Zestaw Kompetencje kluczowe z Genibotem i matą do kodowania - dla szkół

Indeks: OZB-20968 EAN: 5904422383190
Zestaw "Kompetencje kluczowe z Genibotem" przeznaczony jest dla nauczycieli i edukatorów pracujących z dziećmi w wieku od 3 do 10 lat. Pozwala przeprowadzać zajęcia nakierowane na rozwój kompetencji kluczowych u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W zestawie znajduje się robot Genibot wraz z akcesoriami, karty umożliwiające jego zaprogramowanie, mata do kodowania, a także kolorowe kartoniki i 525 dwustronnych krążków, w tym krążki opracowane specjalnie z myślą o rozwijaniu kompetencji kluczowych.
Zestaw Kompetencje kluczowe z Genibotem i matą do kodowania - dla szkół
2 799,99 zł
2 276,41 zł netto
Czas oczekiwania: 1-2 tyg.
Na zamówienie
Producent: EduSense

Opis produktu: Zestaw Kompetencje kluczowe z Genibotem i matą do kodowania - dla szkół

Zestaw "Kompetencje kluczowe z Genibotem" przeznaczony jest dla nauczycieli i edukatorów pracujących z dziećmi w wieku od 3 do 10 lat. Pozwala przeprowadzać zajęcia nakierowane na rozwój kompetencji kluczowych u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W zestawie znajduje się robot Genibot wraz z akcesoriami, karty umożliwiające jego zaprogramowanie, mata do kodowania, a także kolorowe kartoniki i 525 dwustronnych krążków, w tym krążki opracowane specjalnie z myślą o rozwijaniu kompetencji kluczowych.

Robot Genibot 

Genibot to inteligentny, programowalny robot dla dzieci od 4 roku życia. Robot może być programowany m.in. przy wykorzystaniu aplikacji na urządzenia mobilne z systemem Android, iOS oraz offline przy użyciu kart znajdujących się w zestawie.

Elementy znajdujące się w zestawie

 • 1 x robot Genibot
 • 1 x akcesoria do Genibota
 • 4 x zestaw kart do kodowania
 • 1 x dwustronna mata edukacyjna o wymiarach 100 x 100 cm
 • 1 x komplet 350 dwustronnych krążków kompetencji kluczowych
 • 1 x komplet 175 dwustronnych krążków matematycznych
 • 1 x komplet 1000 kolorowych kartoników do maty do kodowania
 • 1 x komplet 200 plastikowych kubeczków w 10 kolorach
 • 1 x książka "Kompetencje społeczne"
 • 1 x książka "Edukacja wczesnoszkolna z Genibotem"
 • 1 x organizer do krążków
 • 2 x certyfikowany kurs Wykorzystanie robotów Genibot w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej
 • 2 x certyfikowany kurs Kompetencje społeczne z Genibotem i matą do kodowania
 • 2 x nagranie Webinaru Premium 30 uniwersalnych aktywności z robotami edukacyjnymi - Ścieżka Kodowania

Karty do kodowania

Zestaw kart służy do kodowania robota Genibot. Karty nie wymagają dostępu do sprzętu komputerowego. Programy ułożone z kart pozwalają wprowadzić robota w ruch i sprawić by wykonywał wybrane polecenia. Dzięki temu dziecko ma możliwość poznania podstawowych konstrukcji programistycznych. Uczy się jak stosować pętlę, warunki czy funkcje.

Przygotowana została także instrukcja jak korzystać z kart - zobacz.

Karty do kodowania

Karty do kodowania.

Mata do kodowania 100 x 100 cmMata do kodowania 100 x 100 cm.

Mata do kodowania 100 x 100 cm

Mata edukacyjna "Kodowanie na dywanie" o wymiarach 100 x 100 cm, znajduje szerokie zastosowanie w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Mata jest dwustronna, jedna strona to stupolowa kratownica. Czerwone linie dzielą matę na symetryczne części. Osie na macie oznaczone są za pomocą cyfr i liter. Druga strona składa się z 81 kolorowych kół, pogrupowanych kolorystycznie po 9 z każdej barwy. Mata sprawdzi się podczas wprowadzania elementów programowania do zajęć dydaktycznych, będzie również idealną pomocą w edukacji matematycznej.

Krążki do kodowania matematyczne i kompetencji kluczowych

Krążki kompetencji kluczowych zawierają: zawody, flagi państw europejskich, pokarmy, ubrania, pojazdy, meble, cyfry i liczby, figury geometryczne, miary kątów, znaki działań matematycznych, pory roku, nazwy miesięcy, nazwy dni tygodnia, urządzenia cyfrowe, barwy podstawowe i barwy pochodne, instrumenty, grafiki związane z kinem i teatrem, symbole narodowe, czynności, kolory, emocje, 12 krążków ze znacznikami AR (rozszerzona rzeczywistość).

Krążki matematyczne zawierają: 

 • Komendy ruchu - strzałki kierunkowe, obroty, start, stop, oraz cyfry umieszczone na kołach w 9 kolorach
 • Znaki działań matematycznych - plus, minus, dzielenie, mnożenie, równe, większe, mniejsze oraz figury geometryczne umieszczone na kołach w 9 kolorach

Krążki do kodowania matematyczne.Krążki do kodowania matematyczne.

1000 kolorowych kartoników do maty do kodowania1000 kolorowych kartoników do maty do kodowania.

1000 kolorowych kartoników do maty do kodowania

Kartoniki przeznaczone są do maty do kodowania. Różnorodność kolorów, odpowiedni rozmiar i zaokrąglone brzegi sprawiają, że bez problemu sprawdzą się w roli kolorowych pikseli. Kolorowe kartoniki to pomysł na dyktanda graficzne w dużym formacie, obrazki ułożone na podstawie instrukcji rymowanek czy na podstawie kodu binarnego. To pomoc dydaktyczna, która pozwala w ciekawy sposób wprowadzić dziecko w świat podstaw programowania, idealnie sprawdza się przy pracy zespołowej.

Książka "Kompetencje społeczne"

Scenariusze lekcyjne „Kompetencje społeczne” opracowane zostały przez Annę Świć w oparciu o zdobyte doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Każdy ze scenariuszy składa się z opisu zajęć zawierających elementy kodowania. W książce znajdują się ćwiczenia offline wykorzystujące matę do kodowania „Kodowanie na dywanie”, kolorowe kubki, krążki, klocki i inne łatwo dostępne materiały. Scenariusze zawierają dodatkowe materiały oraz karty z zadaniami dla dzieci. W każdym znajduje się również link do zadań przygotowanych w wersji zdalnej z wykorzystaniem platformy internetowej genial.ly. Na końcu każdego scenariusza znajduje się aktywność dodatkowa, podczas której wykorzystywane są roboty edukacyjne.

Książka "Kompetencje społeczne"Książka "Kompetencje społeczne".

Edukacja wczesnoszkolna z Genibotem

Edukacja wczesnoszkolna z Genibotem.

Edukacja wczesnoszkolna z Genibotem

Scenariusze lekcyjne "Edukacja wczesnoszkolna z Genibotem" zostały opracowane przez Annę Świć. GeniBot jest robotem, którego można zaprogramować bez użycia sprzętu komputerowego, wykorzystując do tego karty ze specjalnymi znacznikami, które rozpoznaje robot. Sposób układania kart jest spójny z metodyką wprowadzania podstaw programowania na macie do kodowania. To bardzo ważne, szczególnie jeśli uczniowie pracowali lub pracują z matą. Robot wykorzystywany na zajęciach jest narzędziem dydaktycznym, a nie tylko zabawką. Dzięki temu dzieci uczą się przez zabawę, co jest naturalną formą zdobywania wiedzy i doświadczenia przez młodego człowieka.

Certyfikowany kurs online - Wykorzystanie robotów Genibot w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej

Certyfikowany kurs online dla nauczycieli, edukatorów oraz wszystkich, którzy chcą wykorzystywać roboty Genibot w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Trwa 8 godzin. Autorami kursu są Anna Świć oraz Rafał Mitkowski. Profesjonalni trenerzy przy pomocy filmów, prezentacji i opisów pokazują jak można używać i wykorzystywać roboty Genibot na zajęciach dydaktycznych.

Webinar Premium "30 uniwersalnych aktywności z z robotami edukacyjnymi - Ścieżka Kodowania

Trzygodzinny webinar „30 uniwersalnych aktywności z robotami edukacyjnymi”, przedstawia propozycje aktywności z wykorzystaniem robotów Genibot i Ozobot. Krok po kroku pokazuje jak wprowadzać roboty do zajęć z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz jak maksymalnie wykorzystać ich funkcjonalności, także te mniej popularne.

Webinar Premium to transmisja wideo, którą można obejrzeć w formie nagrania wideo w dowolnym czasie. Do uruchomienia nagrania webinaru wystarczy dowolne urządzenie z dostępem do Internetu (komputer, laptop, tablet, smartfon).


Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: