Filament Devil Design Silk 1,75mm 1kg - Red

Indeks: DEV-18469 EAN: 5902280032137
Filament Silk jest materiałem termoplastycznym w postaci włókna i używa się go do druku 3D metodą FFF. Filament w kolorze czerwonym został wyprodukowany przez firmę Devil Design. Produkt jest fabrycznie nawinięty na szpulę oraz zapakowany próżniowo wraz z pochłaniaczem wilgoci. Szpula zawiera 1 kg produktu. Może być używany we wszystkich drukarkach FFF, które nie są zabezpieczone przed korzystaniem z filamentów od zewnętrznych dostawców. Silk to dokładniej mieszanka materiałów PLA i PETG, która charakteryzuje się bardzo wysokim połyskiem.
Filament Devil Design Silk 1,75mm 1kg - Red
99,00 zł
80,49 zł netto
Zapłać później
Devil Design Silk 1,75mm 1kg - kolory:
Producent: Devil Design

Opis produktu: Filament Devil Design Silk 1,75 mm 1 kg - Red

Filament Silk jest materiałem termoplastycznym w postaci włókna i używa się go do druku 3D metodą FFF. Filament w kolorze czerwonym został wyprodukowany przez firmę Devil Design. Produkt jest fabrycznie nawinięty na szpulę oraz zapakowany próżniowo wraz z pochłaniaczem wilgoci. Szpula zawiera 1 kg produktu. Może być używany we wszystkich drukarkach FFF, które nie są zabezpieczone przed korzystaniem z filamentów od zewnętrznych dostawców. Silk to dokładniej mieszanka materiałów PLA i PETG, która charakteryzuje się bardzo wysokim połyskiem.

Filamenty

W naszej ofercie filamentów znajdziesz także inne materiały oraz kolory.

Filament Devil Design Silk 1,75mm 1kg - Red

Filament Devil Design Silk 1,75 mm 1 kg - Red.

Sugerowane parametry druku filamentem

Temperatura drukowania Od 225°C do 245°C
Temperatura stołu Od 50°C do 60°C
Chłodzenie wydruku Opcjonalnie

Możliwe jest zauważalne puchnięcie materiału wychodzącego z dyszy podczas ładowania filamentu lub w trakcie drukowania nim. Jest to jednak całkowicie naturalny efekt, który wynika z napięcia powierzchniowego polimerów wchodzących w skład materiału filamentu. Dla uzyskania lepszych efektów producent zaleca ustawienie dużej mocy nawiewu podczas drukowania oraz obniżenie prędkości druku.

Ze względu na różnice konstrukcyjne drukarek powyższe dane należy potraktować jako wskazówki, a odpowiednie wartości należy wyznaczyć eksperymentalnie.

Specyfikacja techniczna i właściwości fizyczne filamentu

Parametr Zakres
Średnica filamentu 1,75 mm
Tolerancja wymiarowa filamentu +/- 0,05 mm
Kolor Czerwony
Powierzchnia materiału Wysoki połysk
Skurcz materiału Bardzo niski
Temperatura drukowania Od 225°C do 245°C
Temperatura stołu Od 50°C do 60°C
Szpula - materiał Silk
Średnica szpuli 200 mm
Szerokość szpuli 70 mm
Średnica otworu montażowego 52 mm
Pochłaniacz wilgoci Tak
Pakowanie próżniowe Tak
Krągłość +/- 0,02 mm
Wymiary opakowania 205 x 205 x 80 mm
Masa netto 1 kg

 

​​Filament Devil Design Silk 1,75 mm 1 kg - Red

Gęstość właściwa filamentu Devil Design plasuje się na poziomie 1,23 g/cm³, zaś wilgotność wynosi ≤ 0,3%. Druk 3D przy wykorzystaniu opisywanego materiału termokurczliwego nie należy do trudnych. Co za tym idzie, cieszy się on sporą popularnością wśród osób, które dopiero uczą się korzystania z drukarek przestrzennych.

Filamenty Silk znajdują zastosowanie m.in. w trakcie drukowania różnego rodzaju zabawek, a także biżuterii oraz przedmiotów wykorzystywanych na co dzień. Dostępność oryginalnych kolorów oraz właściwości sprawiają, iż materiał należy do wyjątkowo uniwersalnych.

Filament firmy Devil Design Silk o średnicy 1,75 mm - dodatkowe informacje

Osoby, które decydują się na wykorzystanie podczas druku 3D opisywanego filamentu, mogą liczyć na atrakcyjny wygląd drukowanych modeli. Wynika to przede wszystkim z intensywnych kolorów oraz braku widoczności poszczególnych warstw.

Temperatura zeszklenia filamentu Silk wynosi 80°C (mierzenie metodą ASTM 3418). Gdy wydruki ostygną, są bardzo sztywne i można z powodzeniem poddawać je dalszej obróbce mechanicznej. Zapraszamy do zapoznania się z innymi kolorami filamentów Silk firmy Devil Design.

Kolor czerwony
Masa 1 kg
Filament - materiał Silk
Filament - średnica 1.75 mm
Szerokość opakowania 20.3 cm
Wysokość opakowania 20.5 cm
Głębokość opakowania 8 cm
Masa opakowania 1.405 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: