• Obniżka

Bezpiecznik samochodowy Midi 5A - 10szt.

Indeks: KAB-08810 EAN: 5900804009580

Bezpiecznik samochodowy w rozmiarze Midi (19 mm) o wartości 5 A. Zestaw zawiera 10 sztuk.

Bezpiecznik samochodowy Midi 5A - 10szt.
3,30 zł -15%
2,81 zł
2,28 zł netto
Najniższa cena z 30 dni: 2,81 zł
Bezpiecznik samochodowy Midi - natężenie prądu:
Producent: OEM

Opis produktu: Bezpiecznik samochodowy Midi 5 A - 10 szt.

Bezpiecznik samochodowy w rozmiarze Midi (19 mm) o wartości 5 A. Bezpieczniki samochodowe zabezpieczają instalacje elektryczne przed ich możliwym uszkodzeniem z powodu wystąpienia nadmiernego natężenia prądu.

Specyfikacja bezpiecznika

  • Rodzaj bezpiecznika: samochodowy
  • Kolor obudowy: pomarańczowy
  • Natężenie: 5 A
  • Rozmiar bezpiecznika: 19 mm

Bezpiecznik samochodowy Midi 5 A - 10 szt.

Elementy sprzedawane w pakiecie po 10 sztuk w plastikowym opakowaniu.

Bezpieczniki samochodowe w praktyce

Samochód osobowy, jak i ciężarowy to konstrukcja, na którą składają się liczne części i podzespoły, których odpowiednie dopasowanie i połączenie sprawia, że samochód może się przemieszczać w sposób bezpieczny i niezawodny. Konstrukcja samochodu składa się m.in. z nadwozia, gdzie na pierwszy rzut oka możemy dostrzec takie elementy jak elementy blaszane karoserii, szyby czy też oświetlenie zewnętrzne pojazdu. Karoseria pojazdu natomiast skrywa nie tylko wnętrze z fotelami i przyrządami niezbędnymi do kierowania pojazdem, ale wchodząc jeszcze głębiej, znajdziemy m.in. silnik wraz z osprzętem, skrzynię biegów, zawieszenie, a także instalację elektryczną. Wszystkie obwody zasilane napięciem elektrycznym w samochodzie, są zabezpieczane bezpiecznikiem, który podobnie jak w domowej instalacji elektrycznej - w znamionowych warunkach pracy stanowi zwykły przewód, a w przypadku zaistnienia awarii - rozłącza obwód.

Wymiana bezpiecznika samochodowego

Bezpiecznik chroni instalację elektryczną samochodu przed dalszymi uszkodzeniami, w przypadku kiedy obwód przez niego zabezpieczany (np. zasilanie ogrzewania szyby tylnej) jest uszkodzony, co objawia się poborem prądu o wartości znacznie przekraczającej prąd znamionowy tego obwodu. Wskutek przepływu prądu znacznie przekraczającego prąd znamionowy bezpiecznika, w efekcie następuje jego przepalenie. Uszkodzony obwód zostaje przerwany. Przed wymianą uszkodzonego bezpiecznika, należy zlokalizować i usunąć przyczynę uszkodzenia obwodu.

Szerokość opakowania 9 cm
Wysokość opakowania 0.5 cm
Głębokość opakowania 17 cm
Masa opakowania 0.02 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: