Open form
  • Nowość!

Zrozumieć Elektronikę (3/2025) - miesięcznik, wydanie cyfrowe

Indeks: ZEG-26235
Zrozumieć Elektronikę to miesięcznik, którego Redaktorem Naczelnym i wydawcą jest Piotr Górecki. Popularyzator elektroniki, konstruktor z ponad 30-letnim doświadczeniem, autor książek i tysięcy artykułów omawiających różne aspekty elektroniki. Miesięcznik występuje wyłącznie w formie cyfrowej - natychmiast po opłaceniu zamówienia otrzymasz mailowo link do pobrania pliku PDF.
Zrozumieć Elektronikę (3/2025) - miesięcznik, wydanie cyfrowe
24,99 zł
23,14 zł netto
Zapłać później

Kupując ten produkt, nie będziesz miał możliwości wyboru płatności za pobraniem.

Opis produktu: Zrozumieć Elektronikę (3 / 2025) - miesięcznik, wydanie cyfrowe

Zrozumieć Elektronikę to cyfrowy miesięcznik dla pasjonatów elektroniki, autorstwa Piotra Góreckiego. Marcowy numer magazynu poświęcony jest zasilaniu. Projekt okładkowy stanowi ciekawą i praktyczną realizację pomysłów z cyklu „Wspólnie projektujemy”. Od początku istnienia pisma zadania konkursowe dotyczyły różnych aspektów projektowania zasilaczy opartych na stabilizatorze LM317, a w tym wydaniu zaprezentowano gotowy zasilacz warsztatowy dla elektroników. W numerze można znaleźć również inne artykuły dotyczące zasilania, m.in. „Projektujemy mały liniowy zasilacz warsztatowy” oraz tekst omawiający metody pomiaru pojemności dużych akumulatorów. Kolejnym kluczowym tematem wydania jest Radiowa Ośla Łączka, której poświęcono cztery artykuły, a także analiza błędnych przekonań na temat prawa Ohma. Numer zawiera również pierwszą część trzyczęściowego cyklu „Kabel czy przewód?”, który przybliża zamieszanie i nieścisłości związane z tymi pojęciami. Numer ISSN czasopisma: 3071-7965.

Zrozumieć Elektronikę - miesięcznik, wydanie cyfrowe

Zrozumieć Elektronikę (3 / 2025) - miesięcznik, wydanie cyfrowe.

Miesięcznik dostępny jest wyłącznie w wersji cyfrowej (PDF, 88 stron).

Link do pobrania produktu wysyłany jest mailem natychmiast po otrzymaniu przez nas wpłaty.

Zrozumieć Elektronikę - miesięcznik, wydanie cyfrowe

Czasopismo obejmuje treści techniczne, poradniki, szczegółowe analizy oraz materiały edukacyjne wspierające naukę elektroniki.

Słowo wstępne od Redaktora Naczelnego

Głównym tematem marcowego numeru ZE jest zasilanie. Projekt okładkowy to bardzo interesująca praktyczna realizacja wniosków z konkursowego cyklu „Wspólnie projektujemy”, którą przedstawia Tadeusz Susfał. Od początku istnienia czasopisma w zadaniach konkursowych zajmowaliśmy się różnymi aspektami projektowania zasilacza na stabilizatorze LM317. I oto mamy świetny przykład praktycznej realizacji zasilacza do pracowni elektronika.

Samodzielna realizacja zasilacza to źródło ogromnej satysfakcji i świetna okazja, żeby się naprawdę dużo nauczyć. Dlatego w tym numerze znajdują się inne artykuły o zasilaniu, w tym „Projektujemy mały liniowy zasilacz warsztatowy” oraz dwa kolejne, z których jeden jest rozwiązaniem następnego z zadań „Wspólnie projektujemy” i pokazuje sposoby pomiaru pojemności naprawdę dużych akumulatorów.

Drugim głównym wątkiem tego numeru są cztery artykuły związane z Radiową Oślą Łączką oraz fałszywymi wyobrażeniami na temat prawa Ohma.

Opowiadam, dlaczego sytuacja w elektronice przypomina biblijną wieżę Babel oraz pokazuję, dlaczego, chcąc nie chcąc, czekamy na jakiegoś Zweisteina. A może nawet na Dreisteina.

W tym numerze jest też pierwsza z trzech cześci artykułu „Kabel czy przewód?”, w którym pokazuję zamieszanie dotyczące tych określeń.

Chciałbym też zasygnalizować inny ważny wątek, którym będziemy się zajmować, począwszy od następnego numeru czasopisma. A mianowicie wykorzystanie komputerowych kart dźwiękowych do rozmaitych pomiarów. Pierwsze szczegóły już za miesiąc.

Pozdrawiam serdecznie! Piotr Górecki

Spis treści

  1. Stabilizowany, regulowany zasilacz liniowy 20 V/1 A
  2. Słowo wstępne - marzec
  3. Nasze wspólne czasopismo - listy Czytelników
  4. Rozwiązania Łamigłówek styczeń 2025
  5. Łamigłówki elektroniczne marzec 2025
  6. Projektujemy mały liniowy zasilacz warsztatowy
  7. Stabilizator napięcia LM2575 w praktyce amatorskiej
  8. Wspólnie projektujemy: Miernik pojemności akumulatorów
  9. Wspólnie projektujemy: Przewody i kable elektronika
  10. Elektroniczna wieża Babel
  11. W oczekiwaniu na Zweisteina i Dreisteina
  12. Prawo Ohma okiem fizyka
  13. „Wiatr” Poyntinga - uzupełnienie
  14. Elektroenergetyka - wprowadzenie
  15. Mikroprocesorowa ośla łączka, część 10
  16. Kabel czy przewód? (1)


Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: