Kategorie

Diody LED laserowe

Dioda LED laserowa - Lasery powstały prawie 80 lat temu, jednakże przez większość swojej historii były to ogromne moduły laserowe o wysokiej cenie, które pracowały głównie w laboratoriach fizycznych. Od wynalezienia i wprowadzenia do sklepów diod laserowych ich cena drastycznie spadła, co spowodowało, że elementy te pojawiły się w urządzeniach komercyjnych, takich jak na przykład odtwarzacze CD czy drukarki. Z czasem pojawiły się także diody o wyższej mocy, które znalazły swoje miejsce w obrabiarkach - laserowych grawerkach, ploterach czy wycinarkach. Nasz sklep internetowy oferuje szeroki wybór laserowych diod LED o szerokim zakresie parametrów.

Filtrowanie

Napięcie zasil. od
Napięcie zasil. do
Moc nominalna:
LED długość fali:
Długość przewodu:
LED - ilość diod:
LED rodzaj:
LED barwa:
LED cyfrowe:
LED strumień
LED kąt świecenia
LED kształt
LED montaż
LED żarówka gwint:
Klasa szczelności:
LED soczewka:
Klasa energetyczna

Laserowe diody LED o uniwersalnych zastosowaniach

Dioda laserowa jest niezwykle uniwersalnym przyrządem półprzewodnikowym. Obecnie tego rodzaju elementy znajdują się w wielu urządzeniach wykorzystywanych niemalże w każdym sektorze. Nieważne czy chodzi o elektronikę konsumencką, skanery kodów kreskowych w sklepach czy też instalacje automatyki przemysłowej lub obrabiarki numeryczne, diody laserowe są wszędzie. Jedną z przyczyn tak dużej popularności jest ich niska cena. Drugą jest łatwość aplikacji w różnych urządzeniach, szczególnie że na rynku, a także w naszym sklepie - dostępnych jest wiele zintegrowanych modułów laserowych, gotowych do instalacji.

Laserowe projektory oznaczeń

Jednym z zastosowań diod laserowych są różnorodne wskaźniki laserowe. Dzięki zastosowaniu zaawansowanej optyki, tego rodzaju diody LED mogą nie tylko wyświetlać zwykłą kropkę, ale także kształty takie jak krzyż czy linię. Tego rodzaju moduły są dostępne w naszym sklepie w bardzo atrakcyjnych cenach.

Diody wysokiej mocy do grawerowania

W ofercie naszego sklepu znajdziecie również moduły laserowe z diodami LED o wysokiej mocy. Moduły te mają od 2000 mW do 6000 mW, dzięki czemu są w stanie nanosić oznaczenia na metale takie jak stal nierdzewna czy tytan - metalach o niskiej przewodności cieplnej. Dodatkowo, oferowane diody laserowe mogą również ciąć materiały takie jak na przykład drewno (balsa, sklejka), tworzywa sztuczne (guma, plastik), papier (tektura, karton), a także tekstylia czy skóra. Dzięki swojej lekkiej, aluminiowej konstrukcji moduły te można instalować nawet w małych maszynach. Dzięki temu możliwa jest budowa systemu do cięcia i grawerowania w niskiej cenie i niewielkim nakładem pracy.

Proste w implementacji diody ze sterownikiem

Diody laserowe, szczególnie te o wyższej mocy, potrzebują stabilizacji emitowanego światła. W tym celu często korzysta się z zintegrowanej w strukturze diody laserowej fotodiody, która mierzy natężenie emisji lasera. Układ drivera diody laserowej mierzy fotoprąd pomocniczej diody i stabilizuje go na zadanym poziomie. Taki układ wydaje się - i słusznie - skomplikowany, jednakże w naszym sklepie dostępne są moduły laserowe zintegrowane ze sterownikiem diody - wystarczy podłączyć do nich zasilanie, aby działały.