Czujnik gazu ziemnego XG10 - 230V

Indeks: SES-03646 EAN: 5900804068402

Czujnik wykrywający ulatniający się gaz ziemny. Zasilany jest napięciem 230 V. Stosowany do ostrzegania przed zagrożeniem nieszczelnością systemów gazowych za pomocą sygnału dźwiękowego Charakteryzuje się wysoką skutecznością działania.

Czujnik gazu ziemnego XG10 - 230V
64,90 zł
52,76 zł netto
Zapłać później
Producent: OEM

Opis produktu: Czujnik gazu ziemnego XG10 - 230 V

Czujnik wykrywający ulatniający się gaz. Zasilany jest napięciem 230 V. Stosowany do ostrzegania przed zagrożeniem nieszczelnością systemów gazowych. Posiada czujnik półprzewodnikowy wysokiej jakości charakteryzujący się wysoką skutecznością działania.

Zaleca się aby czujnik był zamontowany w każdym pomieszczeniu, nawet tam, gdzie nie ma źródeł potencjalnego ulatniania się gazu. Średni czas przydatności urządzenia wynosi 5 lat. Jest on zależny od ilości aktywacji alarmu, daty wykonania, warunków pracy urządzenia itp. Zalecane jest zastępowanie nieaktualnych urządzeń nowymi modelami.

W naszej ofercie dostępne są również inne czujniki alarmowe.

Czujnik gazu ziemnego XG10 - 230V

Czujnik gazu ziemnego XG10.

Czujnik gazu ziemnego XG10 - 230 V.

Specyfikacja czujnika gazu ziemnego XG10

 • Zasilanie: 90 - 240 V AC - sieciowe
 • Pobór  mocy: poniżej 3 W
 • Temperatura pracy: od -10 °C do 45 °C
 • Czułość: ok 10 % LEL
 • Zakres wilgotności: od 10 % do 90%
 • Sygnalizacja alarmowa:
  • optyczna - dioda LED
  • akustyczna - powyżej 70 dB
 • Typ czujnika: półprzewodnikowy
 • Funkcja oszczędzania energii
 • W komplecie podkładka mocująca
 • Produkt jest zgodny z normami określonymi w detektywie 2004/108/EC, szczegóły w dokumentacji

Uwaga!

Przed podłączeniem zapoznaj się z treścią dołączonej do zestawu instrukcji obsługi.

Po podłączeniu zasilania czujnik potrzebuje ok. 2,5 minuty na kalibracje.

Błyskawiczne ostrzeżenie przed ulatniającym się gazem ziemnym

Instalacje gazowe w obiektach budowlanych wymagają przynajmniej dorocznego sprawdzenia stanu technicznego. Brak przeglądów oraz nieprawidłowe użytkowanie instalacji, może doprowadzić do katastrofy - instalacja CNG, zwłaszcza wiekowa, jest narażona na powstanie nieszczelności. Gaz ziemny, którego głównym składnikiem jest metan, choć jest wyczuwalny ze względu obecność dodatkowych substancji zapachowych, to trudno jest wykryć jego obecność w powietrzu natychmiastowo. Co więcej, zapłon gazu ziemnego może nastąpić po dłuższym czasie jego ulatniania się, do momentu osiągnięcia stężenia powyżej 15% objętości pomieszczenia. Natomiast poniżej tego stężenia, zapłon ulatniającego się gazu może spowodować choćby niewielka iskra, które może powstać np. w wyniku zmiany położenia włącznika światła. Z tego powodu, w budynkach ogrzewanych piecami gazowymi, należy montować czujniki alarmowe, które błyskawicznie wykrywają obecność gazu ziemnego w powietrzu, już przy niewielkim stężeniu. Dobrym przykładem takiego urządzenia, jest czujnik XG10.

Zasada działania detektora gazu ziemnego

Czujnik gazu XG10 kontroluje stężenie gazu w powietrzu w danym pomieszczeniu. Jeżeli osiągnie ono wartość powyżej 15%, wówczas zostają uruchomione sygnały alarmowe, zarówno dźwiękowe jak i świetlne. Dzięki temu możemy odciąć dopływ gazu, wyłączyć energię elektryczną oraz wezwać stosowne służby, zanim gaz ziemny będzie zagrażał zdrowiu i życiu ludzkiemu. Należy mieć na uwadze, że czujnik jest zasilany z sieci elektrycznej 230V i w czasie zaniku napięcia przy braku zasilania rezerwowego, nie będzie mógł monitorować stężenia gazu w powietrzu.

Moduł - obsługa gotowe urządzenie
Inteligentny budynek Czujnik gazu
Szerokość opakowania 15 cm
Wysokość opakowania 5.5 cm
Głębokość opakowania 11.5 cm
Masa opakowania 0.2 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Zasady składania reklamacji towaru

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, ponosimy odpowiedzialność na zasadach określonych w Kodeksie Cywilnym za wady fizyczne i prawne.

Po wykryciu wady Kupujący ma prawo:

 • złożyć oświadczenie o żądaniu obniżenia ceny,
 • złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy, ale nie wtedy kiedy wada jest nieistotna,
 • żądać wymiany rzeczy na wolną od wad,
 • żądać usunięcia wady.

Informujemy, że Dział Reklamacji firmy Botland rozpatruje zgłoszenia w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty ich wpłynięcia. Botland odpowiada z tytułu rękojmi jeśli wada fizyczna zostanie stwierdzona przed upływem dwóch lat od momentu wydania rzeczy.

Informacje dotyczące korzystania z prawa odstąpienia od umowy

Zgodnie z aktualnymi przepisami prawnymi Konsument ma prawo odstąpić od umowy kupna-sprzedaży w terminie 30 dni bez podania przyczyny. Termin ten wygasa po upływie 30 dni od momentu, w którym Konsument wszedł w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Konsumenta weszła w posiadanie rzeczy.

Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz §4 Regulaminu zwrot towaru przysługuje wyłącznie Konsumentom (zakup niezwiązany bezpośrednio działalnością gospodarczą lub zawodową). Zwroty nie przysługują Klientom (zakup związany bezpośrednio działalnością gospodarczą lub zawodową).

Przebieg reklamacji / zwrotu

W celu zgłoszenia reklamacji prosimy postępować zgodnie z instrukcją:

1 Zapoznaj się z zasadami reklamacji / zwrotu.
2 Wypełnij formularz, który znajduje się poniżej.
3 Zapoznaj się z treścią otrzymanej odpowiedzi.
4 Zabezpiecz i zapakuj niesprawny produkt.
5

Wyślij przesyłkę na podany niżej adres wraz z wydrukowanym formularzem oraz dowodem zakupu.

Formularz reklamacyjny

W celu rozpoczęcia procedury reklamacyjnej / zwrotu, wypełnij formularz.

Adres do wysyłki:

BOTLAND - SERWIS
Gola 25A
63-640 Bralin

Zasady reklamacji

W celu sprawnego przeprowadzenia procesu reklamacji, prosimy o zapoznanie się z opisanymi poniżej zasadami:

 1. Przed odesłaniem sprzętu prosimy o upewnienie się, iż produkt faktycznie jest niesprawny.
 2. W celu sprawnego przebiegu reklamacji prosimy o wypełnienie formularza reklamacyjnego oraz dołączenie go do przesyłki.
 3. Do reklamowanych produktów prosimy dołączyć dowód zakupu (np. paragon, fakturę lub potwierdzenie wykonania przelewu).
 4. Towar należy starannie zapakować, aby zapewnić bezpieczny transport i zapobiec kolejnym uszkodzeniom.
 5. Firma Botland nie odbiera paczek reklamacyjnych wysłanych za pobraniem.
 6. Zwrot kosztów przesyłki następuje po uznaniu reklamacji. Jest to kwota zgodna z najtańszą oferowaną formą dostawy.
 7. Sprzęt prosimy odsyłać kompletny razem z akcesoriami. Produkty niekompletne zostaną odesłane bez rozpatrzenia na koszt nadawcy.
 8. Samodzielna naprawa, przeprowadzona przez osoby nieuprawnione, tj. niebędąca naprawą przez firmę Botland, pozbawia Kupującego prawa do dalszego reklamowania.
 9. O sposobie rozpatrzenia reklamacji Kupujący zostanie poinformowany drogą elektroniczną (poprzez wiadomość e-mail).
 10. Szczegółowe informacje dotyczące aktualnych kosztów wysyłki znajdują się na stronie: www.botland.com.pl w zakładce Dostawa.
 11. Odesłanie sprzętu jest równoznaczne z zapoznaniem się z powyższymi zasadami.

Zasady zwrotu towaru

 1. W celu skorzystania z prawa odstąpienia od umowy, Konsument zobowiązany jest poinformować Sprzedającego o swojej decyzji poprzez jednoznaczne oświadczenie.
 2. W celu sprawnego przebiegu procesu zwrotu prosimy o wypełnienie formularza zwrotu oraz dołączenie go do przesyłki, można wykorzystać inne oświadczenie niż zamieszczony formularz.
 3. W przypadku odstąpienia od umowy zwracamy wszystkie otrzymane płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy do Konsumenta (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Konsumenta sposobu dostarczenia innego niż najtańszy przez nas oferowany). Konsument ponosi koszty przesyłki zwrotnej. Zwrot środków nastąpi w ciągu 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o decyzji odstąpienia od umowy. Zwrotu dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały użyte w pierwotnej transakcji, chyba że Konsument wyraził zgodę na inne rozwiązanie lub je zaproponował.
 4. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
 5. Prosimy o odesłanie lub przekazanie nam rzeczy niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o odstąpieniu od umowy. Prosimy również o staranne zapakowanie towaru przed wysyłką.
 6. Konsument odpowiada tylko za zmniejszenie wartości produktu wynikającej z korzystania w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia cech i funkcjonalności.

Opinie o produkcie

Czujnik gazu ziemnego XG10 - 230V

5/5

Średnia Ocena

2

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Petr 09.07.2023 Potwierdzony zakup Opinia tłumaczona
Wszystko w porządku
Zdeněk 29.01.2023 Potwierdzony zakup Opinia tłumaczona
To działa.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: