Filtruj według
Cena
1390 1390
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Kategorie
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Lista produktów marki Red Pitaya

Systemy wbudowane są dzisiaj wszechobecne i na dobre zdominowały urządzenia elektroniczne w każdej branży. Trudno wyobrazić sobie nowoczesny sprzęt AGD, RTV (nie mówiąc o urządzeniach mobilnych) czy nawet deskę rozdzielczą nowego samochodu bez dotykowego ekranu czy też intuicyjnego systemu operacyjnego. Systemy wbudowane weszły także szturmem na rynek aparatury pomiarowej. Ciekawym przykładem, łączącym minikomputer z urządzeniem laboratoryjnym, jest Red Pitaya. Ten niewielki minikomputer może z powodzeniem pełnić wiele ról: oscyloskopu cyfrowego, analizatora widma, generatora funkcyjnego, miernika LCR czy kalibratora.

Ilość produktów: 1
Loading...

Red Pitaya STEMLab 125-10 StarterKit - Oscyloskop USB PC 50MHz 2 kanały

Płytka oparta na systemie Linux przeznaczona do pomiarów przy użyciu aplikacji z marketu Red Pitaya - Bazaar. Wśród nich znajdują się m. in.  oscyloskop, analizator...
Indeks: UPM-09286
Indeks: UPM-09286
Produkt wycofany
Niedostępny
Cena podstawowa 1 390,00 zł Cena 1 390,00 zł
  • EOL
  • Darmowa dostawa

Producent minikomputera

Marka Red Pitaya w 2013 roku wydzieliła się z Instrumentation Technologies Inc. i stała niezależną firmą. O ile jej macierzyste przedsiębiorstwo specjalizowało się w akceleratorach cząstek, o tyle ona zajęła się projektowaniem wysokowydajnych komputerów, o wymiarach nieprzekraczających kilku cm. Co ciekawe, finansowanie na rozwój Red Pitaya pozyskane zostało drogą crowfundingu. Na platformie Kickstarter projekt uzyskał ponad ćwierć miliona dolarów, mimo że jego twórcy zakładali finansowanie na poziomie „zaledwie” ok. 150 do 200 tys. dolarów.

Moduł o wielkich możliwościach

Płytka Red Pitaya pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego linux, jednak w przeciwieństwie do znanych minikomputerów jednopłytkowych (SBC) typu Raspberry Pi, może korzystać z dedykowanych aplikacji, które pełnią rolę wirtualnych przyrządów pomiarowych. Połączenie szybkiego układu analogowo-cyfrowego z wydajnym procesorem daje możliwość stosowania Red Pitaya jako przenośnego laboratorium elektronicznego, mieszczącego się w kieszeni. Za funkcje pomiarowe i generowanie sygnałów w czasie rzeczywistym odpowiada tu macierz FPGA, współpracująca ze zintegrowanym rdzeniem ARM Cortex-A9 – a wszystko to znajduje się w jednym chipie typu SoC – Xilinx Zynq 7010.

Kompleksowe wyposażenie

Red Pitaya zawiera cztery wysokiej jakości gniazda SMA do podłączenia mierzonych i generowanych sygnałów, a także wbudowany slot kart micro SD oraz interfejs sieciowy LAN. Zapewnia aż 512 MB pamięci RAM DDR3. Posiada również złącza rozszerzeń w standardzie IDC. Płytka jest programowo kompatybilna z potężnymi środowiskami badawczo-rozwojowymi, takimi jak MatLab czy LabView. Może również pracować jako radio zdefiniowane programowo – Software Defined Radio (SDR). Twórcy minikomputera zapewniają wsparcie dla systemu Windows, Linuksa oraz iOS. Gotowe aplikacje dla RedPitaya dostępne są w markecie Bazaar. W sklepie znajdziesz zarówno samą płytkę, jak i szerszy zestaw StarterKit z zasilaczem, kartą pamięci i przewodem Ethernetowym.