Kategorie

Książki o Raspberry Pi

W kategorii “Książki o Raspberry Pi” oferujemy wiele pozycji, które są przydatne nie tylko dla osób po raz pierwszy mających kontakt z elektroniką lub samą płytką. Znajdziesz tu mnóstwo pomysłów na wykorzystanie jednej z najpopularniejszych płytek i różnego rodzaju projekty, które możesz wykonać samodzielnie. Możesz także skorzystać z różnego rodzaju poradników. Część z nich posiada w zestawie samo urządzenie - to bardzo wygodna opcja dla osób, które nie mają jeszcze własnej płytki. Do przeczytania polecamy również książki, które poruszają znacznie szersze tematy, takie jak IoT (z angielskiego Internet of Things, czyli Internet Rzeczy) - stanowią one omówienie zagadnienia, które bierze również pod uwagę wykorzystanie Raspberry Pi jako jednego z najpopularniejszych narzędzi do wprowadzania ideologii IoT w życie.

Książki o Raspberry Pi

Książki o Raspberry Pi nie traktują wyłącznie o samej płytce rozwojowej. Oczywiście, znajdziemy tutaj kompendia wiedzy i pomysłów na temat praktycznych sposobów wykorzystania takiego narzędzia, ale w tej kategorii można także znaleźć wiele wiedzy powiązanej tematycznie z minikomputerem i dzięki tej lekturze pojąć znacznie szersze pojęcia. Doskonałym przykładem jest pozycja “Język Python dla hakerów i pentesterów”. Odnosi się ona bezpośrednio do języka programowania Python, który jest powszechnie stosowany przez programistów od wielu lat. Stanowi znakomite narzędzie dla informatyków do wielu zastosowań, ale może być również językiem wykorzystywanym do programowania Raspberry Pi. Oferujemy także pozycję, która jest znacznie ogólniejsza i przedstawia podstawy programowania na podstawie przykładu Pythona.

Programowanie jest przyszłościowe!

Programowanie to jedna z umiejętności, która pozwoli na znacznie pełniejsze wykorzystywanie możliwości Raspberry Pi. Poznanie języka programowania otwiera bardzo duże możliwości przed osobą, która się go nauczy. Oznacza to nabycie umiejętności myślenia abstrakcyjnego opierającego się na logice, a mimo to odmiennego, niż w podobnych dziedzinach (zarówno ścisłych, jak i humanistycznych lub lingwistycznych). Osoba, która nauczy się jednego języka, znacznie łatwiej zrozumie kolejny - to duża wartość na obecnym rynku pracy.

Co jeszcze Ci proponujemy?

Kolejna książka przedstawia możliwości, które tworzy dla programisty narzędzie JavaScript, często stosowane do tworzenia aplikacji internetowych. Pozwala ono na programowanie funkcji i zachowań robotów lub na przykład płytki Raspberry Pi. W ofercie posiadamy także czasopisma, które zawiera nowinki ze świata popularnej płytki - “malinki” (w języku angielskim).