Opis produktu: Płytka stykowa - 630 otworów
Płytka stykowa wykorzystywana jest do tworzenia i testowania układów elektronicznych bez potrzeby ich lutowania. Wersja z 630 polami, o wymiarach 165 x 35,6 mm. Połączenie ich za pomocą przewodów połączeniowych z modułem głównym, np. Arduino lub Raspberry Pi.
Specyfikacja płytki stykowej - 630 otworów
- Wymiary: 165 x 35,6 mm
- Liczba otworów: 630
- płytki nie posiadają warstwy samoprzylepnej
W ofercie także zestaw przewodów połączeniowych do tego typu płytek.
Jak zbudowane są płytki stykowe?
Każda płytka stykowa - 630 otworów, 400 otworów, 800 otworów i inne - zbudowana jest na podobnej zasadzie, aby umożliwić elektronikom wręcz intuicyjne zastosowanie jej we własnych układach - bez potrzeby otwierania i analizowania konstrukcji od danego producenta. Część zewnętrzną stanowi obudowa złożona z dwóch części – wydrążonej, perforowanej pokrywy z twardego tworzywa sztucznego oraz warstwy dolnej, wyposażonej zwykle w taśmę samoprzylepną. We wnętrzu, pomiędzy tworzywowymi przegrodami umieszczone są metalowe szyny: w części środkowej usytuowane równolegle do krótszej krawędzi, natomiast na brzegach - wzdłuż dłuższych krawędzi (tak, by powstały szyny zasilające - jednak tego elementu może zabraknąć w płytkach o najmniejszych rozmiarach).
Dlaczego warto używać płytek stykowych w warsztacie?
Płytki stykowe mają wiele zalet - a bodaj największą z nich stanowi możliwość testowania układów elektronicznych bez konieczności samodzielnego, czasochłonnego wytrawiania dedykowanej płytki. Pod względem rodzaju oraz liczby użytych elementów ogranicza tu projektanta jedynie rozmiar płytki (należy bowiem pamiętać, że w każdym z jej otworów umieszcza się tylko jedno wyprowadzenie komponentu).
Płytka stykowa jest doskonałą propozycją zarówno dla początkujących, którzy chcą poznać zasady funkcjonowania układów elektronicznych, jak i dla doświadczonych elektroników, potrzebujących narzędzia do szybkiego przetestowania fragmentów projektowanego układu. Co istotne - wielorazowa jest nie tylko sama płytka, ale także... umieszczane w niej elementy, ponieważ można bez uszczerbku dla wyprowadzeń wyjąć je z otworów i użyć ponownie w następnym prototypie.