Kategorie

Noże i nożyczki

W bardzo wielu pracach niezbędne jest przycięcie, skrócenie lub nacięcie różnego rodzaju elementów. O ile w niektórych zastosowaniach sprawdzą się tylko solidne nożyce, a w przypadku twardszych i grubszych materiałów odpowiednie piły i (czasami) szlifierki kątowe, o tyle nieocenione będą także różnego typu noże i scyzoryki. W tej kategorii zgromadziliśmy trzy szczególnie przydatne narzędzia do cięcia: noże z łamanym ostrzem, noże składane i nożyce do laminatu.

Filtrowanie

Producenci

Jeden nóż, który starczy na długo

Noże z łamanym ostrzem popularnie nazywa się nożykami do tapet – i rzeczywiście są one szczególnie wygodne do odcinania okleiny czy tapety odwijanej z rolki. W rzeczywistości warsztatowej można wykorzystać je do wielu innych zastosowań: przecinania kalki, papieru pakowego, taśm, sznurków, wycinania form z papieru, a nawet zeskrobywania cienkiej warstwy lakieru lub farby. Noże z łamanym ostrzem świetnie sprawdzą się też podczas nacinania izolacji (przy zdejmowaniu jej z kabli) i do przycinania przewodów. Ich ostrze stworzone jest w oparciu o genialnie prosty pomysł: na całej długości wyposaża się je w ukośne nacięcia. Dzięki temu, gdy jedno ostrze się zużyje, można wysunąć je i bezpiecznie odłamać przy pomocy łamacza wbudowanego w osłonę. W miejscu odłamania powstaje wówczas kolejne ostrze.

Wyższy poziom bezpieczeństwa

O ile noże z łamanym ostrzem mają dosyć giętki wkład, o tyle w wielu pracach w warsztacie, domu czy w terenie potrzebne są ostrza solidne i twarde. W takiej sytuacji warto zaopatrzyć się w wysokiej jakości nóż składany. W naszym sklepie znajdziesz model Yato YT-76050 ze stali nierdzewnej. Rękojeść natomiast wykonana została z aluminium poddanego procesowi anodowania, w wyniku którego uzyskuje się bardzo trwałą ochronę powierzchni. Dla wygody uchwyt pokryto również tworzywem ABS. Dzięki mechanizmowi składania, nóż jest całkowicie bezpieczny dla użytkownika podczas transportu (nie występuje ryzyko przypadkowego zranienia), a dodatkowy zaczep na końcu rękojeści pozwala na przymocowanie np. do szlufki przy kombinezonie roboczym albo do pasa na narzędzia.

Wygodne cięcie laminatu

Laminaty do wykonywania płytek PCB wykonane są na podłożu kompozytowym z włókna szklanego i żywicy epoksydowej, pokrytego warstwą miedzi. Najczęściej kupuje się je w większych płytach, z których następnie, w miarę potrzeb, wycina się mniejsze płytki. Ponieważ proces ich piłowania sprzyjałby powstawaniu szkodliwego dla płuc i oczu pyłu, o wiele lepszym rozwiązaniem jest użycie nożyc do cięcia laminatu. W naszym sklepie możesz nabyć precyzyjne nożyce o konstrukcji odpowiedniej zarówno dla osób prawo-, jak i leworęcznych. Ostrze zakończone jest maleńkimi ząbkami, dzięki którym podczas cięcia nie trzeba używać dużej siły nacisku. Dodatkowa blokada łącząca uchwyty nożyc do laminatu zwiększa bezpieczeństwo użytkownika podczas przechowywania narzędzia.