• Wyprzedaż!

Zestaw Podstawowy z Genibotem i matą do kodowania - dla szkół

Indeks: OZB-20966 EAN: 5904422383176
Podstawowy zestaw z robotem Genibot do nauki programowania, przeznaczony dla nauczycieli pracujących z dziećmi w wieku szkolnym. Zestaw umożliwia zrealizowanie scenariuszy umieszczonych w pakiecie „Edukacja wczesnoszkolna z Genibotem”.
Zestaw Podstawowy z Genibotem i matą do kodowania - dla szkół
1 799,99 zł -10%
1 619,99 zł
1 317,07 zł netto
Najniższa cena z 30 dni: 1 619,99 zł
Zapłać później
Producent: EduSense

Opis produktu: Zestaw Podstawowy z Genibotem i matą do kodowania - dla szkół

Podstawowy zestaw z robotem Genibot, przeznaczony dla nauczycieli pracujących z dziećmi w wieku szkolnym. Zestaw umożliwia zrealizowanie scenariuszy umieszczonych w pakiecie „Edukacja wczesnoszkolna z Genibotem”. Scenariusze są również dostępne do pobrania w Akademii Uczymy Dzieci Programować.

Genibot - robot do nauki programowania dla najmłodszych

Robot Genibot jest uniwersalny, ma wiele funkcji. Posiada zaprogramowane 2 języki - polski i angielski, dzięki czemu dzieci mogą dodatkowo poznawać język obcy. Praca z Genibotem dla dziecka to nie tylko zabawa, ale i nauka oraz rozwijanie kompetencji miękkich.

Zawartość zestawu

Zawartość zestawu.

Elementy znajdujące się w zestawie

  • 1 x robot Genibot
  • 1 x akcesoria do Genibota
  • 4 x zestaw kart do kodowania
  • 1 x dwustronna mata edukacyjna o wymiarach 100 x 100 cm
  • 1 x komplet 350 dwustronnych krążków kompetencji
  • 1 x książka "Edukacja wczesnoszkolna z Genibotem"
  • 1 x książka "Kompetencje społeczne"
  • 1 x certyfikowany kurs online - Wykorzystanie robotów Genibot w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej
  • 1 x organizer do krążków

Karty do kodowania

Zestaw kart służy do kodowania robota Genibot. Karty nie wymagają dostępu do sprzętu komputerowego. Programy ułożone z kart pozwalają wprowadzić robota w ruch i sprawić by wykonywał wybrane polecenia. Dzięki temu uczeń ma możliwość poznania podstawowych konstrukcji programistycznych. Uczy się jak stosować pętlę, warunki czy funkcje.

Przygotowana została także instrukcja jak korzystać z kart - zobacz.

Karty do kodowania

Karty do kodowania robota Genibot.

aplikacja scratch 3.0

Aplikacja Scratch 3.0.

Specjalna aplikacja na Smartfon lub tablet

Aplikacja dla Genibot daje możliwość sterowania robotem w czasie rzeczywistym, budowania programu na ekranie monitora, zaprogramowania utworu muzycznego lub synchronicznego tańca robotów i wiele innych. Wszystko zależy od pomysłowości i kreatywności uczniów. Intuicyjny, przejrzysty interfejs umożliwia korzystanie z aplikacji uczniom już od 5 roku życia.

Programowanie blokowe Genibota w aplikacji Scratch 3.0

Praca z robotem Genibot umożliwia płynne przejście od kodowania offline do programowania blokowego w Scratch 3.0. Scratch to wizualny język stworzony do nauczania dzieci i młodzieży programowania (od 8 roku życia). Programowanie odbywa się w sposób wizualny, bloczki przypominają swoim kształtem puzzle, które po ułożeniu w odpowiednim porządku stworzą program.

Mata do kodowania 100 x 100 cm

Uniwersalna mata edukacyjna "Kodowanie na dywanie" służy jako pomoc dydaktyczna. Znajduje szerokie zastosowanie w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Mata jest dwustronna, jedna strona to stupolowa kratownica. Czerwone linie dzielą matę na symetryczne części. Osie na macie oznaczone są za pomocą cyfr i liter. Druga strona składa się z 81 kolorowych kół, pogrupowanych kolorystycznie po 9 z każdej barwy. Mata świetnie sprawdzi się podczas wprowadzania elementów programowania do zajęć dydaktycznych, będzie również idealną pomocą w edukacji matematycznej. Wymiary maty do kodowania to 100 x 100 cm.

Dwustronna mata do kodowania 100 x 100 cm.

Dwustronna mata do kodowania 100 x 100 cm.

Krążki do kodowania kompetencji kluczowych

Krążki do kodowania kompetencji kluczowych.

Krążki do kodowania kompetencji kluczowych

Krążki kompetencji kluczowych zawierają: zawody, flagi państw europejskich, pokarmy, ubrania, pojazdy, meble, cyfry i liczby, figury geometryczne, miary kątów, znaki działań matematycznych, pory roku, nazwy miesięcy, nazwy dni tygodnia, urządzenia cyfrowe, barwy podstawowe i barwy pochodne, instrumenty, grafiki związane z kinem i teatrem, symbole narodowe, czynności, emocje, 12 krążków ze znacznikami AR (rozszerzona rzeczywistość).

Edukacja wczesnoszkolna z Genibotem - część 1

Scenariusze lekcyjne "Edukacja wczesnoszkolna z Genibotem" zostały opracowane przez Annę Świć. GeniBot jest robotem, którego można zaprogramować bez użycia sprzętu komputerowego, wykorzystując do tego karty ze specjalnymi znacznikami, które rozpoznaje robot. Sposób układania kart jest spójny z metodyką wprowadzania podstaw programowania na macie do kodowania. Robot wykorzystywany na zajęciach jest narzędziem dydaktycznym, a nie tylko zabawką. Dzięki temu dzieci uczą się przez zabawę, co jest naturalną formą zdobywania wiedzy i doświadczenia przez młodego człowieka.

Książka Kompetencje Społeczne

Scenariusze lekcyjne „Kompetencje społeczne” opracowane zostały przez Annę Świć. Każdy ze scenariuszy składa się z opisu zajęć zawierających elementy kodowania. W książce znajdują się ćwiczenia offline wykorzystujące matę do kodowania „Kodowanie na dywanie”, kolorowe kubki, krążki, klocki i inne łatwo dostępne materiały. Scenariusze zawierają dodatkowe materiały oraz karty z zadaniami dla dzieci. W każdym znajduje się również link do zadań przygotowanych w wersji zdalnej z wykorzystaniem platformy internetowej genial.ly. Na końcu każdego scenariusza znajduje się aktywność dodatkowa, podczas której wykorzystywane są roboty edukacyjne.

Certyfikowany kurs online - Wykorzystanie robotów Genibot w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej

Certyfikowany kurs online przeznaczony dla nauczycieli i edukatorów, którzy chcą wykorzystywać roboty Genibot w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Trwa 8 godzin. Prezentuje jak można używać i wykorzystywać roboty Genibot na zajęciach dydaktycznych. Robot Genibot to idealne narzędzie do nauki kodowania. Autorami kursu są: Anna Świć i Rafał Mitkowski.

Szerokość opakowania 110.5 cm
Wysokość opakowania 31 cm
Głębokość opakowania 38 cm
Masa opakowania 6 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: