Opis produktu: Szczypce tnące czołowe 110 mm - Vorel 42302
Szczypce tnące czołowe o długości 110 mm, uchwyt w kolorze niebieskim lub czarnym.
Specyfikacja szczypiec tnących czołowych 110 mm - Vorel 42302
- Marka: Vorel
- Ergonomiczny uchwyt
- Długość: 110 mm
- Szczypce: czołowe
W ofercie posiadamy szczypce o różnych wymiarach i kształtach.
Szczypce tnące czołowe 110mm marki Vorel (nr katalogowy 42302) są przeznaczone do cięcia cienkich przewodów i drutów. Narzędzie jest szczególnie przydatne podczas montażu elementów przewlekanych na płytkach drukowanych – umożliwia precyzyjne docięcie zbyt długich końcówek komponentów, zwłaszcza w obszarach PCB o dużym zagęszczeniu podzespołów – w takich sytuacjach szczypce czołowe są znacznie wygodniejsze w użyciu, niż nieco popularniejsze szczypce tnące boczne.
Szczypce tnące do prac elektronicznych
Szczypce tnące należą do najważniejszych narzędzi w warsztacie elektronika. Są konieczne nie tylko podczas pracy z elementami przewlekanymi, ale także wszelkiego rodzaju przewodami – umożliwiają cięcie kabli jedno- i wielożyłowych, a bardziej doświadczeni monterzy potrafią stosować je nawet do… ściągania izolacji w przypadku, gdy nie mają pod ręką pełnoprawnego ściągacza automatycznego lub ręcznego.
Oprócz obcinaczek każdy elektronik powinien mieć w swoim warsztacie także rozmaite szczypce płaskie oraz kombinerki. Standardowy zestaw zawiera szczypce proste z płaskimi, szerokimi końcówkami, szczypce wygięte (przeznaczone do prac w trudno dostępnych miejscach) oraz standardowe kombinerki, niezbędne do wykonywania cięższych prac, do których delikatniejsze szczypce wydłużone nie nadają się z uwagi na możliwość uszkodzenia przy większym nacisku.
Warto pamiętać, że do tej samej grupy narzędzi należą także ściągacze izolacji – dobrym przykładem będzie tutaj model YT-21160 marki Yato. Ich końcówki zaginają się ku sobie i są wyposażone w ostro zakończone nacięcia trójkątne, służące do umieszczenia przewodu. Znajdująca się na jednej ze szczęk śruba regulacyjna pozwala ustawić pożądaną głębokość nacinania izolacji, co pozwala bezpiecznie pracować nawet z cienkimi, delikatnymi przewodami jednożyłowymi.