PolyDryer Box - pojemnik do przechowywania filamentu - Polymaker PX01003
- Nowość!
- Darmowa dostawa
Raspberry Shake 1D to projekt małego sejsmografu, który został sfinansowany dzięki kampanii crowdfundingowej w serwisie Kickstarter w 2016 roku. Projekt okazał się sukcesem i zdobył panamską nagrodę SENACYT w dziedzinie innowacji i nowych technologii. Po raz pierwszy hobbyści, naukowcy i nauczyciele dostali możliwość badania wstrząsów sejsmicznych Ziemi za pomocą profesjonalnie zaprojektowanego mini-sejsmografu, który nie odstaje dokładnością pomiarową i swoimi możliwościami od wiodącej aparatury pomiarowej używanej przez zawodowych sejsmologów.
Raspberry Shake 4D Pi-Full KIT - nakładka z sejsmografem
Domowy czujnik pomiarów wstrząsów ziemi w postaci nakładki dla Raspberry Pi. Posiada 3 akcelerometry oraz tzw. geofon. Potrafi wykrywać ruchy lokalne (do 10 km) oraz...Raspberry Shake 3D Pi-Full KIT - nakładka z sejsmografem
Domowy czujnik pomiarów wstrząsów ziemi w postaci nakładki dla Raspberry Pi. Posiada 3 czujniki ruchów skorupy ziemskiej tzw. geofony . Potrafi wykrywać ruchy...Raspberry Shake Original Pi-Full KIT - nakładka z sejsmografem
Domowy czujnik pomiarów wstrząsów ziemi w postaci nakładki dla Raspberry Pi. Posiada czujnik ruchów skorupy ziemskiej tzw. geofon . Potrafi wykrywać ruchy lokalne (do 10 km)...Raspberry Shake to urządzenie, obok którego nie można przejść obojętnie i które z pewnością zaciekawi niejednego miłośnika nauki i techniki. Dzięki temu urządzeniu, społeczność obserwatorów sejsmicznych złożona z hobbystów, jak i profesjonalistów może na bieżąco wymieniać się informacjami o trzęsieniach ziemi z dowolnego zakątka Świata, niezależnie od uwarunkowań geopolitycznych i finansowych. Jednym z założeń przy powstawaniu Raspberry Shake było dostarczenie dla każdego możliwości odkrywania tajemnic geofizycznej charakterystyki kuli ziemskiej.
Serię Raspberry Shake stanowią miniaturowe sejsmografy wykorzystujące szereg nowoczesnych technologii z zakresu elektroniki i programowania w oparciu o słynny mikrokomputer Raspberry Pi. Płytka główna jest wyposażona w wydajny procesor i digitizer, który jest połączony z czujnikami geofonicznymi, czujnikami żyroskopowymi i akcelerometrycznymi MEMS oraz czujnikami infradźwięków, znajdujących się poniżej pasma słyszalnego dla przeciętnego słuchu ludzkiego. Zespół projektantów Raspberry Shake ma wieloletnie doświadczenie w dziedzinie profesjonalnych systemów pomiarowych wstrząsów sejsmicznych i podczas projektowania Shake, uwzględnił kompatybilność danych z innymi urządzeniami pomiarowymi, stosując zapis danych w standardowym formacie miniSEED stosowanym w przemyśle. Raspberry Shake posiada szeroki zakres pomiarowy. Za pomocą tego małego urządzenia, możliwe jest zarejestrowanie wstrząsów o każdej amplitudzie - począwszy od bardzo delikatnych wstrząsów niemożliwych do wykrycia przez ludzkie zmysły, aż po śmiertelnie niebezpieczne trzęsienia ziemi. Gdy Ziemia się bardzo nieznacznie trzęsie, stan ten jest bardzo słabo wyczuwalny z uwagi na obecność innych zjawisk w atmosferze, które kompensują nieznaczne wstrząsy, które choć emitują dźwięki, to niesłyszalne dla ludzkiego ucha. Dźwięki słyszalne z dala mogą pochodzić od wielu źródeł, np. w postaci meteorytów, pocisków rakietowych, huraganów, wyładowań atmosferycznych, elektrowni wiatrowych, przelatujących statków powietrznych, przejeżdżających pociągów, a także ruchu samochodów na ulicach.