Kategorie

Przekaźniki tradycyjne

Przekaźniki tradycyjne

W tej kategorii oferujemy Państwu przekaźniki tradycyjne - są to urządzenia oparte o styki mechaniczne z dostosowanymi wyprowadzeniami do płytek drukowanych PCB. Zapraszamy wszystkich majsterkowiczów i elektroników do zapoznania się z naszym ciekawym asortymentem, wybranym specjalnie dla Was przez nasz dział techniczny. W ofercie posiadamy przekaźniki 5V, 12V, 24V czy nawet 250V, czyli rozwiązania o różnych napięciach i różnych wymiarach, które na pewno dopasujesz do swojego modelu i płytki PCB.

Przygotowane wyjścia do płytek PCB

Płytka PCB, czyli inaczej zwana płytka drukowana, albo płytka obwodu drukowanego, to płytka wykonana z materiału izolacyjnego - tak zwanego dielektryka z połączeniami elektrycznymi tzw. ścieżkami oraz z punktami lutowniczymi tzw. padami. Przeznaczona jest do montażu podzespołów elektronicznych, takich jak przekaźniki tradycyjne. PCB wykonuje się pod kątem budowanego układu elektronicznego i wytwarza się je z płytek pokrytych miedzią, na którą nanosi się wzór ścieżek.

Przekaźniki pomagają

Przekaźniki tradycyjne oferowane w naszym sklepie internetowym mają mały rozmiar, niewielką wagę, dużą moc wsteczną oraz niski pobór mocy cewki. Nadają się do sterowania automatyką oraz systemami urządzeń telekomunikacyjnych i elektrycznych w gospodarstwie domowym. Każdy majsterkowicz znajdzie w tym dziale coś dla siebie - w razie jakichkolwiek pytań, czy wątpliwości nasz dział techniczny zawsze jest do Państwa dyspozycji.

Oferowane przekaźniki

Jednym z elementów prezentowanych w dziale przekaźniki tradycyjne, jest przekaźnik zatrzaskowy Adafruit FeatherWing Latching Mini Relay z nakładką Feather - jest to moduł z rodziny Feather, który potrafi zapamiętać ostatni stan nawet po zaniku zasilania. Pozwala na sterowanie elementami wykonawczymi za pomocą wbudowanego mikrokontrolera. Wyposażony został w przycisk reset - w zestawie z przekaźnikiem otrzymujemy także listwę goldpin oraz złącze śrubowe. Jak działa przekaźnik zatrzaskowy? Taki element posiada dwa stany spoczynkowe - gdy prąd zostanie włączony, przekaźnik zostaje w ostatnim stanie. Dzieje się tak dzięki użyciu elektromagnesu pracującego z mechanizmem zapadkowym, który utrzymuje styki w ostatniej pozycji.