Filtruj według
Cena
4 159
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Kategorie
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Lista produktów marki Freescale

Freescale Semiconductor Incorporation to międzynarodowa firma z siedzibą w USA w Austin w stanie Texas, która powstała w 2004 roku w wyniku wydzielenia z działu przyrządów półprzewodnikowych firmy Motorola. Firma zatrudnia blisko 17 tys. pracowników na terenie 19 krajów w 75 ośrodkach badawczo-rozwojowych, zakładach produkcyjnych oraz działach sprzedaży. Freescale to światowy lider w dziedzinie systemów wbudowanych. Pośród produktów firmy wiodącą rolę odgrywają mikroprocesory, mikrokontrolery, analogowe układy scalone i czujniki pomiarowe. Nacisk jest stawiany także na integralność technologii oraz jej przyjazność dla środowiska naturalnego. Układy Freescale mają zastosowanie w motoryzacji - w tym w pojazdach elektrycznych i hybrydowych, sieciach komunikacji bezprzewodowej, inteligentnych systemach zarządzania zużyciem energii elektrycznej, przenośnej aparaturze elektromedycznej, a także urządzeniach RTV i AGD.

Ilość produktów: 5
Loading...

Freescale MPXV5050GC6U - czujnik ciśnienia powietrza 50kPa

Analogowy czujnik ciśnienia powietrza z kompensacją temperaturową, którego zakres pomiarowy wynosi od 0 kPa do 50 kPa z dokładnością  ± 2.5 % firmy Freescale zasilany...
Indeks: RSO-13225
Indeks: RSO-13225
Produkt wycofany
Niedostępny
Cena podstawowa 159,00 zł Cena 159,00 zł
  • EOL
  • Darmowa dostawa

Freedom FRDM-KL26Z Kinetis L - Cortex M0+

Płytka z mikrokontrolerem LowPower Kinetis L firmy Freescale - rdzeń ARM Cortes M0+. Wyposażona w dodatkowe akcesoria m.in: akcelerometr, pasek dotykowy i czujnik światła....
Indeks: ZTI-02044
Indeks: ZTI-02044
Produkt wycofany
Niedostępny
Cena podstawowa 99,00 zł Cena 99,00 zł
  • EOL
  • Darmowa dostawa

MPXM2053GS - analogowy czujnik ciśnienia 50kPa

Cyfrowy czujnik ciśnienia - barometr firmy Freescale z wyjściem analogowym oraz kompensacją temperaturową.  Zakres pomiarowy: 0 - 50 kPa. 
Indeks: SES-00960
Indeks: SES-00960
Produkt wycofany
Niedostępny
Cena podstawowa 42,90 zł Cena 42,90 zł
  • EOL
  • Darmowa dostawa

Akcelerometr 3-osiowy cyfrowy I2C/SPI MMA7455L

3-osiowy czujnik przyspieszeń typu MEMS w małej obudowie LGA14. Zakres pomiarowy regulowany:  ±2 g,  ±4 g lub  ±8 g . Komunikuje się poprzez interfejs I2C.
Indeks: SES-02482
Indeks: SES-02482
Produkt wycofany
Niedostępny
Cena podstawowa 15,90 zł Cena 15,90 zł
  • EOL
  • Darmowa dostawa

MPC17511A - jednokanałowy sterownik silników

Mostek H firmy Freescale. Chwilowy maksymalny prąd 3A, ciągły 1A. Maksymalne napięcie zasilania silników 8V. Obudowa QFN 24PIN.
Indeks: UCC-00749
Indeks: UCC-00749
Produkt wycofany
Niedostępny
Cena podstawowa 4,50 zł Cena 4,50 zł
  • EOL
  • Darmowa dostawa

Pionierskie rozwiązania w urządzeniach do zdalnej wymiany informacji

Freescale była jedną z pierwszych na Świecie firm specjalizujących się w technice półprzewodnikowej będąc w 1948 roku integralną częścią firmy Motorola. W 1955 roku, konstruktorzy z Motoroli opracowali tranzystory wysokiej mocy, które jako pierwsze weszły do seryjnej produkcji i stały się popularne w radiach samochodowych. W 1962 roku, technologia opracowana przez Motorolę została zastosowana w krótkofalówkach - pierwszych urządzeniach do transmisji dwukierunkowej (pół-dupleks) wyposażonych w tranzystorowy zasilacz i przystawkę odbiorczą dedykowaną do samochodów. Pod koniec lat 60. XX wieku, w ramach programu Apollo, pośród kilkuset specjalistów pracujących przy misji lądowania człowieka na Księżycu oraz jego powrotu na Ziemię, pracowali również specjaliści z Motoroli przy projektowaniu, testowaniu i produkowaniu układów elektronicznych, dostarczając tysiące urządzeń niezbędnych do komunikacji zdalnej w trakcie trwania programu Apollo. Lata 70. to czas, kiedy Motorola intensywnie pracuje nad rozwijaniem skanerów częstotliwości radiowych oraz prototypu pierwszego analogowego telefonu komórkowego.

Rozwój techniki mikroprocesorowej

Pierwszym mikroprocesorem Motoroli wprowadzonym na rynek, był 8-bitowy MC6800 z 1974 roku i znalazł on zastosowanie w motoryzacji oraz aplikacjach gier wideo. 10 lat później, pojawił się MC68000 - mikroprocesor 32-bitowy, który pojawił się w urządzeniach komputerowych takich producentów jak Hewlett-Packard, Commodore, Sega, Atari, Sun i Apple. Z kolei w latach 90. technologia półprzewodnikowa Motoroli umożliwiła rozwój inteligentnych wyłącznikach systemów ABS w samochodach, układach sterowania poduszek powietrznych, czujnikach MEMS oraz systemach telematycznych. Od tego czasu, firma kontynuowała rozwój swoich technologii, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników prywatnych, sektora medycznego, telekomunikacyjnego oraz motoryzacyjnego, co było fundamentem do powstania pierwszej bezprzewodowej pompy insulinowej, a także w motoryzacji - inteligentnych systemów zarządzania pracą silnika. W popularnej grze wideo tytułem Guitar Hero, w kontrolerze w kształcie gitary, jest wbudowany akcelerometr konstrukcji Freescale, który wykrywa odstrajanie częstotliwości dźwięku przez podciąganie wirtualnych strun gitary przez gracza. Kolejną innowacją firmy jest wprowadzenie specjalizowanych procesorów do czytników E-booków. W 2009 roku, Freescale zaprezentowała pierwszy przekształtnik napięcia stałego z systemem łagodnego rozruchu do użytku w systemach fotowoltaicznych i termoelektrycznych wysokotemperaturowych systemach magazynowania energii elektrycznej. Rok 2011 to wprowadzenie na rynek procesorów sygnałowych DSP dla stacji bazowych GSM oraz magnetometrów do śledzenia lokalizacji w urządzeniach mobilnych. Rok później, we współpracy z McLaren Electronic Systems, konstruktorzy z Freescale brali udział w modyfikowaniu pojazdów wyścigowych NASCAR. Modyfikacje polegały na zamianie układu zasilania silników pojazdów z systemu gaźnikowego na system wtryskowy ze sterowaniem elektronicznym. W 2015 roku, Freescale została wchłonięta w struktury holnderskiego przedsiębiorstwa NXP.