Opis produktu: Moduł WiFi ESP8266 Wemos NodeMCU V3 32 Mb - 11 GPIO, ADC, PWM
Moduł WiFi oparty na układzie ESP8266. Posiada wgrane oprogramowanie NodeMCU, który umożliwia programowanie za pomocą języka skryptowego Lua. Układ wyposażony jest w 11 pinów GPIO (każdy z nich może być sterowany sygnałem PWM), magistralę I2C, 1-Wire, przetwornik analogowo-cyfrowy. Dodatkowo na płytce umieszczony został konwerter USB-UART, który umożliwia programowanie bezpośrednio poprzez port USB z wykorzystaniem środowiska Arduino IDE.
Wymiary modułu to: 58 x 25 mm , raster wyprowadzeń wynosi 2,54 mm
Lua jest językiem skryptowym mogącym działać jako samodzielnie lub jako rozszerzenie możliwości innych aplikacji. Został on zaimplementowany jako biblioteka języka C. Cechuje się prostym kodem, wysoką wydajnością oraz możliwością przenoszenia między platformami. Szczegóły na stronie domowej Lua.
Przy pierwszym uruchomieniu zalecamy aktualizację firmware według tej instrukcji. |
Specyfikacja
- Moduł oparty na układzie ESP8266
- Zasilanie:
- pin 3,3V: 3,3 V
- VIN: od 4,5 V do 9 V
- microUSB: 5 V
- Napięcie pracy: 3,3 V
- Prędkość zegara: 800 MHz / 1600 MHz
- Pamięć flash: 32 Mb (4 MB)
- Interfejsy:
- 11 GPIO
- 10 PWM
- UART
- SPI
- I2C
- 1-Wire
- Analogowe
- Wbudowane złącze microUSB
- Konwerter USB-UART CH340
- Raster wyprowadzeń: 2,54 mm
- Wymiary modułu: 58 x 25 mm
W zestawie
- Moduł WiFi ESP8266 Wemos
- 2 x listwa goldpin 15 pin, 2,54 mm - męska
Komunikacja modułu NodeMCU v3 z komputerem
Moduł NodeMCU v3 jest programowany w języku Lua, który jest oparty na języku C. Z uwagi na udostępnienie licencji open hardware, użytkownik ma udostępnioną pełną dokumentację modułu, która pozwala na dokonywanie modyfikacji w osprzęcie i oprogramowaniu modułu. NodeMCU v3 komunikuje się z komputerem poprzez klasyczny konwerter USB-UART. Całość możemy łatwo zaadaptować do programowania w środowisku Arduino IDE.
Jak podłączyć zasilanie modułu NodeMCU v3?
Aby móc korzystać z modułu NodeMCU v3, konieczne jest doprowadzenie napięcia zasilania pomocniczego do jego płytki. Najprostszą opcją, która eliminuje konieczność użycia lutownicy, jest bezpośrednie podłączenie płytki do portu USB, przez który moduł jest programowany. Jeśli natomiast moduł już zaprogramowaliśmy i chcemy z nim ruszyć ,,w teren”, do wyboru mamy podłączenie zasilania na pin “3V3”, który wymaga podania napięcia 3,3 V, lub pin “VIN”, który wymaga podania napięcia z przedziału 4,5-9,0 V.
Przydatne linki |