Kategorie

Fliamenty PETG

Filamenty PETG zostały wykonane z politereftalanu etylenu z domieszką glikolu. Są one chętnie stosowane przez osoby zajmujące się drukiem trójwymiarowym, gdyż charakteryzują się doskonałymi parametrami. Przygotowaliśmy dla naszych klientów ofertę składającą się z asortymentu od najlepszych producentów w branży, do których należą m.in. Devil Design i Spectrum.

Filtrowanie

Filament - materiał
Filament - średnica:
Kolor:
Masa:
Producenci

Młodszy i wytrzymalszy brat PET

Materiał PETG powstał dzięki dodaniu składników modyfikujących np. obniżających temperaturę topnienia, zwiększających wytrzymałość do znanego i popularnego PET. Stał się dzięki temu dużo wytrzymalszy, twardszy, odporny na benzynę, smary i oleje. Posiada szereg zastosowań, gdyż doskonale radzi sobie z pracą w środowisku wodnym.

Warto zaznaczyć również, że jest on bezwonny i cechuje się wysoką przezroczystością, udarnością, elastycznością oraz praktycznie zerowym skurczem. Perfekcyjnie sprawdzi się do druku przedmiotów przenoszących lub chwytających, np. elementów robotycznego ramienia. Odporność na zarysowania zapewnia minimalizację ryzyka uszkodzeń mechanicznych.

Prócz powyższych przykładów, PETG często wybierany jest do produkcji takich konstrukcji jak:

  • butelki, słoiki, flakony do kosmetyków,
  • pojemniki dla farmaceutyków,
  • ozdoby choinkowe,
  • opakowania blistrowe,
  • elementy reklamowe dla P.O.P i P.O.S.

Jak i gdzie wykorzystać PETG? Filamenty dla wymagających

Podczas druku koniecznie trzeba stosować stoły podgrzewane, gdy sięgacie po PETG. Chłodzenie jednak nie powinno być problemem, a samo tworzywo często zachowuje się znacznie lepiej w czasie pracy od innych, oferując precyzyjne odwzorowanie detali projektów.

Przypominamy, że do produkcji elementów rozbudowanych projektów, warto wybierać zróżnicowane tworzywa. Dzięki temu rezultaty będą maksymalnie satysfakcjonujące, a Wasze konstrukcje profesjonalnie przygotowane. W pozostałych kategoriach naszego sklepu znajdziecie także filamenty ABS, PET, PLA i wiele innych interesujących propozycji. Które są najlepsze? Odpowiedź może być zaskakująca, ponieważ wszystkie! Tworzywa różnią się wytrzymałością, elastycznością, temperaturą druku itp. Każdy element zaawansowanego projektu może wymagać innych właściwości, dlatego należy stosować filamenty dostosowane do potrzeb danej części.