Filtruj według
Cena
98 99
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Kategorie
Więcej (-4) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Lista produktów marki Jolly DEV

Idea zrównoważonego rozwoju intensywnie wkroczyła także w świat elektroniki. A co lepszego mogą zrobić dla naszej planety zarówno zawodowi inżynierowie, jak i elektronicy-amatorzy, niż skutecznie wykorzystywać istniejące urządzenia i komponenty dla potrzeb kolejnych projektów? Prawdopodobnie takie właśnie założenia przyświecały Gianluce Martinowi – jednemu z założycieli kultowej marki Arduino – który opracował miniaturowy moduł Jolly. Z pozoru jest to po prostu kolejna płytka deweloperska, kompatybilna z popularnym ekosystemem, jednak nic bardziej mylnego – Jolly to w istocie sprzętowy „upgrade” dla klasycznego modułu Arduino Uno.

Ilość produktów: 1
Loading...

Jolly Dev - ATmega328PB z WiFi - ESP8285H16 - do Arduino Uno

Jolly Dev to specjalnie zaprojektowane rozszerzenie , którego twórcą jest inżynier elektroniki oraz współzałożyciel Arduino - Gianluca Martino. Moduł jest kompatybilny z...
5.0 (1)
Indeks: JOL-22564
Indeks: JOL-22564
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 109,00 zł Cena 98,10 zł
  • Wyprzedaż!
  • Darmowa dostawa
  • Promocja

Arduino na dopingu – Jolly Dev w akcji

Flagowy produkt Jolly Dev (możemy wszak spodziewać się, że w przyszłości zapewne pojawią się kolejne tego typu moduły) łączy w sobie kultowy już procesor ATmega328PB (zminiaturyzowana wersja procesora, znanego z obudów DIP oraz TQFP) oraz transceiver WiFi ESP8285H16, wspierane przez dodatkowe 2 MB pamięci Flash, wbudowany stabilizator napięcia, diodę LED do obrazowania statusu połączenia sieciowego oraz miniaturową, ceramiczną antenę SMD. Na płytce znalazło się także miejsce dla maleńkiego przycisku Boot, a wszystko zmieściło się w wymiarach zbliżonych do obudowy DIP28 – Jolly Dev może zatem zająć miejsce oryginalnego mikrokontrolera, instalowanego w podstawce, znajdującej się na płytce Arduino Uno (zarówno w wersji oryginalnej, jak i w rozlicznych klonach, kompatybilnych z kultowym już modułem włoskiego producenta).

Zalety Jolly Dev

Niewątpliwą zaletą Jolly Dev – bodaj najważniejszą z punktu widzenia użytkownika – jest możliwość wykonania banalnie prostego upgrade’u sprzętowego posiadanych już płytek Arduino Uno. Wymiana oryginalnego mikrokontrolera na maleńką płytkę z modułem WiFi pozwala przekonwertować stary model zestawu Arduino w nowoczesną platformę IoT, w dodatku o znacznie większej ilości pamięci Flash. Do tej pory rozbudowa projektu o funkcje sieciowe wymagała bowiem albo wymiany całego modułu głównego, albo dodania specjalnej nakładki, zajmującej nie tylko znaczną przestrzeń nad Arduino Uno, ale także zabierającej część pinów I/O, które można byłoby wykorzystać do innych celów. Dla osób, którym bliskie są idee proekologiczne i realizacja założeń zrównoważonego rozwoju, cenną informacją będzie też fakt, iż twórcy Jolly Dev zadbali o bardzo przyjazne środowisku naturalnemu materiały, wykorzystane do produkcji opakowania produktu. Oprócz biodegradowalnych i łatwo poddających się recyklingowi materiałów bazowych (papieru oraz specjalnych tworzyw sztucznych), pomyślano także o … użyciu nietoksycznych atramentów, bazujących na wodzie lub związkach pochodzenia biologicznego.