Kategorie

Zasilanie Banana Pi

Systemy wbudowane, w tym Banana Pi, potrzebują do działania odpowiednio dobranego źródła zasilania, które zapewni niezawodną pracę urządzenia. Kluczowymi parametrami mającymi wpływ na prawidłowe funkcjonowanie minikomputera Banana Pi, są znamionowe napięcie źródła zasilania oraz jego maksymalna wydajność prądowa. W naszej ofercie znajdziesz odpowiednie do tego celu zasilacze sieciowe oraz power banki. Zasilacze w niniejszej kategorii są również kompatybilne z minikomputerem Raspberry Pi i nakładkami Hat.

Zasilacze sieciowe do Banana Pi

Minikomputer z serii Banana Pi wymaga zasilania za pomocą zasilacza sieciowego z wtykiem o średnicy wewnętrznej 1,6 mm i średnicy zewnętrznej 4,4 mm. Wymagane napięcie znamionowe na wyjściu zasilacza musi wynosić 5 V, a wydajność prądowa 2 A. Zastosowanie niezależnego zasilacza jest optymalnym rozwiązaniem, które zapewnia gwarancję wysokiej niezawodności zasilania. W przypadku używania minikomputera do projektów o niezbyt wysokich potrzebach energetycznych wystarczy podać zasilanie bezpośrednio z komputera na port micro USB. Zastosowanie zasilacza o innych parametrach niż zalecane przez producenta może doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia minikomputera.

Power Banki – zasilanie do Banana Pi w wydaniu mobilnym

Coraz więcej przenośnych urządzeń multimedialnych wykorzystuje zasilanie z power banków – małych magazynów energii elektrycznej, bardzo często kieszonkowych rozmiarów. Oferowany przez nas power bank Outdoor o pojemności 10050 mAh i napięciu wyjściowym 5 V, umożliwia zasilanie minikomputera Banana Pi nieprzerwanie przez czas ok. 5 godzin w warunkach największego zapotrzebowania na energię. Power bank jest zamknięty w estetycznej, wodoszczelnej obudowie z trwałego tworzywa sztucznego. Niewielki rozmiar i masa własna oraz duża pojemność power banka, umożliwiają jego wykorzystanie do zasilania różnych urządzeń w terenie, gdzie nie ma bezpośredniego dostępu do zasilania z sieci elektroenergetycznej. Do zestawu jest dołączony przewód ze złączem typu micro USB.