Opis produktu: Odbiornik podczerwieni TSOP2236 - 36 kHz
Odbiornik podczerwieni TSOP2236, działający na częstotliwości 36 kHz z napięciem od 4,5 V do 5,5 V.
Podłączenie TSOP2236
Poniższy rysunek przedstawia schemat podłączenia czujnika zaczerpnięty z dokumentacji. Producent nakazuje ograniczenie prądu za pomocą rezystora 100 Om oraz użycia kondensatora filtrującego pomiędzy nóżkami zasilania o pojemności 4,7uF.
Specyfikacja produktu: Odbiornik podczerwieni TSOP2236 - 36 kHz
- Napięcie zasilania: od 4,5 do 5,5 V
- Średni prąd: 5 mA
- Częstotliwość pracy: 36 kHz
Szczegóły w dokumentacji.
Odbiornik podczerwieni TSOP2236 - 36 kHz Botland - Sklep dla robotyków
Odbiornik podczerwieni TSOP2236 został stworzony przez uznaną niemiecką markę Vishay Semiconductors. Jest to element elektroniczny, który może zostać wykorzystany w różnych projektach, na przykład jako część urządzeń sterowanych przy pomocy impulsów promieniowania elektromagnetycznego w paśmie podczerwieni.
Element został umieszczony w standardowej obudowie THT (do montażu przewlekanego) z trzema wyprowadzeniami, co pozwala na wykorzystywanie go bez konieczności lutowania, na przykład podczas prototypowania czy nauki elektroniki z użyciem płytki stykowej. Odbiornik cechuje się niewielkim poborem energii elektrycznej (średnio 5 mA) i jest przystosowany do zasilania napięciem w zakresie 4,5-5,5 V.
Odporny na zakłócenia odbiornik podczerwieni 36 kHz
Odbiornik podczerwieni TSOP2236 został zaprojektowany do detekcji fal podczerwonych o częstotliwości 36 kHz. Specjalnie opracowana budowa wewnętrzna elementu pozwala na niwelowanie wpływu szumów i zakłóceń na poprawne działanie odbiornika, dzięki czemu można wykorzystywać go nawet w sąsiedztwie urządzeń korzystających z komunikacji na pokrewnych częstotliwościach.
W naszym asortymencie dostępne są też inne odbiorniki podczerwieni przeznaczone do wykorzystania w systemach zdalnego sterowania, a także kompatybilne z nimi kontrolery i nadajniki IR. Ponadto posiadamy w ofercie również inne urządzenia wykorzystujące do działania promieniowanie podczerwone, między innymi kamery termowizyjne, czujniki ruchu czy diody IR.