij po tę książkę i odkryj świat układów z serii ATmega.
Podczas lektury czytelnik zapozna się z takimi zagadnieniami jak architektura mikrokontrolerów AVR, język assembler oraz narzędzia programowe. Nauczy się różnych technik programowania układów z serii ATmega. W książce znalazło się wiele przykładów praktycznych do samodzielnego wykonania.
W naszej ofercie dostępne są zestawy z mikrokontrolerami AVR.
Specyfikacja książki
- Autor: Rafał Baranowski
- ISBN: 83-60233-02-0
- Format: B5, 390 str.
- Twarda oprawa
- Wydawnictwo BTC 2005
Mikrokontrolery AVR ATmega w praktyce - Rafał Sklep Botland
„Mikrokontrolery AVR ATmega w praktyce” to doskonały podręcznik programowania popularnych układów z rodziny AVR, produkowanych przez firmę Microchip (która przejęła oryginalną markę ATMEL). W publikacji można znaleźć przystępnie napisany wstęp dotyczący architektury, zagadnień programowania niskopoziomowego, a także niektórych podstawowych bloków peryferyjnych, w tym WDT czy POR.
W kolejnym rozdziale Autor omawia najważniejsze peryferia komunikacyjne (SPI, USI, TWI, USART), komparatory analogowe, przetworniki ADC, timery sprzętowe, a także pamięć EEPROM i porty I/O. Kolejne dwie części książki zostały poświęcone omówieniu asemblera oraz środowiska projektowego, opartego na AVR Studio.
Nauka przez praktykę
Rafał Baranowski nie poprzestał na teoretycznym omówieniu najważniejszych zagadnień sprzętowych i programistycznych. W obszernym rozdziale 5 znalazło się aż 10 praktycznych ćwiczeń, pozwalających zarówno dogłębnie poznać podstawowe metody inicjalizacji i konfiguracji bloków peryferyjnych, jak i skomunikować procesor z zewnętrznymi urządzeniami (w tym wyświetlaczem LCD oraz klawiaturą komputerową).
Co ważne, na końcu monografii Autor umieścił 10 dodatków – zestawienie układów AVR, tabele rejestrów i rozkazów układu ATmega16, czy też informacje o obsłudze USB. Pomocą dla programistów będzie także tabela kodów ASCII oraz tablica kodów znakowych popularnego sterownika HD44780.
Jeżeli natomiast jesteś zainteresowany programowaniem innych platform – np. Raspberry Pi – koniecznie sprawdź pozostałe książki i kursy, dostępne w tej kategorii.
Spis treści do pobrania. Wstęp do książki do przeczytania on-line. Przykłady wykorzystane w książce dostępne on-line. |