Kategorie

Karty pamięci Raspberry Pi

W kategorii “Karty pamięci Raspberry Pi” oferujemy szeroki wybór kart pamięci przeznaczonych do montażu w płytkach Raspberry Pi. Nasze karty charakteryzują się prędkością odczytu od 30 MB/s do 100 MB/s, zapisem od 10 MB/s do 15 MB/s i pojemnościami od 8 GB do 32 GB. Podczas zakupu płytki rozwojowej Raspberry Pi warto pamiętać, że takie urządzenia nie mają wbudowanej pamięci - posiadają specjalnie w tym celu przygotowaną kieszeń na karty microSD.

Filtrowanie

Karta pamięci - Pojemność
Karta pamięci - Rozmiar
Karta pamięci - Odczyt do
Karta pamięci - Zapis do
Karta pamięci - Klasa
Producenci

Karty pamięci Raspberry Pi

Płytki Raspberry Pi były projektowane w taki sposób, aby zajmowały jak najmniej miejsca. Dlatego nie uwzględniono w ich projekcie wbudowanej pamięci - zostały natomiast wyposażone w czytniki kart pamięci microSD. Proponowane przez nas produkty najczęściej posiadają w zestawach specjalne adaptery umożliwiające odczyt danych z karty przez komputer z czytnikiem pełnowymiarowych kart SD.

Co dokładnie oferujemy w tej kategorii?

W ofercie posiadamy między innymi specjalny przedłużacz slotu do kart microSD. Można z niego skorzystać na przykład w momencie, kiedy płytka umieszczona jest w trudno dostępnym miejscu, ale jej używanie wymaga częstych aktualizacji danych wgrywanych na kartę. W takiej sytuacji możesz skorzystać z tego typu ułatwienia. Głównym produktem tej kategorii są same karty microSD. Oferujemy komponenty wykonane przez renomowanych i szanowanych producentów z całego świata, między innymi Goodram, Imro, Kingston, OEM, Raspberry Pi, Sandisk, Toshiba. Prędkości odczytu z takich kart to 30 MB/s, 40 MB/s, 45 MB/s, 60 MB/s, 80 MB/s lub 100 MB/s, natomiast prędkości zapisu to 10 MB/s lub 15 MB/s. Oferujemy pamięci o pojemnościach 8 GB, 16 GB lub 32 GB. Większość z kart posiada dołączony specjalny system - dla większości jest to Noobs, czyli tak zwany instalator systemów (który umożliwia prawidłową instalację nawet Linuxa lub Windowsa). Posiadamy także kartę pamięci, która ma dołączony systemem operacyjny OpenElec - umożliwia on stworzenie domowego centrum rozrywki typu MediaCenter.

Jak dobrać odpowiednią kartę pamięci?

Przed zakupem warto przede wszystkim zastanowić się, do czego będzie wykorzystywana sama płytka Raspberry Pi. Jeżeli będzie ona stanowiła główny układ logiczny prostego robota mobilnego, to pamięć o pojemności 8 GB i o najniższej prędkości zapisu i odczytu sprawdzi się bardzo dobrze. Natomiast jeżeli urządzenie ma być wykorzystywane na przykład do odtwarzania pełnometrażowych filmów w wysokiej rozdzielczości, to lepiej sprawdzi się karta o większej pojemności i możliwie najwyższej prędkości odczytu. Warto również pamiętać, że w przypadku rzadszego korzystania z płytki, kartę można używać także do innych urządzeń - na przykład do smartfona, tableta czy cyfrowego aparatu fotograficznego.