Odsysacz do cyny YT-82744

Indeks: LUT-05691 EAN: 5906083827440

Urządzenie do odprowadzania nadmiaru cyny. Model YT-82744 posiada dużą komorę zbiorczą, końcówka robocza wykonana jest z PTFE. Długość urządzenia to 330 mm.

Odsysacz do cyny YT-82744
10,90 zł
8,86 zł netto
Zapłać później
Producent: Yato

Opis produktu: Odsysacz do cyny YT-82744

Urządzenie do odprowadzania nadmiaru cyny. Model YT-82744 posiada dużą komorę zbiorczą, końcówka robocza wykonana jest z PTFE. Długość urządzenia to 330 mm.

 

Sprawdź również nasze zestawy narzędzi warsztatowych!

Odsysacz do cyny

 

Odsysacz do cyny YT-82744.

Specyfikacja techniczna

  • Materiał: tworzywo sztuczne
  • Kolor: czarny
  • Długość: 330 mm 

Poręczny odsysacz do cyny o oznaczeniu YT-82744, wykonany z antystatycznego, czarnego tworzywa sztucznego. Lekki materiał zapewnia większą wygodę pracy w porównaniu do cięższych modeli odsysaczy, wykonanych na bazie metalowego cylindra.

Odsysacz vs. plecionka – który sposób wylutowywania jest najlepszy?

Odsysacze pneumatyczne oraz plecionki lutownicze to dwie najpopularniejsze metody usuwania nadmiaru cyny z wyprowadzeń elementów elektronicznych oraz padów na płytkach drukowanych. Choć cel operacji jest taki sam niezależnie od wybranego sposobu, to obydwie metody znacząco różnią się pod względem możliwości i zakresu zastosowań.

Odsysacz działa w oparciu o wytworzenie impulsu podciśnienia, spowodowanego przez zwolnienie tłoka, który – dzięki wbudowanej sprężynie – gwałtownie zasysa powietrze do środka komory zbiorczej. Jeżeli w „polu operacyjnym” znajdzie się roztopione lutowie, to zostanie ono porwane z prądem powietrza i zassane do wnętrza cylindra. Odsysacze doskonale nadają się do pracy z lutami o większej objętości, spotykanymi głównie w montażu komponentów przewlekanych (THT), a także większości złączy.

Diametralnie inne zjawiska stoją za usuwaniem nadmiaru cyny z użyciem plecionki lutowniczej – w tym przypadku za „zaciąganie” cyny wzdłuż wiązki cienkich drucików odpowiada napięcie powierzchniowe. Plecionka zachowuje się tak, jakby „wchłaniała” metal – proces zachodzi zaskakująco szybko i efektywnie, choć nie ma tutaj żadnego działania mechanicznego (lub – ściślej rzecz ujmując – pneumatycznego). Ta metoda doskonale sprawdza się przy wylutowywaniu elementów SMD oraz oczyszczaniu pól lutowniczych z nadmiaru cyny. Idealnie nadaje się także do bezpiecznego usuwania zwarć, np. pomiędzy wyprowadzeniami układów scalonych SMD o gęstym rastrze.

Szerokość opakowania 40 cm
Wysokość opakowania 6.3 cm
Głębokość opakowania 5 cm
Masa opakowania 0.113 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Odsysacz do cyny YT-82744

4.8/5

Średnia Ocena

3

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Denis 11.09.2023 Potwierdzony zakup
polecam
Piotr W. 20.01.2022 Potwierdzony zakup
Zbyt duży, nieporęczny, ale za to skuteczny
Paweł Ł. 03.02.2021 Potwierdzony zakup
Trochę ciężka w obsłudze jedną dłonią, aczkolwiek odpłaca się pojemnością

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: