Filtruj według
Cena
10 549
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Kategorie
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Lista produktów marki Microchip

Nietrudno zauważyć, że rynek układów scalonych już dawno został zdominowany przez – dosłownie – kilka firm. Nie ma w tym nic dziwnego – wszak tylko nieliczni mogą pozwolić sobie na wysokonakładową produkcję układów mikroelektronicznych, utrzymując przy tym zarówno fabryki krzemowych struktur, jak i potężne działy wysoko wyspecjalizowanych projektantów, rozsianych po całym świecie inżynierów aplikacyjnych, doradców handlowych i lokalnych przedstawicieli. A to wszystko w czasach niezwykle zaciekłej konkurencji i stale zmieniających się warunków rynkowych. Do ścisłej czołówki producentów półprzewodników należy Microchip, będący jednym z najważniejszych i największych graczy zarówno na rynku mikrokontrolerów, jak i układów pamięci, a także doskonałych rozwiązań z zakresu przetworników A/C i C/A, układów analogowych czy scalonych kontrolerów ładowania i przetwornic DC/DC.

Ilość produktów: 4
Loading...

MCP23008-E/P - ekspander wyprowadzeń I2C 8-kanałowy

Układ pozwala zwiększyć ilość pinów (do 8) mikrokontrolera (w tym minikomputera Raspberry Pi). Komunikuje się z jednostką centralną za pomocą magistrali I2C (TWI).
4.7 (3)
Indeks: UCC-06505
Indeks: UCC-06505
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 11,50 zł Cena 11,50 zł
  • Darmowa dostawa

Przetwornik A/C MCP3008 10-bitowy 8-kanałowy SPI - DIP

Układ 10-bitowego, 8-kanałowego przetwornika analogowo-cyfrowego MCP3008-I/P w obudowie przewlekanej z interfejsem komunikacyjnym SPI.
4.8 (6)
Indeks: UCC-02358
Indeks: UCC-02358
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 17,90 zł Cena 17,90 zł
  • Darmowa dostawa

MCP23017- ekspander wyprowadzeń I2C 16-kanałowy

Układ pozwala zwiększyć ilość pinów (do 16 ) mikrokontrolera (w tym minikomputera Raspberry Pi). Komunikuje się z jednostką centralną za pomocą magistrali I2C (TWI).
5.0 (1)
Indeks: UCC-02556
Indeks: UCC-02556
Chwilowo niedostępny
Czas oczekiwania: 1-2 tyg.
Cena podstawowa 10,90 zł Cena 10,90 zł
  • Darmowa dostawa

MPLAB PICkit 4 - debugger/programator do mikrokontrolerów PIC

Debugger / programator układowy dla szybkiego i łatwego debugowanie mikrokontrolerów PIC i dsPIC przy użyciu zaawansowanego graficznego interfejsu użytkownika zintegrowanego...
5.0 (1)
Indeks: FAR-12833
Indeks: FAR-12833
Produkt wycofany
Niedostępny
Cena podstawowa 549,00 zł Cena 549,00 zł
  • EOL
  • Darmowa dostawa

Mikrokontrolery od firmy Microchip

W pierwszym z wymienionych segmentów firma radziła sobie doskonale od samego początku – do prostych w użyciu, niezawodnych i bardzo lubianych zarówno przez amatorów, jak i profesjonalistów, mikrokontrolerów 8- i 16-bitowych z rodziny PIC dołączyły wkrótce wydajne procesory i kontrolery sygnałowe dsPIC, dedykowane do aplikacji cyfrowego przetwarzania sygnałów (DSP). Światem elektroniki wstrząsnęła jednak informacja o przejęciu w 2016 roku przez firmę Microchip innego, ogromnego producenta mikrokontrolerów – firmy Atmel, która podbiła serca elektroników-programistów z całego świata dzięki odnotowującym rekordy popularności układom AVR (ATtiny i Atmega) oraz wydajnym mikrokontrolerom z rdzeniem ARM. Co bardzo ważne zarówno dla obydwu firm, jak i odbiorców mikrokontrolerów sygnowanych logotypem Atmel, przejęcie nie spowodowało zahamowania rozwoju tej linii produktów – wręcz przeciwnie, rodziny AVR oraz SAM mają się bardzo dobrze i stale intensywnie się rozwijają. O tym, jak poważny kawałek tortu dzierży Microchip na rynku mikrokontrolerów świadczy chociażby fakt, że rodzina produktów Arduino bazuje właśnie na układach AVR – a przecież to zaledwie fragment szerokiej oferty firmy Microchip.

Inne produkty firmy Microchip

Oprócz mikrokontrolerów, Microchip oferuje także szereg innych rodzajów układów scalonych, wykorzystywanych praktycznie we wszystkich branżach elektroniki. Szczególnie bogata i stale rozwijana jest między innymi oferta układów zarządzania zasilaniem – stabilizatorów liniowych, kontrolerów przetwornic DC/DC, układów do monitorowania i ładowania akumulatorów litowych, czy też scalonych mierników parametrów sieci energetycznej. Inżynierowie z firmy Microchip doskonale czują się także na rynku przetworników analogowo-cyfrowych i cyfrowo-analogowych, przeznaczonych zarówno do podstawowych zastosowań, jak i prowadzenia pomiarów o wysokiej rozdzielczości i dokładności. Firma zdobywa także coraz większy fragment rynku specjalizowanych układów kryptograficznych, oferujących wielopoziomowe zabezpieczenia i dedykowanych do wyjątkowo wymagających aplikacji. Warto wspomnieć także o rozbudowanej ofercie układów analogowych – w tym wzmacniaczy operacyjnych.

Produkty Microchip w ofercie Botland

W naszym sklepie nie mogło zabraknąć zarówno produktów pochodzących bezpośrednio od firmy Microchip, jak i płytek ewaluacyjnych oraz modułów bazujących na mikrokontrolerach i innych układach scalonych od tego producenta. Jeżeli zamierzasz bliżej poznać mikrokontrolery z rodzin PIC i dsPIC, wybierz debugger/programator MPLAB PICkit 4 – urządzenie łączy się z komputerem przez interfejs USB i oferuje interfejsy 4-przewodowe (JTAG oraz SWD) i 2-przewodowe (JTAG oraz ICSP). Programator posiada wbudowany slot kart micro SD i jest kompatybilny ze wszystkimi wiodącymi systemami operacyjnymi (Windows 7 i wyższe, Linux oraz macOS). W przeciwieństwie do innych popularnych programatorów, urządzenie jest wyposażone w wydajny procesor ARM, taktowany częstotliwością 300 MHz i pracujący pod kontrolą wbudowanego systemu operacyjnego czasu rzeczywistego (RTOS). Dla szybkiego startu w świecie mikrokontrolerów PIC mamy także miniaturowe moduły ewaluacyjne – w tym P-Star 25K50 z procesorem PIC18F25K50 czy Sparkfun USB Bit Whacker z 8-bitowym procesorem PIC18F2553.