Opis produktu: Raspberry Pi CM3+ Compute Module 3+ - 1,2 GHz, 1 GB RAM + 16 GB eMMC
Zminiaturyzowana wersja popularnego minikomputera Raspberry Pi 3+. Posiada możliwości klasycznej maliny z interfejsami wyprowadzonymi na złącza DDR2-SODIMM. CM3+ posiada procesor Broadcom BCM2387B0 quad-core 64-bitowy Cortex-A53 1,2 GHz, 1 GB RAM, 16 GB pamięci eMMC oraz liczne peryferia. Nie posiada złącz typu USB, HDMI, itp.
Konstrukcja modułu pozwala na wykorzystanie go wszędzie tam, gdzie użycie dużej wersji przez jej wymiary byłoby niemożliwe. Najczęściej stosowany w wielomodułowych klastrach. |
Porównanie modułu z główną wersją Raspberry Pi 3B+.
Przedstawienie modułu na podstawie starszej wersji.
Specyfikacja Raspberry Pi CM3+ Compute Module 3+
- Procesor: Broadcom BCM2837 64-bit
- Rdzeń: Quad-Core ARM Cortex A53
- Taktowanie: 1,2 GHz
- Pamięć RAM: 1 GB LPDDR2
- Pamięć Flash eMMC: 16 GB
- Złącze: 200 pinowe SODIMM
- 48 pinów GPIO
- 2 x I2C
- 2 x SPI
- 2 x UART
- 2 x SD / SDIO
- 1 x HDMI 1.3a
- 1 x USB2 HOST / OTG
- 1 x DPI
- 1 x interfejs NAND
- 1 x 4-liniowy interfejs CSI
- 1 x 2-liniowy interfejs CSI
- 1 x 4-liniowy interfejs DSI
- 1 x 2-liniowy interfejs DSI
- 2 otwory montażowe 2,3 mm: rozstaw 61,6 mm
- Wymiary modułu: 67,6 x 31 mm
Szczegółowy opis modułu dostępny w dokumentacji technicznej.
W naszej ofercie znajdziesz również Raspberry Pi CM3+ w innych konfiguracjach. |
Raspberry Pi CM3+ Compute Module 3+ - mały gigant!
Minikomputery jednopłytkowe Raspberry Pi, to jedne z najlepiej sprzedających się produktów na rynku elektroniki w zakresie systemów wbudowanych. Grono nabywców “malinki” jest bardzo szerokie i obejmuje zarówno domorosłych majsterkowiczów, jak i zawodowych konstruktorów urządzeń elektronicznych przeznaczonych do użytku profesjonalnego. Raspberry Pi CM3+ Compute Module 3+ to znakomita propozycja do zastosowań w przemyśle, a także w badaniach naukowych.
Znakomite narzędzie do prowadzenia rozległych obliczeń
Raspberry Pi Compute Module CM3 łączy w sobie zalety wysokiej mocy obliczeniowej modelu Pi 3, wraz z niewielkimi wymiarami modelu Pi Zero W. Ten moduł został zaprojektowany z myślą o funkcjonowaniu w klastrach komputerowych przeznaczonych do aplikacji przemysłowych oraz wykonywania rozległych obliczeń naukowych. Za pomocą klastrów komputerowych złożonych z modułów Pi CM3, możemy wykonywać symulacje rozmaitych procesów fizycznych z wykorzystaniem zaawansowanych narzędzi matematycznych, np. badanie wpływu zmiany położenia przełącznika zaczepów transformatora na stabilność pracy systemu elektroenergetycznego.
Przydatne linki |