Open form
  • Nowość!

Zrozumieć Elektronikę (4/2025) - miesięcznik, wydanie cyfrowe

Indeks: ZEG-26236
Zrozumieć Elektronikę to miesięcznik, którego Redaktorem Naczelnym i wydawcą jest Piotr Górecki. Popularyzator elektroniki, konstruktor z ponad 30-letnim doświadczeniem, autor książek i tysięcy artykułów omawiających różne aspekty elektroniki. Miesięcznik występuje wyłącznie w formie cyfrowej - natychmiast po opłaceniu zamówienia otrzymasz mailowo link do pobrania pliku PDF.
Zrozumieć Elektronikę (4/2025) - miesięcznik, wydanie cyfrowe
24,99 zł
23,14 zł netto
Zapłać później

Kupując ten produkt, nie będziesz miał możliwości wyboru płatności za pobraniem.

Opis produktu: Zrozumieć Elektronikę (4 / 2025) - miesięcznik, wydanie cyfrowe

Zrozumieć Elektronikę to cyfrowy miesięcznik dla pasjonatów elektroniki, autorstwa Piotra Góreckiego. W kwietniowym numerze pojawia się ciekawy artykuł o wykorzystaniu kart audio USB jako przyrządów pomiarowych. Zostało pokazane, jak te karty mogą być używane do precyzyjnych pomiarów, w tym przykłady najprostszych pomiarów oraz modyfikacji popularnej karty UMC202HD, która mimo swojej niskiej ceny może oferować dobre wyniki. W numerze znajdziesz również dwa artykuły poświęcone budowie niewielkiego zasilacza opartego na układzie LM317. W dziale „Radiowa Ośla Łączka” warto zwrócić uwagę na artykuł „Podstawowe zjawiska falowe”, który omawia zjawiska falowe, w tym praktyczne przykłady opóźnienia i odbicia fal. Warto także przeczytać ważny artykuł pt. „Jaki miernik RLC kupić? A jakiego nie kupować?”, który porównuje trzy główne grupy przyrządów do pomiaru pojemności i indukcyjności. Numer ISSN czasopisma: 3071-7965.

Zrozumieć Elektronikę - miesięcznik, wydanie cyfrowe

Zrozumieć Elektronikę (4 / 2025) - miesięcznik, wydanie cyfrowe.

Miesięcznik dostępny jest wyłącznie w wersji cyfrowej (PDF, 102 strony).

Link do pobrania produktu wysyłany jest mailem natychmiast po otrzymaniu przez nas wpłaty.

Zrozumieć Elektronikę - miesięcznik, wydanie cyfrowe

Czasopismo obejmuje treści techniczne, poradniki, szczegółowe analizy oraz materiały edukacyjne wspierające naukę elektroniki.

Słowo wstępne od Redaktora Naczelnego

Zgodnie z zapowiedzią sprzed miesiąca, w tym numerze zaczynam bardzo interesujący nowy wątek, dotyczący wykorzystania komputerowych kart audio. Pokazuję, że mogą one być z powodzeniem wykorzystane do pomiarów. I to, jak się okaże, do dokładnych pomiarów i w zaskakująco szerokim zakresie częstotliwości. W tym numerze tylko sygnalizuję temat, pokazuję przykłady najprostszych pomiarów oraz przedstawiam przykład modyfikacji dobrej, niedrogiej karty UMC202HD. Pracuję też nad następnymi artykułami tej serii. Między innymi nad przystawką do pomiaru impedancji, a tym samym też rezystancji, pojemności i indukcyjności. Zapowiada się obszerny, fascynujący wątek.

Jeżeli chodzi o inne wątki, to w tym kwietniowym numerze są dwa kolejne artykuły dotyczące realizacji niewielkiego zasilacza z kostką LM317. Na publikację czekają już kolejne artykuły tej serii. W wątku Radiowa Ośla Łączka też proponuję dwa artykuły, w tym ogromnie ważny, zatytułowany „Podstawowe zjawiska falowe”. Artykuł tylko w zarysie sygnalizuje temat zjawisk falowych i pokazuje praktyczne przykłady opóźnienia i odbić, na razie bez szczegółowego, obszernego wyjaśnienia. Do tego dojdzie jeszcze następny, bardzo ważny artykuł, sygnalizujący kwestie dopasowania, a potem wrócimy do podstaw, do kondensatora, cewki i obwodu rezonansowego. To są bowiem fundamenty Radiowej Oślej Łączki.

Nie przegap ważnego artykułu Jaki miernik RLC kupić? A jakiego nie kupować?, który wstępnie prezentuje trzy główne rodziny popularnych przyrządów do pomiaru pojemności i indukcyjności. Trzy rodziny, które dokładniej omówię w kolejnych artykułach. Zapowiadam też temat „Dlaczego nie kupiłem kamery termowizyjnej ZOYI ZT-R01” oraz kontynuację wątku o pomiarze pojemności dużych akumulatorów.

Pozdrawiam serdecznie! Piotr Górecki

Spis treści

  1. Słowo wstępne - kwiecień
  2. Nasze wspólne czasopismo - listy Czytelników
  3. Rozwiązania Łamigłówek luty 2025
  4. Łamigłówki elektroniczne kwiecień 2025
  5. Karty audio USB jako przyrządy pomiarowe 
  6. Przeróbka karty USB Behringer UMC202HD
  7. AD9850 - precyzyjny generator sygnału sin
  8. Mały liniowy zasilacz: Transformator i bezpieczniki
  9. Stabilizowany, regulowany zasilacz liniowy 20 V/1 A (2)
  10. Wspólnie projektujemy: Stanowisko energetyczne
  11. Wspólnie projektujemy: Wykorzystanie diod germanowych
  12. Wspólnie projektujemy: Częstościomierz, część 10
  13. Mikroprocesorowa ośla łączka, część 11
  14. Podstawowe zjawiska falowe
  15. Teoria pola kontra elektrotechnika?
  16. Jaki miernik RLC kupić? A jakiego nie kupować?


Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: