Opis produktu: Frez CNC typ V 20° - 0,5 mm
Frez V 20° o średnicy 0,5 mm. Stosowany we frezarkach CNC. Produkt wykonany został z odpornej na zginanie stali wolframowej o zwiększonej odporności na zużycie. Dodatkowo pokryty jest warstwą tytanu. Może być wykorzystywany do cięcia m.in. płyt pilśniowych, tworzyw PCV, miedzi, aluminium i drewna. Znajduje zastosowanie również w przemyśle elektronicznym, m.in. do grawerowania płytek PCB. Zestaw zawiera 10 sztuk frezów. Plastikowe etui i gumowa nakładka na ostrze zapewniają bezpieczne przechowywanie.
Specyfikacja frezu
- Materiał wykonania: stal wolframowa pokryta warstwą tytanu
- Średnica chwytu: 3,175 mm
- Średnica ostrza: 0,5 mm
- Typ: V
- Kąt nachylenia frezu: 20°
- Frez może być używany do obróbki m.in.: miedzi, aluminium, tworzyw sztucznych, żywicy, drewna, włókna węglowego
Elementy sprzedawane w pakiecie po 10 sztuk. |
Precyzyjna końcówka robocza do obróbki skrawaniem
Współczesne mechaniczne techniki wytwarzania dzięki technologii komputerowego wspomagania projektowania stanowią bardzo pożyteczne narzędzie przy tworzeniu obiektów fizycznych, które muszą być wykonane z zachowaniem jak najwyższej precyzji. Dlatego bardzo często wykorzystuje się frezarki CNC — precyzyjne maszyny sterowane komputerowo, które prowadząc wysokoobrotowy frez, obrabiają materiał tak, aby uzyskać końcowy efekt z zachowaniem najwyższej dokładności wykonania.
Frezowanie — obróbka w materiałach stałych
Frezowanie jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych procesów zaliczanych do technik fizycznej obróbki mechanicznej ciał stałych. W istocie proces frezowania jest rodzajem obróbki w powierzchni materiału poprzez precyzyjne nacinanie jego płaszczyzny, przy wykorzystaniu specjalnie ukształtowanej końcówki roboczej wprawionej w oscylacje z prędkością rzędu kilkunastu do nawet 30 tys. obr/min. Frezowanie można wykorzystać do obróbki takich materiałów jak np. tworzywa sztuczne, szkło, aluminium, stal, PLA i wiele innych. Na końcowy efekt ma wpływ także kierunek obrotów końcówki frezującej, która może obracać się w sposób współbieżny lub przeciwbieżny.