Opis produktu: Raspberry Pi CM4 Compute Module 4 - 2 GB RAM + 8 GB eMMC - CM4002008
Raspberry Pi CM4 to zminiaturyzowana wersja minikomputera Raspberry Pi 4B. Moduł posiada możliwości klasycznej maliny z interfejsami wyprowadzonymi na dwa złącza wielopinowe kompatybilne z gniazdami płytki CM4IO Board. Płytka oparta została na procesorze Broadcom BCM2711 z 2 GB pamięci RAM oraz 8 GB pamięci eMMC. Moduły Compute przeznaczone są do zastosowań przemysłowych, nie zostały one wyposażone w złącza typu USB, HDMI, itp.
Moduł CM4 zamontowany na płytce CM4IO.
Specyfikacja CM4 Compute Module
- Procesor: Broadcom BCM2711 / 1,5 GHz
- Rdzeń: ARM Cortex A72 / 64-bit
- Zasilanie: 5 V
- Interfejsy:
- Gigabit Ethernet
- 1x USB 2.0
- 28 GPIO
- karty pamięci microSD / eMMC (dla wersji bez wbudowanej pamięci)
- dual HDMI
- 2-liniowy MIPI DSI dla ekranu
- 2-liniowy MIPI CSI dla kamery
- 4-liniowy MIPI DSI dla ekranu
- 4-liniowy MIPI CSI dla kamery
- Pamięć RAM: 2 GB
- Pamięć eMMC: 8 GB
- Ethernet: 1000 Mb/s
- Złącze: 2x 104 pin
- Wymiary: 55 x 40 mm
W naszej ofercie znajdziesz również Raspberry Pi CM4 w innych konfiguracjach. |
Konstrukcja modułu pozwala na wykorzystanie go wszędzie tam, gdzie użycie dużej wersji przez jej wymiary byłoby niemożliwe. Najczęściej stosowany w wielomodułowych klastrach. |
Oszczędność miejsca połączona z wysoką wydajnością obliczeniową
Raspberry Pi Foundation zdecydowanie lubi zaskakiwać swoimi nowinkami technicznymi - oczywiście w pozytywny sposób. Niespełna półtora roku po premierze Raspberry Pi 4B, która miała miejsce w czerwcu 2019 roku, producent zaprezentował jego zminiaturyzowaną wersję - Raspberry Pi Compute Module CM4. Jest to wysokowydajne narzędzie umożliwiające przetwarzanie nawet najbardziej złożonych obliczeń, dzięki możliwości łączenia pojedynczych modułów w klastry obliczeniowe.
Raspberry Pi Compute Module CM4 - moduł pomocny przy zaawansowanych badaniach naukowych
Większość współczesnych problemów, z którymi zmagają się wszelkiej maści naukowcy i inżynierowie, są wątpliwe do rozwiązania bez użycia komputerów. Wynika to głównie ze wysokiej złożoności obliczeniowej konkretnych procesów i mechanizmów. W tym celu, warto skorzystać z moduły Raspberry Pi Compute Module CM4, który można łączyć w wielosztukowe klastry. W taki oto sposób, otrzymujemy wysokowydajną maszynę obliczeniową zdolną do wielogodzinnego symulowania różnych procesów, takich jak np. przywracanie równowagi statycznej w systemie elektroenergetycznym po wystąpieniu awarii w jednym z węzłów wytwórczych.
Przydatne linki |