Kategorie

Baterie pastylki

Baterie pastylkowe, zwane czasem guzikowymi, są szczególnie chętnie wykorzystywane w szerokiej gamie małych urządzeń – zarówno tych przenośnych, jak i niewielkich sprzętach stacjonarnych. Zakres ich zastosowań rozciąga się od biurkowych zegarków LCD, zegarków naręcznych i gadżetów IoT, poprzez komputery stacjonarne oraz sterowniki przemysłowe (PLC), aż po urządzenia medyczne i czujniki systemów telemetrycznych. W tej kategorii znajdziesz duży wybór baterii guzikowych, od najmniejszych, po całkiem spore CR2450.

Filtrowanie

Ogniwo - Ilość:
Napięcie wyjścia od
Pojemność mAh:
Producenci
Masa:
Długość:
Wysokość:
Szerokość:
Ogniwo - Typ
Ogniwo - Obudowa:

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Oznaczenia małych baterii pastylkowych

Baterie pastylki są oznaczane na bardzo wiele sposobów, co wynika z zastosowanego przez danego producenta standardu. Co ciekawe, baterie o tych samych rozmiarach (średnicy i grubości) oraz tym samym napięciu (1,5 V lub 3 V) mogą otrzymać całkowicie różne nazwy handlowe. Przykładowo popularne baterie pastylkowe stosowane w aparatach słuchowych – oznaczane ogólnie numerem 675 – mogą być, w zależności od producenta, nazwane PR44, B6754, DA675, B900PA, AC675E, czy też HA675. Na pierwszy rzut oka można odnieść mylące wrażenie, że są to diametralnie różne baterie, dlatego zawsze warto upewnić się, które spośród dziesiątek oznaczeń dotyczą baterii o tych samych wymiarach. Nawet pobieżna znajomość nomenklatury znacznie ułatwia zakupy.

Baterie pastylkowe z rodziny CR

Nieco lepsza sytuacja jest w pastylkach z serii CRxxyy – xx oznacza tutaj średnicę baterii (w milimetrach), zaś yy jej grubość (wyrażoną w dziesiątych częściach milimetra). I tak najbardziej bodaj popularna bateria, chętnie stosowana m.in. w wielu zegarach i kalkulatorach, ma oznaczenie CR2032, co oznacza, że jej średnica wynosi 20 mm, z kolei grubość dokładnie 3,2 mm. Warto zwrócić uwagę, że ten właśnie rodzaj baterii pracuje w znakomitej większości płyt głównych komputerów stacjonarnych (i nie tylko) jako dodatkowe źródło zasilania podtrzymujące pamięć BIOSu. Bateria ta bywa także spotykana w prawie wszystkich modułach zegarów RTC (np. dla Raspberry Pi), a także w centralkach alarmowych, zestawach ewaluacyjnych z mikrokontrolerami wyposażonymi w zintegrowane RTC oraz wielu, wielu innych urządzeniach. Podobne, ale nieco cieńsze, są inne baterie pastylki z tej rodziny – CR2016 (1,6 mm grubości) i CR2025 (2,5 mm grubości).

Oferta baterii pastylkowych w sklepie Botland

W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór baterii pastylkowych w różnych wymiarach i o różnym napięciu. Najpopularniejsze baterie CR2032 mamy w wykonaniu czołowych producentów, takich jak Maxell, Sony, Duracell, EverActive czy GP. W grupie baterii 20-milimetrowych mamy także CR2016, CR2025, zaś listę „dużych” baterii guzikowych zamykają 24-milimetrowe CR2430 oraz CR2450. Oferta małych baterii obejmuje między innymi takie modele, jak AG10 (LR54), AG13 (LR44), AG3 (LR41, SR41) czy AG4 (LR66). Znajdziesz tutaj także doskonałe baterie, stosowane w aparatach słuchowych: 312 (PR41), 13 (PR48) oraz maleńkie baterie o oznaczeniu 10 (PR70).