Bezpiecznik samochodowy Midi 30A - 10szt.

Indeks: KAB-08816 EAN: 5900804009641

Bezpiecznik samochodowy w rozmiarze Midi (19 mm) o wartości 30 A. Zestaw zawiera 10 sztuk.

Bezpiecznik samochodowy Midi 30A - 10szt.
3,30 zł
2,68 zł netto
Bezpiecznik samochodowy Midi - natężenie prądu:
Producent: OEM

Opis produktu: Bezpiecznik samochodowy Midi 30 A - 10 szt.

Bezpiecznik samochodowy w rozmiarze Midi (19 mm) o wartości 30 A. Bezpieczniki samochodowe zabezpieczają instalacje elektryczne przed ich możliwym uszkodzeniem z powodu wystąpienia nadmiernego natężenia prądu.

Elementy sprzedawane w pakiecie po 10 sztuk.

Specyfikacja bezpiecznika

  • Rodzaj bezpiecznika: samochodowy
  • Kolor obudowy: zielony
  • Natężenie: 30 A
  • Rozmiar bezpiecznika: 19 mm

Bezpiecznik samochodowy Midi 30 A - 10 szt.

Bezpiecznik samochodowy Midi 30 A - 10 szt.

Bezpieczniki samochodowe – ochrona instalacji elektrycznej pojazdu

Każdy samochód składa się z licznych, ściśle ze sobą współpracujących podzespołów – podobnie jak organizmy żywe występujące w przyrodzie. Istotnymi zestawami podzespołów samochodu są m.in. zawieszenie przednie i tylne, silnik, skrzynia biegów z układem przeniesienia napędu, nadwozie, podwozie, a także instalacja elektryczna. Zasada działania samochodowej instalacji elektrycznej przypomina domową instalację elektryczną – fizyka zjawiska jest taka sama – napięcie ze źródła zasila odbiorniki zlokalizowane wewnątrz i na zewnątrz karoserii. Tak jak budynki mieszkalne są zasilane z elektrowni, tak samochody również mają swoją „elektrownię” – jest nią alternator, który podczas pracy silnika ładuje akumulator. Znajdziemy w samochodzie również wentylator nawiewu, instalację klimatyzacji, oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne, radioodtwarzacz, wzmacniacz z głośnikami i wiele innych. Nie zapomniano także o bezpiecznikach, które choć nie pracują na napięciu znamionowym 230 V, tylko 12 V, to ich rola jest taka sama – mają za zadanie chronić odbiorniki elektryczne samochodu przed zwarciami i przeciążeniami elektrycznymi.

Jak rozpoznać przepalenie bezpiecznika samochodowego?

Jeśli bezpiecznik samochodowy się przepalił, jedno lub więcej urządzeń elektrycznych w samochodzie mogło przestać działać. Pierwszym krokiem jest określenie, gdzie znajduje się bezpiecznik – niektóre pojazdy mają wiele skrzynek z bezpiecznikami, a ich lokalizacja będzie się zwykle różnić w zależności od modelu pojazdu i producenta. Jeśli nie wiesz, gdzie znaleźć skrzynkę bezpieczników, zapoznaj się z instrukcją obsługi samochodu, ponieważ powinna ona pomóc w ustaleniu jej lokalizacji. Następnym krokiem jest sprawdzenie skrzynki bezpieczników i zidentyfikowanie przepalonego bezpiecznika. Wiele skrzynek bezpieczników ma schematy, które pomogą Ci zlokalizować konkretne bezpieczniki, które powinny pomóc w dopasowaniu bezpiecznika do niedziałającego elementu. Zaleca się jednak ponowne sprawdzenie wszystkich bezpieczników, jeśli pojazd ma przewlekłe problemy z instalacją elektryczną. Zlokalizowany bezpiecznik należy sprawdzić pod kątem oznak uszkodzenia połączenia lub stopionych metalowych przewodów wewnątrz niego. Po zakończeniu kontroli wzrokowej możesz użyć multimetru ustawionego w tryb testu ciągłości obwodu lub omomierza, aby sprawdzić, czy bezpiecznik się przepalił.

Szerokość opakowania 9 cm
Wysokość opakowania 0.5 cm
Głębokość opakowania 16.5 cm
Masa opakowania 0.02 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Bezpiecznik samochodowy Midi 30A - 10szt.

5/5

Średnia Ocena

1

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Andrzej 27.02.2023 Potwierdzony zakup
Polecam w 100%! Jakość, szybka wysyłka.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: