Kategorie

Przewody wideo i audio do Raspberry Pi 4B

Raspberry Pi 4B to najnowszy model popularnej serii minikomputerów. Urządzenie oferuje duże możliwości techniczne – między innymi jest w stanie wysyłać obraz oraz dźwięk wysokiej jakości przez port HDMI. Aby w pełni wykorzystać możliwości zakupionego sprzętu, warto zapewnić odpowiednie połączenie między minikomputerem a odbiornikiem (na przykład monitorem lub telewizorem z podłączonym zestawem nagłośnieniowym kina domowego). Posiadamy szeroki wybór kabli wysokiej jakości – poszczególne modele różnią się materiałami użytymi do produkcji, długością oraz kolorami.

Przewody wideo i audio do Raspberry Pi 4B

Raspberry Pi 4B posiada gniazdo wyjściowe typu microHDMI – z łatwością możesz podłączyć taki sprzęt do monitora lub telewizora, aby przesłać tam obraz oraz dźwięk z minikomputera. HDMI to typ złącza przeznaczony do jednoczesnego transferu obrazu oraz dźwięku w bardzo wysokiej jakości. Warto dobrać odpowiednie narzędzia, w zależności od celu ich zastosowania. Jeżeli kabel ma być używany do przesyłu obrazu do rzutnika zawieszonego na ścianie, na którym będą wyświetlane statyczne slajdy z tekstem, to znakomicie sprawdzą się przewody o niklowanych końcówkach. Jeśli posiadasz dobrej jakości telewizor oraz nagłośnienie i zamierzasz często z nich korzystać, warto zainwestować w pozłacane końcówki. Złoto, jako metal szlachetny, nie podlega procesom utleniania, co pozwala chronić łącza przed powstawaniem na nich korozji (rdzy). Dzięki temu przesył sygnału będzie możliwie najbardziej bezstratny, a kabel zachowa swoje właściwości na bardzo długi czas. Zaletą długich przewodów jest możliwość doprowadzania sygnału z trudniej dostępnych miejsc, na przykład z projektora zamontowanego na uchwycie pod sufitem do komputera na stole.

Co oferuje Botland?

Oferujemy przewody wideo i audio do Raspberry Pi 4B wysokiej jakości, przeznaczone do łączenia minikomputera wyposażonego w gniazdo microHDMI z urządzeniami wyposażonymi w port HDMI. W sklepie Botland znajdziesz przewody niklowane oraz pozłacane. Pozłacane zapewnią wyższą jakość sygnału przez dłuższy czas, natomiast niklowane znakomicie sprawdzą się do mniej wymagających zastosowań jako tańsza, ale również trwała alternatywa. Możesz wybierać spośród przewodów sygnowanych przez producenta Raspberry oraz zamienników wykonanych przez firmy Kruger&Matz, Akyga lub Lexton. Konkretne modele różnią się między sobą długością (od 1 do 3 metrów) oraz kolorami. W tej kategorii dostępne są także adaptery microHDMI - HDMI.